Sme tu pre Vás už 18 rokov, pozrite si náš vývoj, začneme RETROM

Naše možnosti pomáhať a náš slogan POMÁHAME VÁM HORE nás od začiatkov viedoli k pomoci vo viacerých oblastiach, 
Našli sme si povolanie, vďaka, ktorému je možné využiť na jednej strane náš technický potenciál,  na druhej strane ľudskosť a charakter 
v prospech ľudí, ktorý majú špeciálne potreby. Sú to naši priatelia, my Vám ďakujeme za vašu dôveru. 

Sme tu pre Vás už od začiatkov technologického rozvoja v tejto oblasti,
projektujeme, vyrábame a vyvíjame zariadenia pre vás vrámci vašich potrieb. 
 

Spoločnosť začínala na starej adrese, Študentská 12,  96001 Zvolen, 

Pár archívnych ilustračných záberov :-)

    

     

    

Áno na týchto dnes už videách a *REplošinách je  konateľka spoločnosti  pani Monika Ponická. 
a zakladateľ spoločnosti SPIG s.r.o., pán Ing. Peter Slabina Csc. , , hlavný vývojár a hlavný technický konštruktér.


Počas rokov našej práce sme spoznali veľa milích ľudí a nových priateľov. Veríme, že sme spolu s Vami pomohli už na mnohých miestach, ďakujeme. 

Spojenie dvoch spriaznených duší - SLOVENSKÝ VÝROBCA a vydavateľ

My v SPIGU a všetci naši priatelia veríme, že človek prišiel na svet, aby tvoril. PRETOŽE JE TVOR. Zaoberať sa tým čím by bol, ak by netvoril nás vôbec nebaví. 

Pani Monika Ponická sa spoznala s pani Ivetkou Burianekovou , mamičkou Katky a akonáhle SPIG vyrobil dvojramenú šikmú schodiskovú plošinu presne na mieru Katkynho kočíka aj za
okolností veľmi malého priestoru.

Ivetka a Monika, vytvorili

a začali spolu vydávať časopis INAK OBDARENÍ. 

Jedná sa o mesačník, ktorý je bezplatný a našimi autormi sú  doktory, Občianske združenia, ale aj dobrovoľný prispevatelia.
Môžete sa u nás podrobne dočítať o príspevkoch na  kompenzačné pomôcky, o nadáciách, ale aj skutočné príbehy, ktoré sú písané samými autormi tak, aby Vám prostredníctvom článku dodali silu,
podelili sa s vami o ich skúsenosti, odovzdali silu a motiváciu. 


Články časopisu zverejňujeme na portáli www.inakobdareni.sk , neskor pani Monika Ponická a Ivetka Burianeková spolu založili OZ INAK OBDARENÍ. 


Nesmieme zabudnúť spomenúť OZ pána Milana Štefánika s ktorými pevne spolupracujeme pri tvorbe benefičných podujatí, ktorých je dokopy 12 vrámci celého Slovenska po celý rok. 
Náša spolupráca začala, keď pán Štefánik potreboval na Amfiteatri v Banskej Štiavnici nájsť niekoho, kto mu pomôže pri presunie osôb s vozíčkom po kamených schodiskách Amfiteatra. Odvtedy, 
je spoločnosť SPIG a OZ INAK OBDARENÍ súčasťou každeho benefičného podujatia :-) .Tu si môžete pozrieť zoznam podujatí . a Tu si môžete pozrieť plagát najbližšieho podujatia. 

 

Nové technické riešenia po 20 rokoch v praxi.

Na strednom Slovensku vo Zvolene projektujeme a vyrábame šikmé a schodiskové plošiny. Náš vývoj Vám može ponúknuť model zariadenia šikmej schodiskovej plošiny SPZ 16 , najnovšej verzii, vyvinutej pánom Ing. Slabinom. 

Pre riešenie debarierizácie vašej domácnosti, alebo akéhokoľvek iného prostredia pre Vás okrem šikmých schodiskových plošín vyrábame aj zvislé plošiny ZPS so samonosnou konštrukciou, zdvihom 5.5 metra a možnosťou prevedenia s polokabínou. 

Popri našich výrobkoch produktovú radu dopĺňajú stoličkové výťahy od výrobcu Thyssenkroup, Schodolezy KSP SHERPA a stropné zdviháky Ergolet.