Preprava po schodisku vďaka schodolezu za pomoci inej osoby.

Okrem zdvíhacích zariadení, ktoré sa inštalujú priamo na schodiská existujú aj také riešenia, pri ktorých netreba žiadnu montáž.
Medzi zdvíhacie zariadenia, ktorými sa kompenzuje znížená schopnosť osoby s ZŤP prekonávať architektonické bariéry patria aj schodolezy. 
Jedná sa o prenosné zariadenia, ktoré po pevnom uchopení prevážajúcej osoby spolu s invalidným vozíkom sú pri jednoduchej obsluhe schopné prejsť cez schodisko.

Naša spoločnosť schodolezy využíva aj pri zabezpečovaní bezbarierovosti na rôznych benefičných a kultúrnych podujatiach. Samozrejme schodolez je vhodné mať aj doma, ovládať ho je jednoduché, bez ľudskej námahy.


Preprava po schodisku vďaka schodolezu za pomoci inej osoby.

 S  prenosnou pomockou schodolez sa dostanete
     kamkoľvek budete chcieť.

     možné financovanie cez Upsvar
     odskúšanie u klienta bezplatne
     pomoc s vybavením peňažného príspevku
     stáli kontakt s našimi klientm
     profesiónalne zaškolenie
     Členstvo v Klube Spig
    
podpora rozvoja a sebaobsluhy 
     podpora mobility a rozvoj života ŤZP

 

 CENA SCHODOLEZOV sa odvíja od kokretnej potreby. Máme k dispozícií viacero typov kolieskových a pásových schodolezov.
V prípade, ak záujemca o schodolez je vlastníkom preukazu ZŤP a používa invalidný vozík, je v jeho záujme mať doma schodolez. S financovaním tohto zdvíhacieho zariadenia Vám vie pomocť Úrad práce sociálnych vecí a rodiny. Na základe Zákona o kompenzáciách môžete získať až 95% ceny.
Výška príspevku záleží od viacerých atribútov,napríklad výška invalidného dôchodku resp. príjmov spoločne posudzovaných osôb (napr. manželia a vyživované deti).
Kompletné informácie o dokladoch, ktoré je potrebné priložiť nájdete na stránke Príspevok na zariadenie
Viac informácií Vám poskytnú na príslušnom Upsvar-e vo vašom meste.

Využite naše bezplatné služby: 
- Kontzultácie a odskúšanie schodolezu priamo u vás doma na schodisku na ktorom ho budete najviac využívať.
- Následne pomoc s vyplnením žiadosti a vybavením peňažného príspevku na zdvíhacie zariadenie.
- Súčasťou odovzdávania schodolezu je zaškolenie používateľov, schodolez sa dá ovládať bez použitia ľudskej námahy,
- Dvojročná záruka na zariadenia a pravidelný servis.
- Pomáhame vám riešiť aj doplatok do 10% percent, takže na zariadenie nebudú potrebné vaše vlastné prostriedky.

Máte záujem o  -  Bezplatné odskúšanie?

 

Ak máte radi videá, máme pre Vás viodeomanuály od výrobcu

  
  

ODSKÚŠANIE SCHODOLEZU

 

 

 

NÁVOD NA POUŽITIE SCHODOLEZOV

Naše typy schodolezov


Schodolez SHERPA N902 - najpoužívanejší sherpa vo svete

             Zariadenie je najčastejšie používateľným schodolezom od výrobcu KSP.  Upínanie invalidného vozíka na  zariadenie sa sá zhrnúť do štyroch krokov. Vykonávame ich na oboch stranách. 1. Keď chceme používať schodolez, potrebujeme si ho zasunúť pod vozík a zabrzdiť ľavé aj pravé koleso vozíka. Musíme to urobiť pretože veľká časť váhy sa prenáša na spodnú časť ramien, ktoré počas jazdy nesú kolesá invalidného vozíka. Je potrebné, aby boli pevné. 2. Druhý krok je odistenie kormidla, učiníme tak vytlačením poistky a krátkym podržaním určenej páčky na tele schodolezu. Pri  novších typoch N905 a vyššie tak učiníme na ovladacom paneli vo vrchnej časti ramena. 3. Vrchná časť ramien kormidla sa uchytáva o držadlá - rúčky zo zadnej strany vozíka. Je potrebné, aby sme to urobili opäť na oboch stranách. Výška uchopovacích ramien je nastaviteľná, ale jej polohu je potrebné nastaviť iba na začiatku. To pre vás samozrejme radi urobíme. Po uchopení ramien schodolezu o držadlá - rúčky vozíka, môžeme pristúpiť k upnutiu kormidla schodolezu. Pri upnutí nie je potrebné vyvíjať fyzickú silu. 4. Krokom môžeme nazvať sfunkčnenie  pohonu a to je možné zatlačením poistky do spodnej polohy a vložením kľúčika do ovládacieho panela.

 

           Nabité baterie majú kapacitu zhruba na 20 poschodí ( 40 schodísk ). Je potrebné nabíjať ich pravideľne, čím sa im zvyšuje životnosť. Ak baterie nenabíjate, aspoň raz za 14 dní, strácajú účinnosť. Okrem nabíjania betérií si tieto zariadenia nevyžadujú žiadnu inú starostlivosť. 
 

   ODSKÚŠANIE SCHODOLEZU

 

 


Schodolez Sherpa N905 - kompletne ovládateľný ručne

         


             Bežné schodolezy, respektýve staršie typy schodolezov majú páčku s ktorou sa rozoberajú ramená na tele schodolezu, pričom asistent s touto pákou manipuluje nohou, čo niekedy nevyhovovuje. 
Tieto schodolezy sú iné. Spájanie a odpájanie kormidla od schodolezu vykonáva asistent pri uchytávaní vozíka na schodolez.  Všetky pásové schdolezy sherpa, ktoré sú vyšie ako rada N905 majú ovládanie rozoberania ramena spolu s istiacov poistkou  na  vrchnej časti ovladacieho panela. Vďaka tomuto vylepšeniu, nie je potrebné nič ovládať nohou. To častokrát v prípadoch, ak sa schodolez využíva v domácnosti, ktorá sa skladá zo starších členov, veľmi uľahčí manipuláciu. Asistent, teda osoba, ktorá je zaškolená a ovláda používanie schodolezu nepotrebuje disponovať veľkou silou. Stačí ak sa naučí pracovať s ťažiskom zariadenia a osoby ktorú preváža po schodoch, o zvyšok sa dokáže schodolez postarať sám. 

 

ODSKÚŠANIE SCHODOLEZU

 

 


 

Schodolez Sherpa N906 - nosnosť  150 kilogramov. 

        

         Niektoré vozíky a zdravotnícke pomocky sú rozmerovo širšie, respektýve slúžia pre klientov medzi ktorých špeciálne potreby patrí aj vačšia nosnosť. V inom prípade samotné pomocky a vozíky vážia oveľa viac než tie, ktoré sú určené pre štandartné potreby zdravotne ťažko postihnutých. 

Pre tieto prípady je vhodné rozmýšľať o vačšej nosnosti. Vačšia nosnosť si navyše vyžaduje lepšiu stabilitu asistenta, preto má schodolez ovládanie odpájania kormidla na vrchu ovladacieho panela. Tento typ schododolezu má silnejší motor a odporúčame Vám ho najmä pri častej prevádzke. V rámci noriem je zariadenie vybavené bezpečnostným pásom, ktorý slúži ako poistka. Vďaka ťažisku je schodolez pevne vyvážený na schodisku. Je všestranne zabezpečený tak, že vám vozičkar v žiadnom prípade na schodoch nespadne. Zariadenie je potrebné sledovať, aby bolo v primerannom uhle na schodisku a kontrolovať, aby oba pásy schodolezu začali po schodisku prechádzať naraz. Takýmto spôsobom je možné bezpečne a ľahko prepravovať aj ťažšie osoby až do 150kg vrátane vozíka.

 

 

ODSKÚŠANIE SCHODOLEZU

 


 

Odskúšanie schodolezu

Prosím kontaktujte nás na bezplatnej infolinke 0800 105 707 , mailom na adresu spig@spig.sk , alebo vyplnením kontaktého formuláru. 
verify

* Tento údaj je povinný