7 rád pre výber SCHODOLEZU

SPIG zdvíhacie zariadenia
Evidencia vozidiel – Správne poplatky pre ZTP
29. mája 2017
SPIG zdvíhacie zariadenia
Životné minimum a peňažné príspevky na kompenzáciu ťažkého zdravotného postihnutia
26. augusta 2017

7 rád pre výber SCHODOLEZU

SPIG zdvíhacie zariadenia

Ak máte doma človeka, o ktorého sa stará ďalšia osoba, určite nebudete zvažovať len schodolez, ale aj možnosti tejto opatrujúcej osoby, možnosti schodiska ainé pre vás dôležité veci. Naša spoločnosť počíta aj stým, že opatrujúca osoba môže mať znížené možnosti zhľadiska veku, reakcií, dostatočnosti fyzického fondu, rýchlosti apod. Preto je určite vhodné mať na výber viac funkcií, ktoré zabezpečia bezpečnú, ľahkú manipuláciu. Pri porovnaní sinými dodávateľmi si všímajte…

Čo si na schodolezoch všímať?
Hmotnosť

Váha schodolezu vdnešnej dobe nie je najdôležitejšia, pretože schodolez dokáže vyjsť aj do auta (bez naloženej osoby), dokáže zájsť pod posteľ, či na iné miesto uskladnenia. Opatrujúca osoba ho nezdvíha, ale na jeho pohyb využíva vlastnosti schodolezu.

Nosnosť
Dôležitý parameter je aj celková nosnosť. Veľa ľudí po tom, ako ostanú imobilní, získa nadváhu. Myslíme aj na týchto ľudí amáme aj schodolezy snosnosťou 150kg. Manipulácia snimi je jednoduchá, pretože sú aj plne automatizované. Svyššou hmotnosťou osoby sú spojené zvyčajne väčšie rozmery vozíka tejto osoby. Pre tento prípad schodolez vieme prispôsobiť a máme variabilné úchyty ramien aj kolies vozíka.

Dojazd
Vprípade viacerých ramien je dôležité aj to ,akú kapacitu dojazdu má schodolez na jedno nabitie pri plnom zaťažení. Tento parameter vám môže ušetriť časté nabíjanie aopotrebovávanie batérie.

Automatické naklápanie pri upínaní vozíka, vrátane elektrických vozíkov
Dôležitý parameter je aj to, aby ste mohli na schodolez upínať aj elektrický vozík, pretože vdnešnej modernej dobe sa aj tieto elektrické vozíky stávajú súčasťou každodenného života občanov ŤZP Rovnako to platí aj ozložitejších, polohovateľných vozíkoch akočíkoch. Jedným zriešení je napríklad elektrické nakladanie – naklopenie, kedy sprevádzajúca osoba nemusí fyzicky naklápať ani použiť inú fyzickú silu.

Automatické vysúvanie pomocných kolies podvozku
Ďalší parameter je napríklad elektrické prepínanie medzi pásmi a kolieskami, ktoré je potrebné na otáčanie na medzipodestách. Umožňuje to manipuláciu aj sťažšími osobami osobám fyzicky menej zdatným.

Rýchlosť
Dôležitá je aj rýchlosť, lebo nie je jedno, ako dlho vám bude trvať preprava po schodisku, čo je hlavný účel schodolezu. Najmä pri prekonávaní viacerých ramien schodiska je to dôležité.

Dizajn
Dizajn je vdnešnej dobe dôležitý apreto určite budete chcieť aj moderný apríjemný dizajn. Pokiaľ vám dodávateľ schodolezu tvrdí, že dôležitá je len hmotnosť, predstavte si, že môžete všetky tieto výhody skutočne využívať, ak budete pri kúpe prihliadať aj na iné parameter avaše individuálne potreby

Naša spoločnosť má veľa typov pásových akolieskových schodolezov. Určite vieme medzi nimi nájsť vhodný typ práve pre vás, vaše schodisko, aj obsluhujúcu osobu.

Volajte bezplatnú linku 0800105707, alebo pošlite e-mail naspig@spig.sk

Pridaj komentár

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this