Ako si správne vybrať pásový schodolez?

Schodolez sa pristaví za vozík.
Schodolez sa pristaví za vozík
18. januára 2021
Prekonať schodiskové bariéry
Schodolez a jeho nadštandardné funkcie, ako uľahčujú život?
18. mája 2021

Ako si správne vybrať pásový schodolez?

Ako si správne vybrať pásový schodolez?Pásový schodolez

Ponúkajú vám len jeden parameter ako dôležitý?

Rozoberme si to hlbšie.

Naša spoločnosť počíta aj s tým, že opatrujúca osoba môže mať znížené možnosti z hľadiska veku, reakcií, dostatočnosti fyzického fondu, rýchlosti a pod.

Preto je určite vhodné mať na výber viac funkcií, ktoré zabezpečia bezpečnú, ľahkú manipuláciu s pásovým schodolezom.

 

Pri porovnaní s inými dodávateľmi si všímajte:

Bežné vlastnosti a funkcie, vybavenie našich pásových schodolezov:

  • Hmotnosť
  • Nosnosť
  • Dojazd
  • Automatické naklápanie pri upínaní vozíka
  • Automatické vysúvanie pomocných kolies podvozku
  • dizajn
  1. Jedným z riešení je napríklad elektrické nakladanie – naklopenie
  2. Ďalší parameter je napríklad elektrické prepínanie medzi pásmi a kolieskami, ktoré je potrebné na otáčanie na medzipodestách.
  3. Dôležitý parameter je aj to, aby ste mohli na schodolez upínať aj elektrický vozík, pretože v dnešnej modernej dobe sa aj tieto elektrické vozíky stávajú súčasťou každodenného života občanov ŤZP

Rovnako to platí aj pri pásových schodolezoch pre zložitejšie, polohovateľné  invalidné vozíky a kočíky.

Pokiaľ vám dodávateľ schodolezu tvrdí, že dôležitá je len hmotnosť, predstavte si, že môžete všetky tieto výhody skutočne využívať, ak budete pri kúpe prihliadať aj na iné parameter a vaše individuálne potreby váha schodolezu v dnešnej dobe nie je najdôležitejšia, pretože schodolez dokáže vyjsť do auta bez naloženej osoby, dokáže zájsť pod posteľ, či na iné miesto uskladnenia, ale podľa nás je dôležitejšia skôr rýchlosť, lebo nie je jedno, ako dlho vám bude trvať preprava po schodisku, čo je hlavný účel schodolezu. Najmä pri prekonávaní viacerých ramien schodiska je to dôležité.

Dôležitý parameter je aj celková nosnosť. Veľa ľudí po tom, ako ostane imobilní, získa nadváhu. Myslíme aj na týchto ľudí a máme aj schodolezy s nosnosťou 150kg. Manipulácia s nimi je jednoduchá, pretože sú aj plne automatizované.

S vyššou hmotnosťou osoby sú spojené zvyčajne väčšie rozmery vozíka tejto osoby. Pre tento prípad schodolez vieme prispôsobiť a máme variabilné úchyty ramien aj kolies vozíka.

Naša spoločnosť má veľa typov pásových a kolieskových schodolezov. Určite vieme medzi nimi nájsť vhodný typ práve pre vás, vaše schodisko, aj obsluhujúcu osobu. Môžete si vybrať pásový schodolez, alebo kolieskový.

S obsluhou, alebo samoobslužný.


Pokiaľ osoba na invalidnom vozíku chce byť pri presune po schodisku samostatná. Vhodnejšie zariadenie pre ňu je šikmá schodisková plošina.

Alebo samoobslužný schodolez. Vybrať pásový schodolez vám radi pomôžeme priamo u Vás počas bezplatného odskúšania spolu s vami na vašom schodisku.

 

Vyžiadať cenovú ponuku Pomoc s financovaním schodolezu Bezplatné odskúšanie

 

 

Comments are closed.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this