Ako vybaviť pomôcky, ktoré hradí zdravotná poisťovňa

Ako vybaviť pomôcky, ktoré hradí zdravotná poisťovňa

SPIG zdvíhacie zariadenia

S poukazmi treba ísť osobne do zdravotnej poisťovne, no môžete ich poslať aj poštou na potvrdenie. V zdravotnej poisťovni revízny lekár podpíše poukaz/y, ak je všetko v poriadku. Pretože zisťuje, či naozaj podľa zdravotného stavu máte nárok na konkrétne pomôcky.
Každá pomôcka má uvedený množstevný limit, to znamená, koľko pomôcok do mesiaca alebo do roka Vám môže lekár predpísať. Keď budete mať podpísané poukazy pôjdete do výdajne zdravotných pomôcok alebo rovno k dodávateľovi. Oni pomôcky objednajú a dodajú.

Niektoré pomôcky sú plne hradené zdravotnou poisťovňou, no musíte sa informovať aj o doplatkoch, aby ste neboli zaskočení, ak vo výdajni budú pýtaťod vás peniaze. No na to by vás mal upozorniť aj lekár, ktorý pomôcky predpisuje.

Pozn. Prvý kočík pre dieťa musí byť schválený zdravotnou poisťovňou až potom máte nárok na peňažný príspevok z ÚPSVaR na druhý kočík.
Pri inkontinencii máte nárok aj na predpis plienok. Odporúčanie musíte mať od neurológa, ktorý napíše do lekárskeho nálezu, že pacient trpí inkontinenciou. Obvodný lekár každý mesiac vypíše lekársky poukaz, kde napíše v akej sume si môžete vyzdvihnúť plienky v lekárni.

Marec 2014

Pridaj komentár

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this