Bezbariérová kúpeľňa

Bezbariérový prístup do bytu v bytovom dome
Bezbariérový prístup do bytu v bytovom dome
11. marca 2019
Automobily pre ZŤP
Automobily pre ZŤP
11. marca 2019

Bezbariérová kúpeľňa

SPIG zdvíhacie zariadenia
Pri debarierizácii kúpeľni je možné siahnuť po stavebných úpravách. Štandardne sa jedná o rozšírenie zárubne, úpravy sprchového kúta, toalety. Používajú sa aj rôzne sedátka do vane, sprchové a toaletné stoličky. Všetky takéto úpravy sa ale stretávajú s problémom, že tak či tak je potrebné z vozíka presadať. Čím sa nevylučuje pád a námaha. Pre debarierizáciu kúpeľne je vhodnejšie použiť stropný zdvihák. Zariadenie dokáže zodvihnúť osobu z postele a presunúť ju na vozík, alebo priamo vo vaku presunúť do kúpeľne, na toaletu. Celý proces je maximálne bezpečný a vyžaduje si minimálnu námahu. Zariadenie si nevyžaduje žiadne stavebné úpravy, ani zásah do zárubní. Po miestnostiach sa pohybuje vďaka systému koľajníc, ktoré sa montujú do stien, alebo stropu. Je možné prechádzať aj medzi miestnosťami, ktoré sú predelené 60 cm zárubňou.

Pri kúpaní sa stropný zdvihák využíva vďaka kúpaciemu vaku. Kúpete sa priamo v kúpacom vaku.

Samotní imobilný často krát nevedia aké majú možnosti. Pravdou je, že zariadenie môže byť financované formou príspevku cez UPSVaR do výšky 95% z ceny a s doplatkom od KLUBU SPIG do 10%. samotný klient pri priznaní príspevku neplatí z vlastného vrecka nič.
Navyše pokiaľ máte popri problémoch pri pohybe v domácnosti, problém aj so schodiskovými bariérami, máte nárok žiadať si dva samostatné príspevky. ( napríklad na schodiskovú plošinu a stropný zdvihák )

Stropný zdvihák Ergolet je pomôcka, ktorá imobilným osobám uľahčuje presun z postele na vozík či pri osobnej hygiene. Montuje sa do pevného stropu alebo bočných, aj sadrokartónových stien.

Jeho prevádzka je naozaj jednoduchá. Zdvíhanie z postele alebo z vozíka prebieha prostredníctvom motora Luna. Zariadenie sa presúva takmer bez trenia. Presun je možný prakticky po celej miestnosti, navyše, prehupový systém umožňuje aj presun do vedľajšej izby. Má veľkú variabilitu koľají s možnosťou montáže aj do sadrokartónu.

článok sme uverejnili v časopise INAK OBDARENÍ

Comments are closed.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this