Ďakujem OTEC

SPIG zdvíhacie zariadenia
Právo byť šťastný
4. februára 2015

Ďakujem OTEC

SPIG zdvíhacie zariadenia

Mnoho kreslených vtipov ho znázorňuje ako chrápe snovinami natvári vyvalený na gauči pred telkou v spoločnosti piva amanželka zatiaľ varí, perie a stará sa o deti a domácnosť. Je to ale skutočný obraz otca? Hádam nie. Postavenie otca v rodine sa rokmi postupne vyvíjalo. Už nie je len živiteľom rodiny a tým, ktorý má v rodine hlavne slovo, ani ten, čo vládne prísnou tvrdou rukou ako to bolo vminulosti.

Vdnešnej dobe otcovia nemajú problém prebaliť dieťa. Môj otec bol pokrokový vtomto smere. Ten nemal problém plienky aj pláchať napotoku, ako to bolo kedysi zvykom nadedine.
Dnešní otcovia smelo zastanú rolu matky. Vedia variť, vybavia vecí na úradoch, dokonca ostanú namaterskej dovolenke. Nerobí im problém dať potomka dokočíka avyraziť naprechádzku. Sú kamarátski a dokonca rozmaznávajú svoje deti viac ako sa patrí.

Napriek tomu mám pocit, že sa na otcov trocha zabúda. My ženy máme MDŽ, Deň matiek, aj naValentína očakávame nejaký ten darček. A úplná pohroma nastane, ak nedostaneme kyticu na výročie sobáša. A otcov – mužov tak trocha tlačíme doúzadia. Práve preto by sme mali na Deň otcov poďakovať našim partnerom za to, že nám pomáhajú svýchovou detí, že umyjú riad či povysávajú, hoci to nevedia tak dokonalo ako my.
V duchu vzdajme poklonu a úctu otcom, ktorí boli nútení odísť dozahraničia, kde tvrdo pracujú, aby uživili svoje rodiny. Nezabúdajme ani natých, ktorí drú tu doma a často za smiešnu mzdu ťahajú aj víkendové smeny. Poďakovanie patrí aj otcom, ktorí vychovávajú deti sami, pretože matka rodinu opustila kvôli inému alebo ju z náručia milujúcej rodiny vytrhla smrť.

Veľký obdiv a ĎAKUJEM posielam všetkým otcom s veľkým O.
Sú to OTCOVIA, ktorí nezutekali ponarodení alebo zistení, že ich dieťatko nie je také ako ostatné – že je proste iné. Nezutekali, práve naopak! Bojujú spolu s dieťaťom a matkou. Snažia sa uľahčiť a odbremeniť matku, na ktorej pleciach je prevažná časť starostlivosti o dieťatko. Nemajú problém odcvičiť vojtovku, či bobata, ísť na liečenie, hľadať informácie o nových možnostiach liečby a podobne. Nie, nie je to samozrejmé, že muž vtakej situácii ostane s rodinou. Na vlastné oči som bola svedkom, koľko žien ostalo opustených vtakej ťažkej životnej etape. Preto si títo otcovia zaslúžia obdiv celej spoločnosti. Tak rýchlo vezmime doruky pero avkalendári si označme 15. jún ako deň, keď si uctíme otcov vrelým objatím ačarovným

ĎAKUJEM OTEC.

M.Zakucia

Jún 2014

Pridaj komentár

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this