Dobrý anjel

SPIG zdvíhacie zariadenia
Ďakujeme.sk
16. februára 2015

Dobrý anjel

SPIG zdvíhacie zariadenia

Slovné spojenie Dobrý anjel rezonuje hádam vkaždom.Nie je azda nik, kto by ho nepoznal. Veľa ľudí ho pozná ako prijímatelia ich krásnej anezištnej pomoci, veľa ľudí mesačne prispieva svojou „troškou do mlyna“, veľa ľudí je rado, že ich pomoc nepotrebuje…

Vskrini mi visí tričko práve Dobrého anjela. Mám ho veľmi rada. Nálepka, ktorá azda čosi napovie, sa vyníma aj na manželovom aute, ja tú svoju stále vozím vo dverách auta. Rada čítam príbehy, kedy akde Dobrý anjel zasa raz pomohol. So záujmom som čítala aj knižku nášho súčasného prezidenta, otom, kadiaľ viedli jeho kroky, pokým sa stal jedným zo zakladateľov tejto organizácie smyšlienkou takou priezračnou ako je voda vhorských plesách. Je mi jasné, že aj oni majú svojich neprajníkov. Ľudia nerozumejú, že veci sa dajú robiť iba tak. Za nič. Vlastne, za niečo, čo vžiadnom obchode nekúpite – za dobrý pocit.

Sama mám zdravotný problém. Vočiach mnohých vážny. Ale vždy ráno, keď sa zobudím, vduchu ďakujem za to, že som sa zobudiť mohla. Koľko ľudí to šťastie nemá?Som presvedčená, že sľuďmi ztejto neziskovej organizácie nás spája viac, ako len odmena za našu prácu, hoci sa istým spôsobom líšia. Sme vďační. Vďační iza to, že pomoc Dobrého anjela nepotrebujeme, vďační iza to, že náš život sa stáva zo dňa na deň bohatším aplnším.

Poviem to na rovinu, sestrin syn trpí leukémiou. Kopec obrázkov detí zonkológie vBratislave je už minulosťou. Niektorí sa vyliečili, hoci nad nimi visí hrozba recidívy. Nad niektorými táto hrozba už nevisí, zomreli. Priznávam, vistom smere som možno zaujatá, ale na vlastnej koži zažívam život darcu iprijímateľa tejto nielen finančnej pomoci. Dobrí anjel pomáha najmä finančne, no stretnutie sľuďmi, ktorí nezištne robia veci pre dobro svoje iiných, je veľmi obohajúce, motivujúce, krásne…

Ačo rodina, kde napríklad matka ochorie na rakovinu? Dve maličké deti. Otec nevie, čo skôr – chodiť do práce, či sa venovať deťom, ktorým nik nevie povedať, čo bude sich matkou? Áno, aj takýto prípad poznám. Zvládli to, aj vďaka podpore starých rodičov. Predsa len, jedno dieťa bolo vtedy ešte bábätko… Do hry vstúpil aj Dobrý anjel, aby otcovi rodiny aspoň trošku uľahčil situáciu. Vďaka nim aich pomoci mohol viac času tráviť so svojimi maličkými deťmi achorou ženou.
Ak ešte stále váhate, či sa stať „Dobrým anjelom“ alebo nie, neváhajte. Ak sa mesačne vzdáte čo ilen piatich eur, spoločnými silami dokážeme pomáhať tisíckam rodín na Slovensku.

Pamätám si na reklamu, ako bol istý pán dlhšie vpráci. Začalo sa mu čkať. Upratovačka súsmevom vraví: „Niekto Vás spomína.“ Spomínalo ho isté dievčatko choré na rakovinu, keď večer pred spaním ďakovalo isvojmu „Dobrému anjelovi“.

Staňte sa dobrým anjelom aj vy. Ak som to dokázala počas manželovho nákupu potravín ja, som presvedčená, že to dokáže ktokoľvek. Apropo, stretneme sa kdesi tesne pod oblakmi.
Pošlite SMS s textom ANJEL A na číslo 840a rodinám chorých môžete pomáhať každý mesiac sumou 3,32 EUR (paušál) resp. 1 EUR (predplatená karta)alebo sa zaregistrujte nawww.dobryanjel.skAk potrebujete pomoc, informácie nájdete tiež nawww.dobryanjel.sk

Dobrý anjel pomáha rodinám s deťmi, kde otec, mamka alebo dieťa trpí na rakovinu alebo dieťa trpí na inú zákernú chorobu ( napríklad detskú mozgovú obrnu strednej a ťažkej formy, cystickú fibrózu, chronické zlyhanie obličiek, svalovú dystrofiu typu Duchenne alebo Downov syndróm), a kde táto choroba dostala rodinu do finančnej núdze, pokiaľ dieťa nezačne poberať invalidný dôchodok.

Kontaktná adresa:
DOBRÝ ANJEL – nezisková organizácia)
Karpatská 3256/15
058 01 Poprad
E-mail:info@dobryanjel.sk

E-mail na príjem žiadostí o finančnú pomoc:dobryanjel@dobryanjel.sk
www.dobryanjel.sk

Pridaj komentár

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this