Domácnosť bez bariér

Automobily pre ZŤP
Automobily pre ZŤP
11. marca 2019

Domácnosť bez bariér

SPIG zdvíhacie zariadenia

Ten kto nemá osobné skúsenosti si ani nevie predstaviť aké, je náročné pre imobilných vykonávať čoby len základné ľudské potreby v domácom prostredí.

Ale Aj domáce prostredie je možné prispôsobiť, nie každý imobilný pacient v domácnosti však pozná všetky svoje možnosti.

Šikmé schodiskové plošiny

Častokrát je asistencia jediná možnosť ako sa to dá zvládnuť. Asistencia môže byť zo strany rodinného príslušníka. Alebo odborného asistenta – štát cez Úrad Práce, Sociálnych vecí a rodiny prispieva na osobnú asistenciu, priznáva počet hodín podľa posudku konkrétneho žiadateľa no v prvom rade, keď si hendikepovaná osoba chce žiadať príspevok (akýkoľvek) musí si najprv vybaviť preukaz ZŤP.

 

Keď sa Vám podarí urobiť prvý krok – vybaviť si preukaz ZŤP. Budete si môcť žiadať od poisťovne invalidný vozík. Polohovaciu posteľ, chodítko… ale stále pre Vás zostáva veľmi dôležitý aj Úrad Práce Soc. Vecí a Rodiny.

Pokiaľ sa vo vašej domácnosti nachádzajú schody, alebo presun z postele do invalidného vozíka. Celkový pohyb v domácnosti Vám spôsobuje problém a rovnako škodí aj zdravotnému stavu vašich asistentov. Existujú ešte ďalšie typy zariadení, ktoré sú vyvinuté na to, aby Vám pomohli prekonať hendikep a uľahčili vašu každodennú starosť.

Pre riešenie schodiskových a iných výškových bariér je vhodné použiť nájazdové rampy (so sklonom stúpania do 8° – stanovené normou).

 

schodolez

jedná sa o prenosnú pomôcku, ktorú ovláda asistent, stoličkový výťah, schodisková plošina, zvislá vertikálna plošina(domáci výťah) .A pri presune v domácnosti ( z postele na vozík, do kúpeľni, priamo do sprchy, na toaletu, pri rehabilitácii, pri prechode medzi miestnosťami) je pre Vás najlepším riešením Stropný zdvihák.

Spomínané zariadenia na odstránenie bariér a pomoc v domácnosti ( nájazdové rampy, schodolez, stoličkový výťah, schodisková plošina, zvislá vertikálna plošina aj stropný zdvihák) Vám rovnako ako je to pri osobnej asistencii schvaľuje Úrad Práce, Soc. Vecí a Rodiny. Žiadať môžete samostatne odstránenie výškových bariér a samostatne stropný zdvihák.

Informáciu o tom, či spĺňate požiadavky Vám zašlú poštou po rozhodnutí. Platí, že príspevok môže byť maximálne do výšky 95% zo sumy zariadenia. Našťastie spoločnosť SPIG, s.r.o. má vytvorený program pre svojich klientov – KLUB SPIG, vďaka ktorému dokáže zabezpečiť doplatok zvyšnej sumy. Pokiaľ si tieto zariadenia budete vybavovať v SPIG, s.r.o. môžete ho tak získať bezplatne.

Comments are closed.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this