Helpfest

SPIG zdvíhacie zariadenia
Simone Sophie Stewart Úryvok z knihy Mária a čarovný prsteň
29. augusta 2017
SPIG zdvíhacie zariadenia
To je moja zásluha a TY si ma oklamal!
6. septembra 2017

Helpfest

SPIG zdvíhacie zariadenia

Dnes by som sa svami rada podelila odojmy zbenefičnej akcie Helpfest. Už podľa názvu je jasné, že má pomáhať. Výťažok z projektu je určený pre deti z neinvestičného fondu PAULÍNKA, n.f., z ktorého finančné prostriedky putujú výhradne na ochranu a podporu zdravia a vzdelávania detí, mládeže a dospelých postihnutých detskou mozgovou obrnou ainak telesne postihnutých. Ale nechcem vás zahŕňať faktami.
Ak budete mať chuť pomôcť, cestu k nim si nájdete tak ako my. Keď sme sa oakcii dozvedeli prvýkrát, neváhali sme a šli sme sa pozrieť. Neľutujeme. Vraciame sa tam. Nielen preto, že sama žijem s touto chorobou a viem, čo to znamená, ale aj pre niečo celkom iné. Naozaj sme sa výborne zabavili. Kapely hrali, tanečníci tancovali, deti sa zabávali pri rôznych sprievodných akciách. Pre mňa mal tento deň aj celkom iný význam. Stretli sme tam zaujímavých ľudí srôznymi osudmi. Veľa znich sa vživote musí pasovať soveľa väčšími problémami, ako mám ja.

Keď sme prišli večer domov, uvedomila si, že viem dýchať bez pomoci prístroja, že viem sedieť anemám pri tom bolesti, že viem chodiť, aj keď s barlami. Môžem vidieť všetku tú krásnu prírodu, ktorá je okolo nás. Môžem počuť hudbu, ktorá mi dáva silu. Úprimne, často si nevážim, čo mám. Vďaka takýmto chvíľam si uvedomujem, že nič nie je samozrejmosť. Vedie ma to ktomu, aby som si vážila život, ktorý mám. Benefičnú akciu Helpfest ste síce nestihli, ale možno vás inšpirujem astretneme sa na inej, podobne zameranej akcii.
Teším sa na vás.

Monika Jalakšová

Pridaj komentár

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this