Ja nahnevaná vôbec nebudem

SPIG zdvíhacie zariadenia
Prevziať zodpovednosť
14. marca 2017
SPIG zdvíhacie zariadenia
Milujem jar
4. júna 2017

Ja nahnevaná vôbec nebudem

SPIG zdvíhacie zariadenia

Nepoznajú boj sjemnou motorikou akeď aj majú stouto „pani jemnosťou“ problém, dostali do vienka viac trpezlivosti, ako ja. Vtomto smere klobúk dole.

Aby ma však niekto oblieval vedrom vody, či šibal korbáčom? Ďakujem, neprosím. Kdesi som čítala, že ženy by vtomto smere nemali cítiť krivdu. Vraj sa dokonca nenavštívené dievčatá cítia urazené, ak je ich dom kúpači odídu. Verte mi, ja nahnevaná vôbec nebudem! Ak sa nášmu dom vo Veľkonočný pondelok zďaleka preďaleka vyhnete, budem vám nesmierne vďačná.

Mimochodom keby to bolo obrátene, chlapom by to nevadilo? Táto verzia by sa mi viac pozdávala. Čo poviete?
Verte, týmito slovami nechcem uraziť slovenské tradície. Dokonca si niektoré rada uctím. Sú oblasti Slovenska, kde si ľudia obliekajú kroje, hovoria vinšovačky. Dievčatá utekajú pred vedrami vody ana znak vďaky či odpustenia, darujú vyzdobené vajíčko. Je to krásne, že na tieto zvyklosti nezanevreli akaždoročne sa knim vracajú.

Osobne sa teším na dni voľna strávené srodinou. Ak ich bude oblievať dážď, strávim ich pri čítaní knihy, hraní kariet, alebo písaním básne, či nového príbehu. Keď sviatok skrášlia slnečné lúče, naskytne sa príležitosť osláviť apríl aj ako mesiac lesa atak vyrazíme do prírody. Zahodíme teplé vetrovky, obujeme pevnú obuv ahor sa dýchať anasať do seba kúsok jari.

Užite si Veľkú noc podľa vašich predstáv. Stradíciami, či bez nich. Je to na vás. Hlavne, aby ste si oddýchli, nabrali energiu do ďalších dní acítili sa fajn.

Monika Jalakšová

Pridaj komentár

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this