Krátky návod, ako na výber šikmej schodiskovej plošiny

Atypická schodisková plošina
Atypická šikmá schodisková plošina
4. januára 2017
Schodisková plošina SPIG
Bezbariérový vstup do domu
11. marca 2019

Krátky návod, ako na výber šikmej schodiskovej plošiny

výber šikmej schodiskovej plošiny

výber šikmej schodiskovej plošiny

Aké parametre plošiny sú dôležité pre vás?
Dobrý dodávateľ plošín poskytuje bezplatné zameranie a poradenstvo voblasti bezbariérových zariadení. Vyhotoví vám ponuku, ponúkne možné varianty. Bezplatne anezáväzne. Okrem toho vám poradí, ako získať príspevok až do 95% zceny plošiny apomôže vám riešiť doplatok tak, aby bolo zariadenie pre vás bezplatné.

 

Výber šikmej schodiskovej plošiny

Na čo slúži šikmá plošina?
Šikmá schodisková plošina je zdvíhacie zariadenie, ktoré vám umožní byť viac samostatní, slobodní. Na prepravu stačí mať funkčnosť hrubej motoriky rúk. Pokiaľ však handicap je rozsiahlejší apotrebujete sprievodcu, plošina je vybavená aj diaľkovým ovládačom asprevá- dzajúca osoba pohodlne kráča za plošinou sovládačom vruke ariadi jazdu plošiny. Šikmá plošina môže byť vybavená sklopným sedadlom, aje preto vhodná aj pre osoby so zhoršujúcou sa diagnózou zhľadiska mobility. Časom je možné, že bude táto osoba potrebovať vozík asedadlo nebude dostatočné. Preto nie je potrebné najprv riešiť stoličkový výťah anásledne šikmú plošinu. Šikmá plošina je vhodná aj pre menej mobilných ľudí bez vozíka, aj pre vozíčkárov.

Ktoré technické parametre si všímať pri výbere?

Rozmery podlahy plošiny
Tvrdia vám, že robia plošiny na mieru?
Skúste si pýtať rozmer napr. 680x910mm. Mnohé firmy totiž ponúkajú dovážané plošiny, kde sa upravuje len dráha na mieru, plošina nie, tá má dané 2-3 typorozmery. Potrebujete pre vaše miesto inštalácie otočenú podlahu, či špeciálne upravenú, napr. skosené rohy, či iný tvar nájazdu? Nie je problém, máme svojich konštruktérov a výrobu, vieme vám urobiť zariadenia skutočne na mieru, nie len dráhu.

výber šikmej schodiskovej plošiny

výber šikmej schodiskovej plošiny

Šikmá schodisková plošina

Kryty
Plast, nerez, oceľový plech (nerez má najdlhšiu životnosť, nevadí mu slnko, dážď, ak sa poškriabe, len sa preleští, je krásny aj o15 rokov. Na spodné krytie čela plošiny používame nerez. Ak použijeme plastové krytie, tak len vo vrchnej časti plošiny, kde nehrozí prelomenie plastu nabúraním vozíka.

Uhol stúpania
Štandardne majú plošiny len cca 50o, naše majú až 70o bez zníženia nosnosti plošiny. Pre výber šikmej schodiskovej plošiny

Napájanie el. energie
Elektrické napájanie šikmých plošín existuje dvojaké: s batériovým pohonom a spevným prívodom.

Batériový pohon
Vhodný je pre plošiny s kratšou dráhou s menšou frekvenciou jázd (napr. 10 jázd denne). Pri vyššej frekvencii alebo dlhšej dráhe častejšie prichádza kvybitiu batérie. Výhodou batérie ale na druhej strane je, že môže slúžiť ako náhradný zdroj. Výber šikmej schodiskovej plošiny.

 

Pevný prívod / batériový prívod schodisková plošina 

 

Schodisková plošina výroby SPIG,s.r.o. Ide o najspoľahlivejší typ prívodu, pretože nie je obmedzený dĺžkou dráhy ani frekvenciou jázd. Môže byť doplnený aj o náhradný zdroj energie. Výhodou oproti batériovému pohonu sú aj nižšie prevádzkové náklady, keďže pevný prívod nevyžaduje pravidelnú výmenu batérie. Aj na dráhe záleží. Aké typy máte na výber? Dráhu štandardne robíme nerezovú, čelný kryt plošiny tiež. Nerez aj po rokoch vyzerá pekne. Dráha môže okrem svojej základnej funkcie slúžiť aj ako plnohodnotné zábradlie v zmysle platných noriem. Dráha má výplň z nerezových trubiek, ktoré sú v predpísaných vzdialenostiach. Horná časť dráhy slúži ako pekné nerezové madlo adráha pôsobí aj ako estetické zábradlie. Dráhu je možné kotviť na pomocnú konštrukciu, ktorá môže byť na stupniciach schodiska (ak je schodisko dostatočne široké), alebo zvnútra zrkadla schodiska (votvore medzi ramenami schodiska, ak je potrebné šetriť spriestorom. Tým, že výplň dráhy plnohodnotne nahradí zábradlie, je možné namiesto pôvodného zábradlia inštalovať dráhu plošiny ateda okrem plošiny získate aj nové krásne nerezové zábradlie.

Naša spoločnosť je výrobcom a vie pre vás upraviť aj teleso plošiny z hľadiska rozmeru, povrchovej úpravy a podobne, samozrejme vrámci bezpečnosti a platných noriem. Z nášho širokého spektra možností a variant vám určite budeme vedieť ponúknuť zariadenie vhodné práve pre vás.

Vyžiadať cenovú ponuku

 


archív inak obdarení

Archív časopisu INAK OBDARENÍ

Pridaj komentár

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this