Liptovský Hrádok stropný zdvihák, zvislá schod. plošina, úprava vozidla

Presná váha imobilnej osoby
19. januára 2022
Vaky pre stropný zdvihák
28. júna 2022

Liptovský Hrádok stropný zdvihák, zvislá schod. plošina, úprava vozidla

SPIG zdvíhacie zariadenia

Žiaľ nie vždy sa v živote stávajú len pekné veci. Svoje by o tom vedel povedať aj pán Peter – Okres Liptovský Hrádok.
Jeden nie pravé pekný deň sa stal v jeho živote osudným. Bol to deň keď mal ťažkú haváriu na motorke. Na cestnej komunikácii z Dovalova na Liptovský Hrádok, pri predbiehaní vozidla dostal šmyk na svojej motorke. Miecha našťastie nebola poškodená ani posunutá. Ruky zostali zdravé, ale nohy prestali poslúchať.

Už kým bol pán v nemocnici, musela pani manželka vyriešiť invalidný vozík a ďalšie potrebné veci, ktoré už musia byť doma pred jeho návratom. Obrátila sa na spoločnosť SPIG.

Spoločnosť SPIG, s.r.o. zapožičala pánovi Petrovi mechanický vozík

Hneď na druhý deň po kontaktovaní obchodný zástupca ( pracujeme vrámci celého Slovenska ) doviezol invalidný vozík a nájazdové rampy. Tieto zariadenia vieme v SPIGu klientom bezplatne zapožičať, aspoň za ten čas, kým príde prvý mechanicky vozík zo zdravotnej poisťovne. Mechanický vozík od SPIGu si pán následne rovno bral so sebou do Národného Rehabilitačného centra Kováčová.

Navrhli sme bezbariérové riešenia pre ich domácnosť

Rodinný dom nebol postavený bezbariérovo. Samozrejme pán Peter pri výstavbe nemyslel na to, že jedného dňa bude potrebovať mať v dome všade prístup bez schodiskových bariér. Ale keď už sa už vyskytol tento problém, je treba ho riešiť čím skôr.

Masívne drevené schodisko, ktorým sa prechádza na poschodie, kde sa nachádza spálňa je úzke. Šikmá schodisková plošina si vyžaduje aspoň 1000 mm na šírku. Rovnako aj medzipodesta je príliš úzka. Pre takéto schodisko je možné použiť stoličkový výťah. Na stoličkový výťah si pán Peter musí presadnúť z vozíka. Nebol by to až taký problém v jeho prípade, keďže má zdravé ruky a mierne si už dokáže  presadnúť aj sám. Našiel sa spôsob, ktorým sa montáži do dreveného schodiska a presadaniu dá vyhnúť.

Na poschodí sa nachádza balkón, pod ním je terasa a tak je možné ísť cestou zvislej schodiskovej plošiny. Použije sa konkrétne zvislá schodisková plošina os400. V spodnej stanici sa dá nastúpiť smerom z dvora, následne sa dá vystúpiť aj na terase a vyjsť až na balkón. Nie sú potrebné žiadne veľké stavebné úpravy. Na jednom mieste sa vybetónuje základ ( 25×40 cm) na ktorý sa osadí rám plošiny. Rám sa musí ukotviť o dom. Zdvih medzi balkónom a dolnou stanicou je 3,5 metra. Zvislá schodisková plošina os400 sa zmestí do výšky finančného príspevku a klienti nebudú musieť nič navyše doplácať. Doplatok dostávajú od Klubu SPIG.

Zvislá schodisková plošina má obrovskú výhodu a tou je, že sa ňou môžu súčasne previesť spolu osoba na vozíku, plus doprovod.
Zvislá schodisková plošina umožňuje presun osoby na vozíku spolu s asistenciou. Nosnosť do 350 kg , vnútorný rozmer kabíny 900×1400 mm umožňujú dostatočný priestor pre manipuláciu. Toto zariadenie nepotrebuje žiadnu priehlbeň, postačí nájazdový klien, ktorý sa montuje pred kabínou v spodnej stanici.

Pán potrebujem mať možnosť ľahko a rýchlo sa presunúť z postele na vozík. Bez veľkej fyzickej námahy pre neho a pre jeho pani manželku. Najjednoduchší spôsob, ktorý je najmenej nápadný a namáhavý je použiť stropný zdvihák ergolet. Je to zariadenie ktoré rovnako ako zariadenia na schody hradí príspevok od úradu práce.

Liptovský Hrádok  Stropný zdvihák, ako funguje ?

Liptovský Hrádok Stropný zdvihák sa pohybuje Po koľajničkách, ktoré sa montujú najčastejšie do stien. Niekedy sa montuje stropný zdvihák do stropu. Pokiaľ je dostatočne pevný. Z postele sa zodvihnete za pomoci vaku, ktorý sa veľmi jednoducho zakladá. Toto zariadenie budete používať každý deň a jeho obsluha je naozaj velmi jednoduchá.

Liptovský Hrádok Stropný zdvihák slúži tým pádom v izbe nad posteľou. Zároveň v kúpeľni. Je možné sa vďaka nemu dostať do vane, alebo sprchy a to bez stavebných úprav. Zároveň sa vďaka stropnému zdviháku dá doma vertikalizovať. Je to dobrá pomôcka na rehabilitáciu. Pri nácviku chôdze vás stropný zdvihák drží, aby ste nespadli. V tomto prípade keď pán Peter chce robiť čo najviac preto, aby mohol opäť chodiť je to preňho obrovská pomoc. Stropný zdvihák nie je úplnou náhradou rehabilitácií v centrách. Stropný zdvihak umožňuje v prvom rade presun v domácnosti s debariérizuje úzke zárubne, kúpeľnú a wc.

Na druhej strane, domáca rehabilitácia môže byť omnoho efektívnejšia ako občasná návšteva rehabilitačného centra. A to vďaka tomu, že sa dá vykonávať každodenne. Pán Peter s pani manželkou uznali, že je to úžasný spôsob ako sa dá cvičiť a posúvať sa ďalej.

Liptovský Hrádok Stropný zdvihák, rovnako ako úprava vozidla na ručné riadenie a zvislá schodisková plošina sa inštaloval po schválení príspevku od úradu práce sociálnych vecí a rodiny. Po odovzdaní žiadosti sa muselo počkať kým príde rozhodnutie. Po rozhodnutí sa už veci pohli. Ako prvé sa odovzdávala úprava vozidla – ručné riadenie Mero 3 a presadacia doska.

Comments are closed.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this