Muzikoterapia, alebo ako urobiť niečo nové pre naše deti.

SPIG zdvíhacie zariadenia
Hipoterapia a autizmus
10. októbra 2015
SPIG zdvíhacie zariadenia
Jedno veľké úprimné ďakujeme
8. novembra 2015

Muzikoterapia, alebo ako urobiť niečo nové pre naše deti.

SPIG zdvíhacie zariadenia

Po dvoch týždňoch však Martuška kamarátke Inke pri telefonáte , dohadujúc aj jej intervenciu vsmere krodičom, spomenula, že potrebujeme na prácu sdeťmi aspoň tri miestnosti. Keď mi to Inka povedala prešiel ma mráz po chrbte. Peňazí málo aprenajať niekde chatu, riadny problém. Celú noc mi to behalo hlavou apri relaxácii, ktorú si robím každý večer som definitívne odpadla, teda zaspala. Ráno som sa zobudila omotaná káblikmi zo slúchatiek. Keďže vnedeľu je dopoludnie venované príprave jedla, začala som sa aj pri tejto aktivite zamýšľať, kam to stými deťmi pôjdeme , keď nárok na priestor je zložitejší. Trošku ma pri pesničke čas odviedol do mladosti, keď sme smužom ani netušili, že raz budeme svoj život dávať do služby autizmu. Zrazu som si spomenula na starú dreveničku po starých rodičoch môjho muža, na ktorú sme chodili za slobodna. Už roky je opustená aje ďaleko od ľudí, aspoň vtedy bola, pod horou vtichu starých orechov.

Nadšene som túto správu oznámila môjmu mužovi , ktorý mi len odvetil, či si viem vôbec predstaviť vakom stave to asi vyzerá po dvanástich rokoch?Hneď za horúca, keď som bola ujeho rodičov vpondelok, som sa svokra opýtala samozrejme po informácii, čo hodláme pre deti realizovať, či by to bolo možné? On odvetil, že áno. Vstredu poobede spolu sInkou aotcom sme sa vydali na cestu , ktorú som absolvovala často už smojím dnešným manželom na bicykli , či pešo. Dnes už autom askutočne všetko bolo zmenené. Chalupa už nebola pod korunami starých orechov, dom pod ňou už nie prázdny, ale obývaný.


Po otvorení starých drevených dverí ma ovanula stará známa vôňa minulosti. Keďže do chaty chodievali pred tým mladí chalani, rozbúrení , aj tak to tu vyzeralo. Prach zachodené koberce, pavučinky na stenách, nábytok zaprášený , ale nič také hrozné , čo by sme my baby nedokázali vkrátkej dobe zmeniť na útulné, príjemné miesto na terapiu. Pod domom bola taká letná kuchyňa sveľkou murovanou pecou, zeleným dreveným kuchynským nábytkom, tak to bolo pred 12 rokmi, keď sme tam umývali okná, po odomknutí dverí to už nebola pravda. Všetko rozhrýzol zub času, kované časti na peci objedla hrdza anábytok rozobrali nie len červotoče, ale aj kradmá ruka kohosi. Tu som si uvedomila koľko sa toho zmenilo za tak dlhý čas. Martin vyrástol, pekné prostredie sa zmenilo , vniektorých prípadoch na nepoznanie. Človek žije prirýchlo aveci okolo sa menia anie len tie, aj my.

Preto považujem pripravovanú aktivitu, ako novú možnosť pre tento priestor na znovuzrodenie. Aj vmojej mysli sa objavil ako vyššie vedomie, ktoré si vypýtalo novú možnosť pomôcť nám pri realizácii muzikoterapie.

Ostáva nám umyť aupratať avrátiť život tam ,kde sa zdá už dlho čaká domček na nového ducha.


V sobotu 10.10.2015 sme chystali priestor v starej dreveničke, kde sa bude konať muzikokepm budúci víkend. Dúfame, že počasie bude milosrdné a podmienky priaznivé. Dobrovoľnícky a so srdiečkom pre dobrú vec, v družnom plánovaní budúcnosti akcií a možností pre deti, sme obetovali niečo z nás. Budúci víkend bude pilotný, odskúšame podmienky a možnosti kempu pre naše detská a aj nás rodičov. Robíme to pre naše deti a chceme aj Vás ostatných rodičov vyzvať, aby ste začali rozmýšľať nad možnosťami spojiť vaše schopnosti s tými našimi, nečakajte, že niekto z dobrej vôle niečo pre naše deti urobí, urobí , ale s vidinou osobného zabezpečenia. Milí rodičia začnite od seba a začnite spolu s nami vytvárať niečo nové, iným spôsobom. Riešenia dnešných ľudí, nie sú pre nás.

Naše deti majú svoje špecifické potreby a vy rodičia, ktorí ste autizmus svojich detí prijali , ste spôsobilí konať zázraky. Nechajte sa inšpirovať a nasledujte naše kroky.

Majka, Miriam a Ivka a náš neviditeľný Vladimír a malý Maťo, ktorí nám pomáhali

SPOSA BB.

Pridaj komentár

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this