Neviete či potrebujete zvislú alebo šikmú plošinu

Šikmé schodiskové plošiny
Šikmá schodisková plošina, Slovenská výroba SPIG s.r.o.
8. februára 2015
ako získať zdvíhacie zariadenie
Ako získať zdvíhacie zariadenie
5. marca 2015

Neviete či potrebujete zvislú alebo šikmú plošinu

zvislú alebo šikmú plošinu

zvislú alebo šikmú plošinu

zvislú alebo šikmú plošinu pre imobilných?

Zvislé plošiny ZPS sú plošiny so skrutkovým pohonom, sú vhodné do 5,5m zdvihu.
Do zdvihu 4m u súkromných osôb a do 2m pri verejnom umiestnení nemusia (ale môžu) mať ohradenie dráhy (šachtu okolo plošiny), vtedy majú citlivé dno, citlivé strižné lišty a pod., aby bola zaručená bezpečnosť
Môžu mať na vstupoch bránky, sklopné závory, či dvere.
Rozmery a nosnosti sú možné upraviť podľa Vašich požiadaviek, rýchlosť pojazdu je 4,5–9m/min. Sú veľmi obľúbené u súkromných osôb, hlavne polokabínky bez ohradenia dráhy. Level hydraulické plošiny sú vhodné pre zdvihy do 13m.

Zvislú, alebo šikmú plošinu pre imobilných si zaobstaráte ľahko.

Musia mať ohradenie dráhy (šatu okolo plošiny), sú vybavené šachtovými dverami, rýchlosť jazdy je 9m/min, vhodné pre DSS a zdravotnícke zariadenia.

Sedačky a stoličkové výťahy sú vhodné pre osoby, ktoré nepotrebujú vozík a udržia sa v sediacej polohe. Typy Home Glide pre pre priamu dráhu sú veľmi obľúbené pre výnimočne nízku cenu. Sedačky sú výborným riešením pre seniorov, menej mobilných ľudí.

Easy Life sú hydraulické výťahy, sú vhodné pre vysoké zdvihy, veľkú využiteľnosť jázd, sú rýchlejšie ako plošiny, majú tiež rozne prevedenia a doplnky, je to vyššia trieda zdvíhacích zariadení a tomu zodpovedá aj cena.

Šikmé plošiny sú vhodné na kratšie trasy, alebo pri dlhších trasách (môže byť aj 5 poschodí a pod.) treba počítať, že rýchlosť je predpismi obmedzená na 4,5m/min, teda jazda trvá dlhšie ako u zvislej plošiny. Sú veľmi obľúbené u súkromných osôb. Šikmá schodisková plošina je vhodné zariadenie do domácnosti, montuje sa na schody. Zabezpečuje úplnú samostatnosť. Schodisková plošina Vám bude slúžiť veľa rokov. SPIG, s.r.o. výroba , schodisková plošina slovenskej výroby. Možné úpravy na mieru. Vhodné riešenie pre štandardné rovné schodiská, aj zákrutové schodiská a rovné úseky.

zvislú alebo šikmú plošinu

zvislú alebo šikmú plošinu

Zvislú alebo šikmú plošinu? na schodoch môžete využívať aj iné pomôcky.

Schodolezy sú vhodné pre osoby, ktoré využívajú vždy asistenciu, nie sú vhodné pre samostatných ľudí. Výhodou je však to, že sa neinštalujú na pevno, preto je možné ich využiť napr. k lekárovi, do kúpeľov, na výlet…

Pojazdné zdviháky sú výborných riešením na opateru imobilnej osoby v rámci jedného podlažia. Dokáže zabezpečiť všetky zdvihy potrebné pri bežnom opatrovaní: z postele na vozík, do vane, na toaletu a pod. Vhodnosť treba zvážiť pri stiesnených priestoroch, chodbičkých. Hojne využívané v domovoch aj u súkromných osôb.

Stropné zdviháky sú skvelé na opateru aj v stiesnených priestoroch, potreujú ale nosný strop, alebo pomocnú konštrukciu. Po ich inštalácii už ale chodia len v pevne nainštalovanej koľaji, premiestnenie nábytku, postele a pod. nie je vhodné. Hojne využívané v domovoch aj u súkromných osôb. Nástenné systémy sú vhodné tam, kde nie je možné použiť pojazdný, ani stropný systém. Potrebujú nosnú stenu,

Bazénové zdviháky sú plne využité hlavne v kúpeľoch, na kúpaliskách a pod. jeden zdvihák je možné využiť pre viacero bazénov.

 

Pridaj komentár

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this