Občianske združenie Mosty

SPIG zdvíhacie zariadenia
Občianske združenie Aktívny vozík
5. júla 2016

Občianske združenie Mosty

SPIG zdvíhacie zariadenia

Prečo Mosty?
To už súvisí sposlaním OZ ato spájať dva brehy: breh zdravých ľudí stým naším brehom mentálne itelesne postihnutých ľudí. Atak som sa doMostov naverbovala ija. Bola som iba trinásťročná puberťáčka, keď cez moju neurologičku ajej sestričku som sa dostala donašich Mostov. Prvá opekačka vmáji 2002 mi síce unikla, ale detský tábor naRemate atýždeň plný hier už nie. Bola to vôbec prvá akcia, kam by som sa bez Mostov smojou DMO ani nedostala. Odvtedy tých akcií bolo kopec, veď posúďte sami.

Včasoch, keď sa OZ Mosty ešte len rozbiehali, sme my deti, teda aspoň väčšina znás, ešte len dospievali, akeďže sme nemali také šance ako naši zdraví rovesníci, ktorí si mohli tento sladký vek dosýtosti vychutnať, naši drahí rodičia sa nám to snažili vynahradiť, ako len mohli. Robili sa Mikuláše, Dni detí, naše obľúbené súťaže, vktorých sa vždy tvrdo súťažilo, ale iskutočné tábory svedúcimi, doktorých by sme sa inak možno ani nedostali. Azatiaľ, čo sme sa my, mládež bavili, naši rodičia, ktorí sa výborne dopĺňajú, si vždy boli jedinečnou oporou. S nami riešili rovnaké, alebo aspoň podobné problémy, chápali jeden druhého, no hlavne dokázali rešpektovať potreby detí, čo je asi pre každého nášho rodiča prioritou číslo jeden.
Rokmi puto nás detí, atým aj ich, len alen zosilnelo amy sme sa stali rodinou, kde sa všetci tešíme iztoho najmenšieho úspechu každého jedného znás, ako keby sme boli všetci dojedného súrodenci. No roky idú ako voda, anaši si jedného krásneho dňa uvedomili, že sme vyrástli auž nás žiadny Mikuláš či Deň detí nezaujíma.

Aj preto sa rozhodli pre celkom nové aktivity, kde by sa aj tie naše dospelé ratolesti mohli dosýtosti vyžiť, aktoré vymýšľame aj my. Spravili sme si, napríklad, náš Mostácky ples, zktorého sa raz dva stala tradícia, naktorú nedáme dopustiť. Nechali sme si, síce, tvorivé dielne, kde si cvičíme naše ruky, ale inak sa túlame kade tade. Rím, Paríž, Praha, Lednice, Skalica, Baťov kanál, plavba poDunaji, Kremnica, Tatry a Tatranský ľadový dóm či Topoľčianky s arborétom v Tekovských Mlyňanoch, to už máme zasebou ačoraz viac nás láka turistika.

Pred rokom sme vjeden augustový víkend nocovali naSkalke akoncom augusta sme sa vrátili zo Závadky nad Hronom avšetci sme sa dostali až nasamý vrch Kráľovej holi, predstavte si. Šli sme síce autobusom, ale aspoň sa nám splnil ďalší veľký sen, aoto nám predsa vnašich Mostoch ide. Dokonca, pred rokom sme mali aj našu prvú mostácku paraolympiádu, ato so všetkým, čo ku nej patrí. Samozrejme, túry či potulky po Slovensku nie sú jediné, na čo sa zmôžeme.

Jednou znajstarších akcií je určite Bibione, pre nás už len familiárne „Bibko“, kde naše rodinky strávia dva krásne týždne nazaslúženej dovolenke. Okrem oddychu arelaxu, máme kopec srandy aako inak, aj kopec zážitkov. Nielen tu sa cítime ako jedna veľká rodina, ktorá si dokáže sadnúť zajeden (dosť veľký) stôl. Víkend pred Vianocami je tiež náš. To už všetci dobre vedia, že sa ide oddýchnuť nawellnes pobyt doDudiniec. Všetci sa tešíme naprocedúry, bazén svírivkou, skvelý personál, spoločný program adiskotéku, ktorá sa tancom začína aspevom, tak obľúbeným vMostoch, končí. Mosty sú jednoducho také. Možno až tak neorganizujeme prednášky či semináre, ale aj tak veľmi dobre vieme byť jeden pre druhého tou pomyselnou barličkou naceste životom.

Keď sa povedia Mosty, vnašich mysliach sa vynoria jedineční ľudia, my, ich skvelé deti, ktoré vám vždy úsmev natvári vyčaríme, anaši milovaní rodičia ablízki, pre ktorých nič nie je nemožné. Mosty sú skvelou partiou, kde smiech aradosť zo života víťazí nad bolesťou asmútkom. Sme len jednoduchí, celkom obyčajní smrteľníci, ktorí sa snažia lámať bariéry anapĺňať sny nám, úžasným deťom, ktoré už ani nie sme deti, no osud sa snami nemazná už odnarodenia. Náš hendikep však ani zďaleka neznamená, že nemáme chuť žiť, práve naopak. Atú chuť sa naši rodičia snažia spraviť čo najlahodnejšiu, začo im odnás všetkých patria obrovská VĎAKA.

Ľúbime vás, vaše DETI.

Ak by ste sa onás chceli dozvedieť viac, kliknite si nanašu stránku http://www.ozmosty.szm.sk/, alebo si nás môžete nájsť aj nafacebooku: http://www.facebook.com/groups/694126007383953/.
Nájdete tam fotky zakcií, zkomentárov sa dozviete, aká sme super partia a nechýba ani info o chystaných akciách.

Zaiste nám dáte zapravdu, že naše Mosty sú jednoducho super. DETI zOZ MOSTY

Občianske združenie MOSTY
Hviezdoslavova 29/72
96501 Žiar nad Hronom
t.č. 0908917522
e-mail: kvoriakova.katarina@gmail.com
Katarína Kvoriaková

Pridaj komentár

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this