schodiskové plošiny našej výroby

Beckov schodisková plošina
Beckov schodisková plošina pre imobilných
7. decembra 2020
Ružomberok schodisková plošina
Ružomberok schodisková plošina pre imobilných
8. decembra 2020

schodiskové plošiny našej výroby

Schodiskové plošiny našej výroby

Schodiskové plošiny našej výroby

Šikmé schodiskové plošiny našej výroby

spĺňajú normu STN EN 81-40:2011-04 (27 4003).

 

Schodiskové plošiny našej výroby

Schodiskové plošiny našej výroby

MINIMÁLNA ŠÍRKA SCHODISKA pre šikmú schodiskovú plošinu:

 1. Pre rozmer podlahy 900 x 750 mm – 1100 mm
 2. Pre rozmer podlahy 900 x 700 mm – 1050 mm.  Pokiaľ je potrebné kotvenie na nosné stĺpy do podlahy treba pripočítať 40-60 mm.
 3. Podľa rozmeru  vášho schodiska a vášho vozíka, alebo detského kočíka môžeme podlahu upraviť aj atypicky. Aj pre šírku schodiska menej než 1000 mm.

Šikmé schodiskové plošiny obsahujú BEZPEČNOSTNÉ PRVKY:

 • Bezpečné elektro prevedenie podľa najnovších predpisov
 • Ochranné madlá – automatické a mechanické blokovanie behom jazdy
 • Sklopné nájazdové rampy – zaistenie vozíka, automatické a mechanické blokovanie behom jazdy
 • Pevné bezpečnostné madlo pre pridržanie
 • Bezpečnostné STOP tlačítka na plošine aj na ovládacích skrinkách v staniciach
 • Bezpečnostné spínače dojazdu a extradojazdu
 • Bezpečnostné mikrospínače citlivého dna a nájazdových rámp – zastavenie plošiny pri stretnutí s prekážkou
 • Bezpečnosť počas jazdy je garantovaná bezpečnostnými systémami proti nárazu, pritlačeniu a zachyteniu predmetov, navyše je možné v prípade potreby zastaviť
 • Pojazd aj z ktorejkoľvek stanice STOP tlačidlom v staniciach.

Výhody, ktoré vám ponúkame:

Šikmé schodiskové plošiny konštruované a vyrobené v SPIG, s.r.o. sú svetový unikát, dokážeme vyrobiť schodiskovú plošinu so sklonom stúpania dráhy až 70°. Keďže zariadenie konštruujeme a vyrábame je možné upraviť rozmery plošiny a navrhnúť jedinečný tvar dráhy.

Šikmé schodiskové plošiny vyrábame na mieru

 • Schodisková plošina – výroba na mieru, ktorá umožňuje vyrobiť aj atypické zariadenia. Sme výrobcom a vieme pre vás upraviť aj rozmery telesa plošiny, povrchovú úpravy a podobne. Celý proces prebieha s dôrazom na bezpečnosť a platné normy.
 • nerezová dráha a nerezový čelný kryt. Ich výhodou je, že nehrdzavejú, nepoškriabu sa a nehrozí ani zlúpanie farby, či iné vplyvy opotrebenia.
 • schodisková plošina má dráhu v tvare zábradlia. Môže mať výplň z nerezových trubiek. To znamená, že ju môžete využiť aj ako plnohodnotné zábradlie.
 • Rozmery schodiskovej plošiny sú zvolené tak, aby splnili požiadavky telesne postihnutých osôb. Ovládacie prvky sú ľahko dosiahnuteľné a samotná šikmá schodisková plošina vyžaduje len jednoduchú obsluhu. 

  Pre priamu dráhu je určený typ SPZ, pre dráhu so zákrutami typ SPU. Plošina na schodisku nezavadzia, pretože po použití sa jednoducho zloží. Môže mať dve varianty sklápania nájazdových rámp a podlahy. Buď mechanickú, alebo elektrickú.

   

  Elektrické sklápanie je vhodné pre ŤZP osoby s rôznym stupňom postihnutia. Plošina má riadiacu jednotku. Automaticky môžete navoliť spôsoby jazdy, sklápania či iné funkcie, medzi ktoré patrí napríklad hlásenie periodických prehliadok.

  Mechanické sklápanie zvyčajne postačuje vtedy, keď plošinu obsluhujú asistujúce osoby, alebo handicap ZŤP neobmedzuje ruky.

   

 • periodické prehliadky na naše Šikmé schodiskové plošiny postačujú raz ročne, v záruka sú bezplatné. Po nej ponúkame cenovo zvýhodnenú servisnú zmluvu
 • v prípade presťahovania, či potreby demontáže našej šikmej plošiny a následnej inštalácie na iné miesto, môžeme ako výrobca uviesť toto zariadenie opätovne v zmysle zákona na trh, aj do prevádzky. Okrem toho naše plošiny sú tak unifikované, že je to isté zariadenie možné použiť na ľavé aj pravé umiestnenie, do zákrut aj bez zákrut – plošina je zhodná, mení sa len dráha.
 • vysoká životnosť a bezporuchovosť. Štandardne máme aj 15 ročné zariadenia bez jedinej poruchy.

Comments are closed.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this