Športovo-charitatívne podujatie „ Bežím pomáhať “ 2015.

SPIG zdvíhacie zariadenia
Banská Bystrica svietila v mesiaci Apríl na modro
17. februára 2015

Športovo-charitatívne podujatie „ Bežím pomáhať “ 2015.

SPIG zdvíhacie zariadenia

Pred 4 rokmi vznikla myšlienka usporiadať niečo pekné, čo pomôže ľuďom, ktorí sa liečia na jednu z najzákernejších chorôb – rakovinu. Naše neformálne združenie onkologických pacientov vzniklo v roku 2006 adali sme si meno: „Pomôžme pomáhať“. Podľa názvu sa snažíme aj tak správať, pomáhame… Najednom milom posedení sme sa rozprávali, čo chceme urobiť astretla som sa len s pozitívnou odozvou. Každý pridal svoj názor avznikla akcia, ktorá je vnašom okolí jediná tohto druhu.

Dostala názov „ Bežím pomáhať“.
Tento rok sme behali už 4 krát azo štartovného, ktoré je každoročne 5 EUR zakupujeme rôzne dary podľa požiadaviek onkologických oddelení. Trať sme zvolili tak, aby ju zvládli všetci účastníci rôznych vekových kategórií.

Štart je vcentre obce pri Obecnom úrade Čierny Balog.
Cieľ v prekrásnej prírode v Lesníckom skanzene. Dlhá je približne 2km, čo symbolizuje aj priemernú dobu liečby tohto ochorenia 2 roky.

Každý účastník si tempo určuje sám, niektorí pobežia, iní ju absolvujú pomalou chôdzou a niekoho musíme docieľa odviesť. Znovu je tam veľa podobnosti s chorobou, aj ju každý zvláda inak.

Podobrej prechádzke či výdatnom behu je vcieli zabezpečená minerálna voda adomáca buchta.Samozrejme nikdy nezabúdame nalákavý program azaujímavé súťaže. Nazáver (alebo pobežeckom výkone, záleží odpočasia) sa o bezplatný odvoz do centra obce každoročne postará náš najväčší sponzor. Tento, už 4. ročník bol rekordný. Prišlo 321 účastníkov avyzbierala sa suma 1991 EUR. A nezabudnite! Stretneme sa aj o rok a to 12.9.2015!!!!

Marika Muránska

Október 2014

Pridaj komentár

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this