Stretnutie

SPIG zdvíhacie zariadenia
Jedno veľké úprimné ďakujeme
8. novembra 2015
SPIG zdvíhacie zariadenia
Na prahu rokov
13. januára 2016

Stretnutie

SPIG zdvíhacie zariadenia

Niekedy sa majú stretnúť len traja, ale verím, že naším dobrým príkladom a vyžarovaním svetielko prenikne aj do ďalších sŕdc ranených rodičov. Pravdou je, že nás malo byť šesť, ale okolnosti života, ktoré sú okolo rodičov s deťmi s autizmom „samozrejmosťou“, opäť nesklamali. Dala som tú samozrejmosť do úvodzoviek, poznám tie peripetie života, kedy som sa aj ja motala anevedela sa pohnúť zmiesta, vždy sa niečo stalo. Ale vďaka kamarátke Milke som stretla Inku, ktorá mi ukázala, že všetko je v osobnom vnútornom nastavení človeka.

Ak si nedovolíte žiť, tak žiť nebudete. Ak sa poddáte autizmu ako diagnóze, zničí to najprv vás, potom váš vzťah spartnerom, rodinou aspoločnosťou. Aj mne sa veľa ztoho stalo, našťastie to môj manžel ustál so mnou, ale mnohé veci ma neminuli. Osobné prežívanie autizmu nášho Maťka, ale aj iné pridružené diagnózy a jeho predčasný prí- chod na svet mi dal obrovské ponaučenia doživota, vďaka ktorým dnes robím, čo cítim vnútorne anie to, čo mi kázal svet cítiť. Chcem rodičov osloviť, aby sa nebáli aprišli, nikto ich nebude súdiť, lebo nikto nie je bez chýb, apreto nikto ani súdiť nemôže.

Každý človek má svoje pohnútky a dôvody, prečo robí to či ono. Ak urobí chybu apomenuje si ju on sám, vtedy je už naceste, kedy môže meniť aopravovať svoje pochybenia, ale už iným spôsobom, ako sa k nim dopracoval. Naša komunita sa skladá z mamičiek, ktoré aktívne pracujú vSPOSA BB. Že dnes neboli na stretnutí, nevadí, nabudúce prídu. Sú to dievčatá šikovné a múdre. Verte, vy, čo váhate, že aj vy budete raz čakať na každú stredu v týždni, aby ste mohli odložiť svoj krížik zpliec dole aboli niekde, kde vás chápu. Uvidíte, že všetci máte niečo spoločné, apredsa tak rozmanité amožno pre niekoho z komunity obohacujúce. Budete sa posilňovať a časom zistíte, že zmenou myslenia sa začne veľa vecí okolo vás meniť. Ja som tomu neverila, ale dnes už áno, zadva roky sa posunuli všetky parametre života a posunú sa aj tie vaše.

Text: Mária Helexová

Pridaj komentár

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this