Zdvíhacie zariadenia pre ŤZP. Stropné alebo pojazdné?

Stropný zdvihák od SPIG, s.r.o.
Stropný zdvihák od SPIG, s.r.o. Splnený sen o vlastnej domácnosti
25. februára 2021
Samostatné bývanie Stropný zdvihák
Stropný zdvihák Ergolet Luna je skvelý, každodenný pomocník.
1. septembra 2021

Zdvíhacie zariadenia pre ŤZP. Stropné alebo pojazdné?

Stropný zdvihák vertikalizácia

Stropný zdvihák vertikalizácia a nácvik chôdze

Máte vo vašej rodine človeka s ťažkým zdravotným postihnutím? Uvažujete, ako v prvom rade uľahčiť život jemu, ale aj opatrujúcim osobám? Preverujete možnosti výberu rôznych pomôcok ? Zdvíhacie zariadenia, Vám uľahčia žiť dennodenný život.

Zariadenia na každodennú opateru

Sú to, napríklad stropné zdviháky  alebo pojazdné zdviháky.

Pri ich výbere si treba uvedomiť viac faktorov. Jedným z nich je, napríklad priestor, kde budete toto zariadenie využívať.

Pre pojazdné zdvíhacie zariadenia, ktoré sa pohybujú na kolieskach po podlahe, potrebujete priestory bez prahov či výškových rozdielov a sklonov podláh. Tiež sú vhodné podlahy bez kobercov či iných mäkkých pokrývok podlahy, po nich zdviháky jazdia ťažšie. Je potrebné mať dostatočne široké zárubne, ale aj chodby na otočenie a pod.

Pojazdným zdvihákom dokážete zdvihnúť osobu len z miest, pod ktoré je možné zasunúť nohy zdviháku. Preto je jeho použitie obmedzenejšie, ale aj menej komfortné, ako použitie stropného zdviháku.

Z týchto dôvodov môžu vzniknúť ďalšie náklady na úpravu priestorov, v ktorých sa s ním budete pohybovať.

Tiež treba uvažovať nad tým, kde bude zdvihák „parkovať“, aby nezavadzal.

Pojazdný zdvihák môžete dostať od zdravotnej poisťovne. Doplatok je podľa rôznych konkrétnych typov. Z našej skúsenosti je vhodnejší pre 90% ľudí stropný zdvihák

Stropné zdvíhacie zariadenia

Stropný zdvihák vertikalizácia

Stropný zdvihák vertikalizácia a nácvik chôdze

Pri stropnom zdvíháku ERGOLET LUNA je potrebné prihliadať na výšku miestností, materiál, do ktorého sa bude inštalovať, výber typov vakov.

Tiež je dobré si premyslieť, ktoré všetky miestnosti chcete využívať, či chcete prehup z miestnosti do miestnosti, výber vhodných vakov podľa úkonov, ktoré chcete vykonávať. Stropný zdvihák Ergolet umožňuje veľmi variabilné kotvenie do stien, aj do stropu, s koľajami e-track je možné kotviť dokonca aj do sadrokartónu.

Rôzne možnosti inštalácie zahŕňajú portálové riešenia, kedy sa dostanete na každé miesto v miestnosti. Prehupový RTR systém umožňuje upnúť osobu na lôžku v jednej miestnosti a prejsť so zdvihákom pohodlne do iných aj viacerých miestností.

Vhodný výber vakov vám zasa umožní okrem presunu aj kúpanie či sprchovanie sa vo vaku vertikalizáciu (polohovanie či nácvik chôdze), použitie toalety, či jednoduchú osobnú hygienu. Môžete kúpať či sprchovať človeka zaveseného priamo vo vaku.

Zariadenie nezavadzia nikde na zemi. Má pod stropom alebo na stene, inštalované koľaje, v ktorých sa pohybuje.

Prejde so systémom RTR aj cez úzke dvere. Nevadí mu, ak máte prahy, koberce, úzke priestory. Nevyžaduje  žiadne stavebné úpravy.

Na všetky stropné zdvíhacie zariadenia môže osoba s ŤZP získať štátny príspevok až do 95% z ceny zariadenia, až do sumy 11 617,88EUR.

Comments are closed.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this