Stropný zdvihák od SPIG, s.r.o. Splnený sen o vlastnej domácnosti

Elektrický zdvihák pacienta
Elektrický zdvihák pre imobilného pacienta
11. januára 2021
Stropný zdvihák vertikalizácia
Zdvíhacie zariadenia pre ŤZP. Stropné alebo pojazdné?
17. mája 2021

Stropný zdvihák od SPIG, s.r.o. Splnený sen o vlastnej domácnosti

Stropný zdvihák od SPIG, s.r.o.

Stropný zdvihák od SPIG, s.r.o.

Samostatné bývanie Stropný zdvihák

Samostatné bývanie Stropný zdvihák

Dobrý deň, volám sa Simone Sophie Stewart, žijem život naplno hoc som sa narodila so zdravotným postihnutím a nerozprávam.

Simone Sophie Steward

Simone Sophie Stewart

Milujem život a užívam si všetko čo mi prináša. Nemôžem hovoriť, ale môžem písať. Študovala som na dvoch vysokých školách, pomaly si plním svoje sny a píšem knihy. Simona Sophie Steward – autor.

Vždy som snívala o tom, mať vlastnú domácnosť.

Mojim snom bolo mať vlastný život, vlastnú rodinu a preživať skutočnú lásku.

A teraz, keď sa moje sny splnili, chcem Vám poradiť, ukázať, ako sa dá robiť väčšinu vecí čo robia ostatní ľudia, hoc mám hendikep. V roku 2020 sme mali s Danielom svadbu snov, nasťahovali sme sa do vlastného bývania, ktoré sme si mohli vybaviť zariadením od spoločnosti SPIG, s.r.o. Vďaka solidarite našej krajiny voči zdravotne postihnutým, ktorá nám dala príspevok a financovaniu poplatkov KLUBOM SPIG máme stropný zdvihák a všetko je oveľa jednoduchšie.
Ďakujeme, naozaj nám to veľmi pomáha.

 

Moja diagnóza, spastická kvadruparéza, mi nedovoľuje sa pohybovať samostatne a presúvať ma je určite náročné a niekedy aj nebezpečné. Pritom potrebujem pravidelne polohovať a ako každí človek aj ja potrebujem každodennú hygienu. Ešte k tomu, každý deň cvičím, lebo potom sa cítim lepšie. Spastickosť sa žiaľ musí pravidelne rehabilitovať, našťastie so stropným zdvihákom sa to všetko dá robiť ľahko.

Všetko s manželom riešime vďaka tej malej vecičke, ktorú nám sem SPIG priniesol a namontoval.

Stropný zdvihák po montáži

Stropný zdvihák po montáži

Nesmieme zabudnúť, že dôležitým faktorom je naše zdravie a bezpečnosť, nakoľko ľudovo povedané som dosť tuhá, manipulácia so mnou je náročná. Dá sa povedať, že bez pomocného zdvíhacieho zariadenia je život pre nás tak trochu až nemožný… To sa odzrkadľuje napríklad pri kúpaní.

Priatelia, tomuto by sme sa chceli vyhnúť pravdepodobne všetci.

Predstavte si situáciu, že musíte niekoho položiť do vane, alebo vybrať z nej. Všetko je šmykľavé a mokré, okrem toho, ak zoberiete do úvahy fakt, že som úplne odkázaná na pomoc druhého a vaňa je taktiež o dosť nižšie. Mohlo by sa veľmi ľahko stať, že sa pošmyknem, alebo sa pošmykne Daniel a spadneme na zem. Verte mi, nie je to nič príjemné. V minulosti sa mi totiž stalo, že sme spadli spolu s mojou osobnou asistentkou a skončili sme na pohotovosti v nemocnici.

Riešením pre tento problém je stropný zdvihák od firmy SPIG.

Už ráno sa vďaka stropnému zdviháku dostaneme z postele, presunieme sa rovno do kúpelne a fungujeme, ako každá iná domácnosť… Keď ideme von, tak stropný zdvihák pomáha pri obliekaní a pri presune na vozík. Máme doma viacero vakov, ktoré každý je určený na niečo iné.

Pri výbere vaku sú tiež na prvom mieste Vaše špeciálne potreby.

Veľkou výhodou stropného zdvíhacieho zariadenia je aj úspora času. Bez tohto zdvíhacieho zariadenia sa niektoré činnosti pokojne mohli pretiahnuť aj na pol dňa. S ním zvládnete všetko jednoducho, rýchlo, hravo a hlavne bezpečne.

So stropným zdvihákom si môžem vychutnať aj pocit chôdze, vďaka špeciálnemu vaku, v ktorom sa môžem postaviť. Môj zdravotný stav si vyžaduje, rehabilitáciu a  vďaka stropáku môžem pravidelne cvičiť každý deň. Nácvik chôdze je ideálna forma cvičenia, ale nejde to tak ľahko. Nechceme sa predsa zraniť a keďže ma pravidelne chytajú spazmy a rôzne mimovoľné pohyby, mohli by sme veľmi ľahko prísť k úrazu, alebo pri mojom stave aj k trvalému poškodeniu, keďže každá operácia či zlomenina, ale aj moje spazmy situáciu zhoršujú, pretože prípadná zlomenina mi neumožňuje cvičiť a moje svalstvo tuhne, takže tá bezpečnosť je nevyhnutná. S týmto zdvíhacím zariadením sa nemusím báť ničoho. Popruhy na chodenie sú vyrobené veľmi bezpečne, z materiálov vysokej kvality s veľmi dobrou nosnosťou.

 

 

Ako získať pomoc – stropný zdvihák?

Na začiatok by som Vám poradila, ak ešte nemáte tento stropný zdvihák a uvažujete nad ním, zavolajte do Spigu, oni sa s Vami ako prvé, dohodnú na obhliadke bytu, aby mohli pre Vás pripraviť to najvhodnejšie riešenie.

Nezúfajte ani nad cenou, aj keď zdvíhacie zariadenia sú naozaj drahá záležitosť. Ja stropný zdvihák používam denne tak 20 krát a pokiaľ ma to má presúvať po celej domácnosti, dennodenne slúžiť v kúpeľni a tak ďalej 7 rokov, skrátka musí to byť kvalitné.

Zariadenie by sme si nemohli s Danielom dovoliť zaplatiť

S financovaním nám pomohol SPIG, vysvetlil nám ako funguje zákon o kompenzáciách a vypracovali projekt, s ktorý sme navštívili UPSVaR v našom meste a a požiadali si o príspevok na kúpu zdvíhacieho zariadenia. SPIG pomohol aj pri vybavovaní všetkých potvrení, ktoré bolo potrebné pridať.

Po schválení príspevku, sme dostali peniažky na stropný zdvihák na náš účet. Poslali sme do firmy zálohu a oni u nás boli do dvoch týždňov. Namontovali nám koľajničkový systém, vďaka ktorému sa mašinka pohybuje.

Stačí,že ma Daniel preloží na bok a vystrie vak vedľa mňa, následne ma prevráti naspäť na chrbát a vak zapne do mašinky. Vďaka ovládaniu ma ľahko zdvihne a potom už môžeme fungovať.

 

Získať pomoc

 

Pre SPIG, sme ochotne nahrali video, kde Vám môj manžel Daniel Stewart povie, ako to vníma on.

 

 

Ozvite sa do SPIGu tým, že vyplníte formulára,  oni vás bezplatne navštívia a uvidí sa čo ďalej. Dokážu vám vyriešiť schodiskové bariéry, viacerými typmi zariadení a upravujú aj vozidlá. Spolu vyberiete tie najvhodnejšie riešenia pre vás. Ale nezabudnite sa opýtať na stropný zdvihák, oni vám ukážu, čo všetko táto vecička dokáže.

Kontaktovať SPIG

 


 

Dúfam, že som vám pomohla. Spraví mi obrovskú radosť, keď sa rozhodnete pre takúto pomôcku, ktorá umožní všetko v domácnosti robiť jednoduchšie.

Pokiaľ by ste si chceli prečítať môj článok o našej svadbe, nájdete ho  v časopise INAK OBDARENÍ .

Simone Sophia Steward - svadba snov

Simone Sophia Steward – Svadba snov

S pozdravom

Simone Sophie Steward.

 

 

Comments are closed.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this