Tanečný Klub Ellegance

SPIG zdvíhacie zariadenia
Občianske združenie go-ok
15. marca 2016
SPIG zdvíhacie zariadenia
Palčekovia združenie ľudí s nízkym vzrastom, ale s veľkým srdcom
11. júna 2016

Tanečný Klub Ellegance

SPIG zdvíhacie zariadenia

Občianske združenie TK Ellegance Košice vzniklo aj za účelom realizácie športových arehabilitačných aktivít pre ľudí stelesným postihnutím – vozíčkarov. Špecializuje sa na integrovanú paraolympijskú disciplínu – tanečný šport na vozíku (súťažný spoločenský tanec na vozíku), pri ktorej dochádza k priamej integrácii tým, že jeden z tanečných partnerov je na vozíku a druhý je zdravý – chodiaci.

Sme prvým občianskym združením navýchodnom Slovensku, ktoré sa venuje tomuto druhu športu. Súťažný tanec je nádherný šport, ktorý v sebe spája veľké umelecké predstavenie, neustálu potrebu zvyšovania svojho výkonu a dôkladnú hudobnú interpretáciu. Tanečníci nášho klubu sa pravidelne zúčastňujú tanečných súťaží vrôznych kategóriách – tanečné súťaže pre dospelých, pre deti a pre mládež i tanec na vozíku. Svoje pohyby si cibria nanašich tanečných tréningoch, ktoré sú určené širokej verejnosti. Ak máte aj vy ambíciu tancovať pred tisícovým publikom alebo sa chcete inšpirovať profesionálnymi tanečnými pohybmi, radi vás privítame naniektorom znich. Dvoma najdôležitejšími aspektmi tanečného výkonu, ktoré sa na súťažia hodnotia, sú kvalita aumelecký dojem. Kvalita sa odráža v technike tanca, v zmysle pre hudbu arytmus avumeleckom stvárnení. Umelecký dojem závisí odchoreografie aosobnostných kvalít tanečníka.

Súťažný tanec zahŕňa presne 10 tancov rozdelených nadve presne definované skupiny: štandardný tanec a latinskoamerický tanec. Tieto dva typy spoločenských tancov sú také odlišné, že ich súťaže a majstrovstvá sa konajú oddelene. Odlišnosť je očividná aj voblečení tanečníkov počas súťaže. Dámske šaty pre štandardné tance sú dlhé asplývavé, aby zdôraznili ladné pohyby typické pre tieto tance. Šaty tanečníc latinskoamerických tancov sú naopak navrhnuté tak, aby zvýrazňovali pohyby jednotlivých častí tela pri interpretácii latinských rytmov. Muži nosia spoločenský odev – frak amotýlika pri štandarde aľahké košele aelegantné nohavice pre latinu. Športový spoločenský tanec má pevne stanovené pravidlá, systém súťaží, hodnotenie, podmienky napostup, je namáhavý zfyzickej aj psychickej stránky, sdôrazom naeleganciu, ladnosť, kultúru akrásu pohybu. Záleží len na schopnostiach tanečného páru, ich vyspelosti avytancovanosti, ako dokážu svojou choreografiou presvedčiť porotu, že oni sú tí najlepší. To, že naši tanečníci sú skutočnou špičkou, vám určite dokážu mnohé ocenenia, ktorými sa môžeme pochváliť. Tanečníkom s TK Ellegance sa podarili historické výsledky ato získaním 3 titulov majstrov sveta a titulu majstra Európy, čo patrí khistoricky najlepším umiestneniam slovenských párov naSlovensku. Všetci ste unás srdečne vítaní,

Kontakt:
Ing.Peter Vidašič Prezident TK Ellegance Košice
TK Ellegance Košice Ondavská 3, 04001 Košice
info@tkellegance.sk
http://ellegance.sk/

Pridaj komentár

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this