Úprava vozidla Hyundai i20 pre ŤZP

Ručné riadenie MERO3 a manuálna prevodovka
Ručné riadenie MERO3 a manuálna prevodovka
20. marca 2020
Nakladač vozíka – ZŤP (nielen) za volantom
17. septembra 2021

Úprava vozidla Hyundai i20 pre ŤZP

HURT-e Pohon vozíka

Koncom roka 2020 som ako ZŤP osoba požiadal ÚPSVaR o príspevok na zakúpenie motorového vozidla. Príspevok mi bol poskytnutý a po kúpe nového auta Hyundai i20 som začal hľadať organizáciu, ktorá poskytuje úpravu vozidla na ručné ovládanie. Úprava vozidla je pre mňa veľmi dôležitá.

Mal som veľké šťastie, že som objavil SPIG s.r.o., vo veľmi peknom okresnom mestečku Zvolen, kde je konateľkou pani Monika Ponická a obchodným zástupcom pán Jakub Jasik.

 Úprava vozidla

Počas niekoľkých týždňov sa mi podarilo vybaviť všetky potrebné úkony pre prípravu vozidla na úpravu. Po náročnej ceste cez pol Slovenska som prišiel s dcérou autom v piatok 7. 5. 2021 v podvečerných hodinách do Zvolena. Na predmestí nás očakával pán Jasik, ktorý nám zabezpečil ubytovanie v miestnom hoteli. Dal nám inštrukcie o ďalšom postupe a o úprave vozidla. V sobotu ráno 8. 5. 2021 sme pristavili auto do servisnej dielne a odovzdali sme ho do rúk príjemného technika, ktorý bol zodpovedný za kvalitné prevedenie úpravy podľa platných predpisov.

Ručné ovládanie plynu a brzdy typu MERO 2 bolo v tomto prípade po prvýkrát montované na Slovensku do môjho modelu auta, preto sa práce predĺžili do nasledujúceho dňa. Využitie voľného času v sobotu nám zabezpečil pán Jasik. V jeho sprievode sme absolvovali obhliadku bezbariérového zvolenského Arboréta BOROVÁ HORA. Počas prehliadky nám prezentoval ďalšie možné úpravy motorových vozidiel a montáže zariadení určených pre osoby so zníženou pohyblivosťou. Predstavil nám napríklad prídavný pohon HURT-e. Môže byť veľkým prínosom pre mobilitu vozičkára v procese osamostatňovania sa. Tento pohon som si aj osobne vyskúšal. Bol som milo prekvapený jeho ľahkým ovládaním a variabilitou pohybu.

Počas našej návštevy Zvolena som sa zoznámil aj s inými veľmi dobrými a ochotnými ľuďmi, ako napríklad predsedníčkou  Občianskeho združenia INAK OBDARENÍ, pani Ivetou Burianekovou, či pani Ing. Marianou Jakubisovou, PhD., ktorá nám svojím odborným výkladom obohatila prehliadku arboréta. Mali sme to šťastie, že sme prechádzku arborétom absolvovali s mladomanželmi Danielom a Simonou, ktorá je, aj napriek svojmu životnému údelu, veľmi charizmatická a usmievavá mladá žena s obrovskou dávkou pevnej vôle a humoru. Taktiež je začínajúcou spisovateľkou, keďže nedávno vydala svoju prvotinu „Vyryté v srdci a pamäti“ a „Mária a čarovný prsteň“.

Svojim príspevkom, chcem vysloviť úprimné poďakovanie všetkým, ktorí nám spríjemnili čas strávený vo Zvolene, ale v neposlednom rade aj technikovi, ktorý pracoval na úprave auta veľmi precízne a po technickej stránke na vysokej úrovni. Vážení priatelia, ÚPRIMNÁ VĎAKA VÁM VŠETKÝM.

Molnár Michal, Váš spokojný zákazník.

spokojný klient Spokojný klientHURT-e Borova HoraHURT-e Pohon vozíka

Comments are closed.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this