Výťah pre vozičkárov

Bezbariérové bývanie
16. augusta 2021
prítlačný krúžok na volant
Ručné riadenie vozidla – prítlačný krúžok
28. októbra 2021

Výťah pre vozičkárov

vytah-pre-vozickarov

Výťah pre vozičkárov

Výťah pre vozičkárov… Hoc je vaša mobilita oslabená, nie je na mieste sa zdávať pohybu. Pokiaľ používate pre svoj presun invalidný vozík môžete sa dostať skoro všade tam, kde sa dostanú aj chodiaci. A nezastaví Vás ani schodisko, pretože existuje spôsob ako sa dá kompenzovať zníženú schopnosť vášho pohybu. Vďaka zákonu 447 § 33 Vám Úrad práce sociálnych vecí a rodiny môže poskytnúť príspevok na kompenzáciu ťažkého zdravotného postihnutia formou zdvíhacích zariadení.

V prvom rade je potrebné mať vybraté vhodné zariadenie, výťah pre vozičkárov nie je jediná možnosť. Zákon zastrešuje aj dvíhanie v domácnosti, uľahčenie kúpeľa, presun a polohovanie vďaka stropnému zdvíhaciemu systému. Je možné upraviť si vozidlo pre ručné riadenie, uľahčenie nastupovania.

 

Riešime schody

Stoličkový výťah pre vozičkárov

Stoličkový výťah pre vozičkárov môže byť riešenie, ale vyžaduje si presadanie z vozíka na sedadlo výťahu. Zároveň je potrebné mať doma dva vozíky, jeden v hornej stanici a druhý v spodnej stanici. Okrem toho, je nutné mať schopnosť udržať sa na sedadle. Stoličkový výťah FLOW X pritom má sedadlo upravené tak, aby ťažisko sediacej osoby bolo ďaleko za hranicou preklopenia. FLOW X je najvhodnejší stoličkový výťah pre vozičkárov, má špeciálne upravené opierky rúk, ktoré sa vysúvajú do 180°čím vytvárajú väčší priestor pre nastúpenie.

schodiskový výťah pre seniorov

schodiskový výťah FLOW X najjedinečnejší stoličkový výťah , akí vám môžeme zabezpečiť v EU.

jednoduché nastupovanie

jednoduché nastupovanie

schodiskový výťah pre imobilných

schodiskový výťah pre imobilných


Šikmá schodisková plošina

Šikmá schodisková plošina je najvhodnejšie riešenie. Šikmá schodisková plošina je totiž zariadenie navrhované špeciálne čisto len pre presun osoby na invalidnom vozíku. Má dostatočnú nosnosť na to, aby umožňovala osobám presun priamo na elektrickom vozíku. Ovláda sa intuitívne, presun je zabezpečený vďaka výsuvnej podlahe. Ktorá okrem toho, že sa elektricky otvorí, vysunie sklopné rampy pre ľahké nastúpenie. Spoločnosť SPIG, s.r.o. vyrába schodiskové plošiny od roku 1998. Silnou stránkou tejto výroby je extrémne dlhá životnosť, overená časom. Šikmá schodisková plošina sa vyrába na mieru navyše umožňuje jedinečné riešenia, prispôsobené potrebám klienta a rozmerom jeho priestorov.

Šikmá schodisková plošina SPU3,SPZ225,SPU225

šikmá schodisková plošina v exteriéry

Schodisková plošina Ganser

Šikmá schodisková plošina pre rovné schodisko


Zvislá schodisková plošina

Zvislá schodisková plošina je vlastne malý výťah pre vozíčkarov, ktorý umožňuje presun aj s doprovodom. Zvislá schodisková plošina má nosnosť 300 a viac kg. Je možné použiť typ pre malé zdvihy – do 1 metra. Maximálna dráha zvislej schodiskovej plošiny je 12 metrov. Môže premávať medzi viacerými poschodiami. Môže mať viacero staníc na parkovanie. Záleží na vás či chcete montáž v interiéry, alebo v exteriéry. V SPIG, s.r.o vyberáte medzi 13 typmi zvislých schodiskových plošín.

Zvislá schodisková plošina os200

Zvislá schodisková plošina os200

Zvislá schodisková plošina Libery 2

Zvislá schodisková plošina Liberty

Zvislá schodisková plošina ZPT

Zvislá schodisková plošina ZPT

Rožňava zvislá plošina

Zvislá schodisková plošina OS400


Schodolez

Schodolez je riešenie pokiaľ nie je možná inštalácia. Jedná sa o prenosné zdvíhacie zariadenie, ,, prenosný výťah pre vozičkárov´´. Nie je možné ho ovládať samostatne, iba za pomoci asistenta, no dokáže zabezpečiť bezbariérovosť pre viacposchodové budovy. Vzhľadom k tomu, že schodolez môže slúžiť naraz na viacerých schodiskách, je to cenovo najdostupnejšie riešenie. Schodolez sa ľahko nakladá do vozidla. Pásový schodolez je kompatibilný takmer s každým vozíkom dostupným na trhu. Pásový schodolez n959 presúva po schodoch aj osoby na elektrickom vozíku. Pre atypické schodiská sa používa kolieskový schodolez, ktorý dokáže presúvať osobu na vozíku, alebo sedátku po akomkoľvek schodisku. Kolieskové schodolez sú určené špeciálne pre točené schody, zakrivené schody, schody s rozdielnymi výškami stupňov.

Schodolez mechanický vozík

Schodolez + mechanický vozík

schodolez elektrický vozík

Cúvanie na nájazdy

Cúvanie na nájazdy

Miška Balcová - zlatá paralympionička z Rio 2016

Miška Balcová – zlatá paralympionička z Rio 2016


Riešime presun v domácnosti

Stropný zdvihák je zariadenie, bez ktorého si tí, ktorí ho už majú nevedia predstaviť funkčnú domácnosť. Stropný zdvihák – stropné zdvíhacie zariadenie  je špeciálne vyvinuté pre pomoc v domácnosti. Jednoduché polohovanie,  presun z postele, rýchly pohyb po celom byte, presun z vozíka do kresla, bezpečné kúpanie. Je to tá najlepšia pomoc, ktorú hendikepovaní ocenia pre svoj každodenný život.   Pokiaľ je pomoc potrebná, vďaka stropnému zdviháku je jednoduchá a nevyžaduje si žiadnu fyzickú námahu. Stropný zdvihák uľahčuje presun, ale zároveň slúži aj pre domácu rehabilitáciu, fyzioterapiu, nácvik chôdze a verikalizáciu. Presun  z postele do vedľajšej izby, na vozík je vďaka stropnému zdviháku veľmi jednoduché. Je spoľahlivý a bezpečný.


Riešime úpravu vozidiel

Úprava vozidla  je neoddeliteľnou súčasťou jednoduchého života osoby so zdravotným postihnutím. To platí pre aktívnych vozičkárov, ktorí denne pracujú, potrebujú sa presúvať. Častokrát ide o živiteľov rodiny a potrebujú voziť deti do školy, k lekárovi a tak ďalej. Zároveň to platí aj pre rodiny, v ktorých člen nie je kvôli svojmu hendikepu až tak aktívny, ale potrebuje sa presúvať, stará sa oňho jeho rodina. Obe tieto skupiny  potrebujú mať čo najľahšie podmienky a úprava auta od SPIG, s.r.o., je práve na to zameraná.

Ručné riadenie

Môžete si vybrať viacero spôsobov riešenia ručného riadenia. Auto s ručným riadením má najčastejšie automatickú prevodovku, ale pokiaľ klient používa jednu nohu, je možné upraviť aj vozidlo s manuálnou prevodovkou.

Uľahčenie nastupovania do vozidla

Pokiaľ sa presúvate z invalidného vozíka do sedačky auta bez úpravy vozidla vždy bude riziko pádu. Pritom nastupovanie sa dá uľahčiť tak, že si nebude vyžadovať žiadnu fyzickú námahu a bude maximálne bezpečné.

Naloženie invalidného vozíka do vozidla

Keď už sedíme v aute a vieme ho šoférovať ostáva otázka, čo bude s vozíkom? Množstvo vozičkárov sú schopní počas toho ako už sedia za volantom poskladať vozík a uložiť si ho veľa seba v aute. Ale ak je raz niekto kvadruplegik, tak si sám neporadí ani ak má ten najľahší mechanický vozík na svete. Preto existujú systémy, ktoré Vám pomôžu vozík uložiť.

 

Návod ako na to

1. Bezplatné zameranie vášho schodiska priamo u vás doma. Je to súčasť našej starostlivosti o klienta.

2. My vám vypracujeme doklady potrebné k podaniu žiadosti na schválenie príspevku na zdvíhacie zariadenie. Tieto doklady

už len priložíte k žiadosti.

3. Po schválení príspevku vám budú peniažky od štátu poslané na váš účet. Môžeme podpísať zmluvu o dielo, môžete nám poslať zálohu.

4. Kontrola správnosti zamerania tvorba výkresovej dokumentácie. Môže sa začať vyrábať.

5. Montáž ydvíhacieho zariadenia nezaberie viac než jeden deň. Kolegovia Vás po montáži zaškolia.

6. Doplatok k príspevku uhradí KLUB SPIG.

7. Vaši rodičia sa bezpečne a pohodlne presúvajú po schodisku. Vy môžete byť kľudní.

 

Comments are closed.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this