Zázraky a autizmus

SPIG zdvíhacie zariadenia
Jedno veľké úprimné ďakujeme
8. novembra 2015
SPIG zdvíhacie zariadenia
Na prahu rokov
13. januára 2016

Zázraky a autizmus

SPIG zdvíhacie zariadenia

Tá matka jej nevedela pomôcť inak len tým, že jej dala kontakt zčasopisu naIvetku Burianekovú. Ona jej dala kontakt namňa. V tej chvíli sa udiali prepojenia, ja sediac vnašej novej kancelárii, pripravujúc si podklady na akcie v novembri, som zodvihla neznáme číslo. Na konci zaznel hlas matky, ktorá potrebovala pomoc. Bytosť tak zranená aosamotená, ktorá potrebovala počuť, že ju niekto nadruhej strane chápe avie, že ona je dobrá matka ajej syn úžasné, krásne apre ľudstvo potrebné dieťa snadaním, ktoré nikto nevie doceniť. Každý kto ma pozná, vie, že som akčná adosť hlasná bytosť, ale vtomto momente som vnútorne vedela, že musím načúvať a vyžarovať pokoj, tam na druhej strane je niekto, kto potrebuje vypočuť aneočakáva zbytočné reči, ale povzbudenie apresné slová pochopenia.
Vstredu mali prísť nastretnutie nás rodičov vBanskej Bystrici, ale neprišli. Počas sedenia zaznel telefón avňom vysvetlenie, prečo nie sú tu. Mohli by ste povedať – vzdali to. Nie. Absolvovali neúspešný pohovor na úrade práce, kde im zamietli žiadosť oopatrovateľský príspevok a stali sa aj iné závažné veci. V telefóne napriek všetkému znel presved- čivý hlas matky, pokojný a ja som ju v tom podporila. Povedala som jej, aby mi všetky zamietavé stanoviská poslala, že ich posuniem vyššie. Sľúbila, ale neposlala.

Jeden, dva, tri dni azrazu telefonát. Volala rozhodná a šťastná žena, ktorá prevzala zodpovednosť a napriek všetkému krutému, čo zažila v posledných dňoch, mi povedala slová, ktoré aj mňa posunuli asom na ňu hrdá, že je jedna z nás, matiek autistických detí. Pôjdem do práce, synček pôjde na rediagnostiku do Bratislavy a potom do školy pre nadané deti, kde sa budú venovať jeho nadaniu a darom. Vďaka dobrej učiteľke, ktorá pochopila nadanie jej syna, sa našlo riešenie. Ona deň pred telefonátom navštívila jednu obrovskú firmu, vktorej oslovila riaditeľa s prosbou o nájdenie priestoru, kde by ona aďalšie maminy mohli vytvoriť podpornú skupinu ačerpali silu navzájom. Keď som si sňou minulý týždeň volala ipísala cez FB, neočakávala som, že moje dobre mienené rady začne meniť naskutky, že poslané kontakty, ktoré som ja mala naFB aboli vjej blízkom okolí, dokáže zužitkovať ameniť nato, čo jej nikto vjej domovskom meste nedal. Som rada, že moja práca má efektivitu aj inde amalé zrnko začalo klíčiť, určite to nebude hneď, ale tej mame verím, už toho dokázala vživote dosť aje silná ako ja, cítim to. Nech je pre Vás toto inšpiráciou, že tento časopis nevznikol náhodou. Ivetka, Monika ija sme sa mali stretnúť avšetci robíme spolu zázraky. Vďaka vám, ženy, tento časopis zachránil jednu dobrú mamu siedmich detí adali ste cez ňu šancu aj iným matkám sdeťmi sautizmom. Ak niekto povie, že sa prvýkrát vživote modlil avjeho živote vkrátkej dobe došlo k mnohým zmenám, nik ma nepresvedčí, že zázraky nie sú. Zázraky sa dejú vtedy, keď ľudia robia sláskou azhĺbky svojho srdca veci, ktoré iní považujú zazbytočné.

Text: Mária Helexová

Pridaj komentár

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this