ŽELAJ SI,o.z.

SPIG zdvíhacie zariadenia
Ďakujeme.sk
16. februára 2015

ŽELAJ SI,o.z.

SPIG zdvíhacie zariadenia

Niektoré vedia, že zchoroby majú šancu sa dostať, iné už tušia, že je to nemožné. „Svoje sny sa už neodvažujem snívať,“ napísala nám 18-ročná Zuzanka Ďureková, ktorá vedela, že jej rakovina sa už nedá vyliečiť. Posledné želanie, ktoré vyslovila, smerovalo na adresu jej súrodencov: “Všetko to, čo rodičia dávajú mne na liečbu, musia odpierať mojim súrodencom. Preto by som si pre nich želala nábytok do detskej izby, lebo ten súčasný je už strašne starý, ešte od babičky.“Ahoci dnes už Zuzanka nie je medzi živými, jej šľachetné gesto dodnes dojíma jej súrodencov, ktorí si aj vďaka novej izbičke denne spomínajú na svoju sestru.

Deti srakovinou trávia veľa času vnemocnici. Zatvorené týždne aj mesiace vjednej izbičke sú ubité agresívnou liečbou, ale aj „nudou“ vizbe, sktorej počas liečby nemôžu vychádzať, aby neochoreli. Aj preto si najčastejšie želajú elektroniku, sktorou im ubehne čas. Okrem toho si deti veľmi často prajú prenosné DVD prehrávače, na ktorých môžu pozerať rozprávky, ale trampolíny, sedacie vaky, hračky… Obľúbené sú aj stretnutia scelebritami či speváckymi hviezdami. Sprostredkovali sme už stretnutia detí sPetrom Cmorikom, Zdenkou Prednou, Jožom Rážom, tenistom Karolom Kučerom, hokejiskom Miroslavom Šatanom, SasuHovim, Jánom Laššákom, skupinou Iné kafe, ba dokonca aj s50 centom či KellyFamily.

Deti sdetskou mozgovou obrnou ako by chceli vyvažovať nedostatok pohybu, preto často žiadajú účasť na športových podujatiach, jazdu na rýchlom športovom aute alebo výlet do zahraničia: obľúbený je Paríž či cesty kmoru alebo na pútnické miesta.
Menšie deti zase, samozrejme, túžia po hračkách: bábika Anabel, Elmo či plyšový Didl – aj takéto želania sme už splnili.

ŽELAJ SI,o.z. sa pýta detí, ktoré bojujú s chorobou, aké sú ich najtajnejšie priania. Deti môžu snívať a želať si:

s kým by sa chceli stretnúť
kam by sa chceli pozrieť
s kým by sa chceli stretnúť
čo by chceli mať
kým by chceli byť

O deťoch, ktoré sa trápia sa s chorobou a snívajú sny, môžu Želaj si informovať:rodičia, samotné dieťa, príbuzní, kamaráti dieťaťa, lekári či sestry.
Stačí na internetovej stránkewww.zelajsi.skvyplniť formulár, kde je potrebné okrem detského želania uviesť ajvek,menodieťaťa,kontaktna rodinu, ale ajchorobuazdravotícke zariadenie, kde dieťa liečia. Upozornenie: ŽELAJ SI neposkytuje príspevok na liečbu, rehabilitáciu, nákup auta, finančné príspevky, taktiež nezakupujeme deťom notebooky (pri dlhých pobytoch vnemocnici ich vieme požičať). Venujeme sa len želania chorým detí scieľom urobiť im radosť, priniesť nezabudnuteľný zážitok, pomôcť im dokázať to, na čo si kvôli chorobe netrúfajú.
Všetci, ktorí pracujeme na plnení detských snov veríme, ženič nie je nemožné.Hneď ako sa dozvieme o tajných snoch dieťaťa, začneme pracovať na splnení jeho sna. A keď bude všetko pripravené, deň splneného želania bude pre dieťa nezabudnuteľným dňom, v ktorom si ani na chvíľu nespomenie na svoju chorobu.

Október 2014

Pridaj komentár

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this