ZŠ Žilina – Šikmá schodisková plošina SPU225

Schodisková plošina Žilina
Šikmá schodisková plošina v domácnosti v Žiline
28. októbra 2020
Dráha šikmej schodiskovej plošiny
Dráha šikmej schodiskovej plošiny
2. novembra 2020

ZŠ Žilina – Šikmá schodisková plošina SPU225

Žilina - Šikmá schodisková plošina

Žilina - Šikmá schodisková plošina

Žilina má šikmú schodiskovú plošinu SPU225 na základnej škole

Žilina - Šikmá schodisková plošina

Žilina – Šikmá schodisková plošina

V meste Žilina si na základnej škole, ktorú navštevujú aj žiaci so zdravotným postihnutím zabezpečili šikmú schodiskovú plošinu. Cieľom bolo sprístupniť všetky poschodia základnej školy. V Žiline sa vďaka takýmto projektom bude bývať ľahšie. Je dôležité, aby prostredie v ktorom žijeme bolo prístupné pre každého bez rozdielov.

V meste Žilina sa do projektov, ktoré schvaľuje Ministerstvo Školstva zapájajú viaceré školy, záujem o debarierizáciu inštitúcia narastá, žiaľ nie všetkým školám sa doposiaľ podarilo získať finančné prostriedky. Zrejme je možnosť obrátiť sa aj na VÚC Žilinského kraja, záleží od toho kto je zriaďovateľom danej inštitúcie. Žiaľ viac informácii Vám v tomto smere nevieme podať, my sme len vykonávatelia, ktorý majú na starosti technickú stránku veci. Po kontakte od klienta sa vždy zastavíme na bezplatnej prehliadke, dôsledne si zameriame schodisko a zakreslíme riešenie pre projekt.

 Schodisková plošina v stanici


Schodisková plošina v stanici

Pán Ing. Slabina CSc.

Pán Ing. Slabina CSc.

Nerezová dráha

Nerezová dráha – dokonalé zábradlie

Drevená výplň dráhy

Drevená výplň dráhy

 

 

 

nástupná stanica

nástupná stanica

 


Na Žilinskej základnej škole bola použitá schodisková plošina SPU225. Toto zariadenie je vhodné pre zákrutové schodiská s ľubovolným počtom poschodí a parkovacích staníc.

 

Ovládanie SPU225

Zariadenie sa ovláda veľmi jednoducho, zapína sa kľúčikom, ktorým stačí odomknúť v jednej stanici, a zároveň sa samozrejme dá zamknúť v hornej stanici… Po odomknutí plošiny už stačí otvoriť podlahu. Spolu s podlahou sa vysunú aj nájazdové rampy a madlá. Následne už môžete nastúpiť na podlahu. Pokiaľ ste už na podlahe v hornej polohe pre jazdu, zabrzdíte si kolesá. Keď zložíte madlo, zasunie sa zároveň aj rampa.

Po zatvorení madiel už môžete stlačiť tlačidlo v smere jazdy. Tieto tlačidlá sú dostatočne veľké na to, aby sa dali ovládať aj v prípade, že nemáte jemnú motoriku. Pán Ing. Slabina CSc. si dal veľmi záležať na tom, aby schodiskové plošiny boli ľahko ovládateľné pre všetkých. Okrem ovládania na plošine je možné privolať si šikmú schodiskovú plošinu aj za pomoci diaľkového ovládania, alebo z ovládacieho panela, ktorý sa nachádza v stanici.

Ovládanie šikmej plošiny SPU225

Ovládanie šikmej plošiny SPU225

 

 


 

Comments are closed.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this