Schodolez sa pristaví za vozík

Prekonať schodiskové bariéry
Prekonať schodiskové bariéry
10. januára 2021
Ako si správne vybrať pásový schodolez?
23. marca 2021

Schodolez sa pristaví za vozík

Schodolez sa pristaví za vozík.

Schodolezy používanie

Schodolez mechanický vozík

Schodolez + mechanický vozík

1.      Schodolez sa pristaví za vozík. Vždy sa snažíme napasovať trup presne na stred. Bočné rúrky na ramene slúžia ako držiak pre kolesá vozíka.

Je potrebné, aby nám kolesá vozíka mierili zhruba na stred týchto rúrok. Keď sa nám to podarí, poprosíme klienta, aby si zabrzdil kolesá. Následne odblokujeme rameno. Je potrebné, aby rameno bolo vždy zablokované, keď sa presúvame. Zároveň, pokiaľ potrebujeme pripnúť rameno na vozík, alebo v opačnom prípade po použití odopnúť rameno od vozíka potrebujeme rameno odblokovať. Keď máme rameno odblokované, môžeme ho pripnúť na vozík.

2.      Po pripnutí ramena na vozík zapneme klientovi pás a môžeme spojiť rameno o trup. Tento proces sa vykonáva ľahko, ale pokiaľ je osoba ktorú presúvame ťažšia než my sami, alebo používa elektrický vozík je vhodné vybrať si schodolez s elektrickým preklápaním. Tak iba stlačíme tlačidlo a zariadenie samo urobí všetko, čo je potrebné pre to, aby sme boli pripravení presúvať sa po schodoch.

 

Schodolez cenovo dostupné riešenie

Schodolez cenovo dostupné riešenie

 

 

3.      Pre presun po rovine používame kolieska. Vďaka ním je veľmi jednoduché manévrovať a schodolez napasovať presne na stred schodiska. Pre presun po schodoch používame pásy. Na presun po schodisku nám stačí stlačiť tlačidlo a schodolez zareaguje. Je tam jedno jednoduché pravidlo, je potrebné, aby ste smerom hore išli dozadu a smerom dole dopredu. Asistent iba pridržuje schodolez, nemusí sa nijak fyzicky namáhať.

4.      Pri vystúpení na vrchnú stanicu schodiska je odporúčané urobiť zmenu sklonu na presne určenom mieste. V tomto mieste sa nachádza ťažisko, preto je práve v tomto mieste veľmi jednoduché zmeniť sklon.

5.      Pokiaľ prechádzame so schodolezom cez podestu zas použijeme kolieska a ľahko sa napasujeme na ďaľšie schodisko.

6.      Opäť sa stretneme s rovnakou situáciou, ktorá sa bude stále opakovať a tak si ju ľahko zaužívate. Budeme opäť meniť sklon na vrchnom schodisku. Opäť zastaneme na mieste, ktoré je vyznačené na schodoleze a učiníme už spomínanú zmenu sklonu.

7.      Vo vrchnej stanici uvoľníme rameno, odopneme pás.

Vyžiadať cenovú ponuku

Comments are closed.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this