Schodolez

Najväčšou bariérou, s ktorou sa stretávajú imobilní, sú schody.

pásový schodolez

Pomôcť sa dá schodolezom,  ktorý umožňuje bezpečný a pohodlný presun po schodisku bez montáže a iných prác.

Invalidný vozík sa veľmi jednoducho upne nad schodolez. Jazda po schodisku je  možná hneď po pripnutí a  zatlačí bezpečnostnej páky. Po schodisku sa prevážaná osoba vezie v invalidnom vozíku nad schodolezom. Pri presune pomáha jedna osoba, ktorá je zaškolená k manipulácii s týmto zariadením. Školenie je bezplatné a je súčasťou odovzdávania schodolezu u klieta.

Schodolezy Sherpa

dokážu na jedno nabitie slúžiť 2 týždne - zhruba 44 jázd. Pri pravidelnom používaní a nabíjaní si batérie zachovajú dlhú životnosť.

Ponúkame viacero typov schodolezov s rôznou funkčnosťou a cenou – od pásových schodolezov pre rovné a viacposchodové schodiská po kolieskové schodolezy, ktoré sú navrhnuté pre točité schodiská.

Peňažný príspevok na kúpu Schodolezu


Schodolezom sa kompenzuje znížená schopnosť osoby s ŤZP prekonávať architektonické bariéry a podporujú sa jej schopnosti pri mobilite a sebaobsluhe. Zariadenie slúži aj na premiestňovanie osoby s ŤZP alebo poskytovanie pomoci od inej osoby. Zdvíhacie zariadenie je najmä: schodolez, stropný zdvihák, šikmá schodisková plošina, zvislá plošina, výťah.

Kontaktujte nás.

My sa vám obratom ozveme ohľadom detailov projektu a zameranie máte od nás zdarma!
* Povinné

5500

Spokojných klientov


Snažíme sa v maximálnej možnej miere vychádzať našim klientom v ústrety.

DOKUMENTY NA STIAHNUTIE K ŽIADOSTI O PRÍSPEVOK NA KÚPU ZDVÍHACIEHO ZARIADENIAKlub SPIG?


Pre to, aby sme vám dokázali ešte viac pomôcť, sme vytvorili špeciálny Klub SPIG. Ten zastrešuje všetky sociálne aktivity, ktoré organizujeme pre svojich klientov a členov klubu. Snažíme sa neustále prinášať EXTRA HODNOTY, ktoré Vám spríjemnia a uľahčia život. Vytvárame komunitu ľudí, ktorí sú navzájom prepojení a pomáhajú si. Členstvo v klube je samozrejme bezplatné.


Zaregistrovať sa

Čo členstvom v Klube SPIG získate?

Bezplatné členstvo v OZ Inak obdarení
Pomoc s členom s doplatkami na zdvíhacie zariadenia. Pomoc a poradenstvo pri príspevkoch a kompenzáciách. Poradenstvo pri začleňovaní ŤZP do aktivít Klubu SPIG, aj do života.
Šekovú knižku Inak obdarení
Periodické výhody a benefity pre členov klubu. Pomoc s doplatkom do 10 % z ceny pomôcky. Zadarmo lístky na 10 benefičných koncertov Bonusy ku kúpe zariadení SPIG (zadarmo vozíky, rampy atď.) Zvýhodnené ceny služieb v partnerských organizáciách SPIG Bezplatná asistencia pri komunikácii s ÚPSVaR. Predĺžená záručná doba určitých produktov Množstvo ďalších výhod.
Bonusovú kartu Inak obdarení
Všetky výhody šekovej knižky Účasť na zlosovaniach o hodnotné výhry
Zadarmo predplatné časopisu Inak obdarení
Dvojmesačník, ktorý si tvoria hlavne sami ŤZP a ich blízki. Získate tipy a triky na všetko, čo by vám mohlo pomôcť (informácie, inšpirácie, úspešné terapie a pod. Rady, ako získať rôzne príspevky a pomôcky. Návody, ako si vybudovať bezbariérové prostredie. Predstavenie združení, nadácií a organizácií pre ŤZP. Tipy, ako žiť zdravo, priamo od lekárov. Výbery z tvorby ŤZP (knihy, básne, iná tvorba). Krížovky a sekcia pre deti.
Prístup na web www.inakobdareni.sk
Všetky témy z časopisu Archív časopisu Pravidelne aktualizované rubriky Poradenstvo Online tipy a triky

Ľudský a individuálny prístup

Njlepšie schodolezy na trhu

Bezplatné odskúšanie schodolezu na mieste

Kvalitný servis a prezentácia u vás


SPIG-schodolez-pre-imobilnýchSchodolez 

Výhodou pre Vás je , že ponúkame viacero typov schodolezov, s úplným prispôsobením sa klientovi.

Zaručene si budete môcť vybrať ten vhodný. Schodolez vám umožní bezpečný presun po schodisku, aj bez akejkoľvek náročnej inštalácie či cenovo nákladnej stavebnej úpravy. Osoba s ťažkým zdravotným postihnutím sa na schodoleze presúva spolu s invalidným vozíkom. Celý proces je veľmi jednoduchý a úplne bezpečný. Invalidný vozík sa veľmi jednoducho upne na schodolez a jazda po schodisku je možná ihneď.

Nájdete u nás pásové schodolezy pre rovné a viac podestové schodiská, ale aj kolieskové schodolezy, ktoré sú navrhnuté pre točené schodiská. V prípade kolieskových schodolezov si máte možnosť vybrať buď tie, ktoré umožňujú pripojenie na vozík, alebo tie, ktoré ponúkajú sedačku. Rozhodnutie je tak len na vás a dôležitým faktom je, že po kúpe schodolezu už pre vás presun po schodoch prestane byť problémom, ktorý by ste nezvládli. Návod na to, ako si zjednodušiť život a bezpečne prekonávať schody je len vo vašich rukách. Skrýva sa v šikovnom schodoleze, ktorý sa za vás postará o všetko.


Je dobré mať možnosť si vybrať

Schodolez SHERPA vlastnosti

 • Model N902  najrýchlejší na trhu, klasické ovládanie – 130kg nosnosť
 • Model N955 – má zaisťovacie páky v hornej časti oja schodolezu,
 • Model N956 – nosnosť až do 150kg
 • Model N957 – elektricky vysúvateľný  podvozok
 • Model N958 – elektricky vysúvateľný  podvozok, pohonom nakladania
 • Model N959 aj pre elektrické vozíky – 3 varianty (vieme obstarať vozík 64kg, teda osoba cca 80kg môže využiť aj tento schodolez s týmto vozíkom)
 • Schodolez Yack je skvelý kolieskový schodolez na prepravu na sedátku bez vozíka, ale je aj vo variante s pripnutím na vozík


Pásový schodolez

Najjednoduchšie ovládateľný pásový schodolez 

model N958.

Pri presune po rovných plochách  používa systém výsuvných koliesok a preto nie je potrebné nakloniť schodolez počas presunu rovno. Okrem toho N958 je vybavený aj pohonom pre naklápanie vozíka na schodolez. Tieto funkcie má aj model N959. Tieto inovácie zvýšili bezpečnosť a pohodlie pasažiera a výrazne uľahčili prácu so schodolezom pre asistenta.

Viac o schodoleze N958↵


 

 

Schodolez FOTOGALÉRIA

Schodolez FOTOGALÉRIA

Výhody spolupráce s firmou SPIG

 • Už viac ako 20  rokov na trhu
 • Individuálny prístup priestorového riešenia v každej situácii – na mieru pre vás
 • Návšteva a zameranie, odskúšanie u zákazníka v čase podľa jeho potrieb
 • Ústretovosť a konzultácie pri akejkoľvek zmene či potrebách klienta
 • Poradenstvo pri vybavovaní na UPSVaR
 • Poradenstvo a pomoc v oblasti debarierizácie
 • >Vlastní konštruktéri a vývoj nových zariadení
 • Vlastná výroba

SPIG-schodolez

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this