Schodolezy

Vyriešime vaše schodiskové bariéry a prispôsobíme vašu domácnosť vašim každodenným potrebám

schodolezy

schodolezy

Schodolezy Sherpa

Schodolez,  prenosný pomocník, ktorý umožňuje  za pomoci asistena pohodlný presun imobilných osôb po schodisku . 

Schodolez je dôstojné riešenie, presunu osoby na invalidnom vozíku po schodisku. Presun je možný vďaka jednoduchému ovládaniu a najcitlivému pohonu. Jedná sa o prenosnú pomôcku pre imobilných a môže slúžiť aj na viacerých schodiskách. Zariadenie, ľahko sa nakladá do auta. Na jedno nabitie dokáže slúžiť 2 týždne - zhruba 44 jázd. Pri pravidelnom používaní a nabíjaní si batérie zachovajú dlhú životnosť.

Nájdete u nás pásové schodolezy pre rovné a viac podestové schodiská, ale aj kolieskové schodolezy, ktoré sú navrhnuté pre točené schodiská. V prípade kolieskových si máte možnosť vybrať buď tie, ktoré umožňujú pripojenie na vozík, alebo tie, ktoré ponúkajú sedačku.Sú určené pre akýkoľvek typ schodiska. 

Pridajte sa k našim spokojným klientom a využite možnosť doplatku do 10% od KLUBu SPIG k príspevku. Raz vyskúšať je viac, než sto krát vidieť. 

Bezplatne odskúšať

PRODUKTY

Zaručene si budete môcť vybrať ten vhodný.

Schodolez vám umožní bezpečný presun po schodisku, aj bez akejkoľvek náročnej inštalácie či cenovo nákladnej stavebnej úpravy. Osoba s ťažkým zdravotným postihnutím sa na schodoleze presúva spolu s invalidným vozíkom. Celý proces je veľmi jednoduchý a úplne bezpečný. Invalidný vozík sa veľmi jednoducho upne na schodolez a jazda po schodisku je možná ihneď.

Schodolez patrí do kategórie zdvíhacích zariadení a je možné naňho získať príspevok od UPSVaR. Spolu s doplatkom od KLUB SPIG tak zariadenie môžete získať bezplatne. 

Peňažný príspevok na kúpu Schodolezu


Schodolezom sa kompenzuje znížená schopnosť osoby s ŤZP prekonávať architektonické bariéry a podporujú sa jej schopnosti pri mobilite a sebaobsluhe. Zariadenie slúži aj na premiestňovanie osoby s ŤZP alebo poskytovanie pomoci od inej osoby. Zdvíhacie zariadenie je najmä: schodolez, stropný zdvihák, šikmá schodisková plošina, zvislá plošina, výťah.

Kontaktujte nás.

My sa vám obratom ozveme ohľadom detailov projektu a zameranie máte od nás zdarma!
* Povinné

5500

Spokojných klientov


Snažíme sa v maximálnej možnej miere vychádzať našim klientom v ústrety.

DOKUMENTY NA STIAHNUTIE K ŽIADOSTI O PRÍSPEVOK NA KÚPU ZDVÍHACIEHO ZARIADENIAKlub SPIG?


Pre to, aby sme vám dokázali ešte viac pomôcť, sme vytvorili špeciálny Klub SPIG. Ten zastrešuje všetky sociálne aktivity, ktoré organizujeme pre svojich klientov a členov klubu. Snažíme sa neustále prinášať EXTRA HODNOTY, ktoré Vám spríjemnia a uľahčia život. Vytvárame komunitu ľudí, ktorí sú navzájom prepojení a pomáhajú si. Členstvo v klube je samozrejme bezplatné.


Zaregistrovať sa

Čo členstvom v Klube SPIG získate?

Bezplatné členstvo v OZ Inak obdarení
Pomoc s členom s doplatkami na zdvíhacie zariadenia. Pomoc a poradenstvo pri príspevkoch a kompenzáciách. Poradenstvo pri začleňovaní ŤZP do aktivít Klubu SPIG, aj do života.
Šekovú knižku Inak obdarení
Periodické výhody a benefity pre členov klubu. Pomoc s doplatkom do 10 % z ceny pomôcky. Zadarmo lístky na 10 benefičných koncertov Bonusy ku kúpe zariadení SPIG (zadarmo vozíky, rampy atď.) Zvýhodnené ceny služieb v partnerských organizáciách SPIG Bezplatná asistencia pri komunikácii s ÚPSVaR. Predĺžená záručná doba určitých produktov Množstvo ďalších výhod.
Bonusovú kartu Inak obdarení
Všetky výhody šekovej knižky Účasť na zlosovaniach o hodnotné výhry
Zadarmo predplatné časopisu Inak obdarení
Dvojmesačník, ktorý si tvoria hlavne sami ŤZP a ich blízki. Získate tipy a triky na všetko, čo by vám mohlo pomôcť (informácie, inšpirácie, úspešné terapie a pod. Rady, ako získať rôzne príspevky a pomôcky. Návody, ako si vybudovať bezbariérové prostredie. Predstavenie združení, nadácií a organizácií pre ŤZP. Tipy, ako žiť zdravo, priamo od lekárov. Výbery z tvorby ŤZP (knihy, básne, iná tvorba). Krížovky a sekcia pre deti.
Prístup na web www.inakobdareni.sk
Všetky témy z časopisu Archív časopisu Pravidelne aktualizované rubriky Poradenstvo Online tipy a triky
SPIG-schodolez-pre-imobilných

SPIG schodolezy pre imobilných

Schodolezy pre jednoduché a bezpečne prekonávanie schodov.

Schodolezy Vám vytvoria nové, slobodné možnosti. Jedná sa o prenosné zariadenie. Pokiaľ si ho vyberiete, vyhnete sa tak zásahom do vášho schodiska.

Ďalšou výhodou je, že ho môžete používať na viacerých schodiskách. Môže sa používať v interiéri a aj v exteriéri. Po schodoch sa presúva po pásoch, ktoré sú z gumy a nezanechávajú žiadne nečistoty ani nedeformujú schodisko. Tieto zariadenia vydržia naozaj veľa, nie je ľahké ich pokaziť. Sú robustné pretože prevážajú po schodoch človeka a musia byť maximálne bezpečné.

 

 

Pásový schodolez

Opis zariadenia

Vyhradené technické zariadenie určené na presun imobilnej osoby po schodisku.
Musí spĺňať náročné požiadavky na kvalitu, ľahkosť ovládania a bezpečnosť. Zariadenie funguje na princípe ťažiská.

Vďaka ťažisku sa dokáže ľahko presúvať po schodisku. Obsluha vôbec nemá náročnú prácu, pretože aj pri presune po rovnej ploche je všetko vyladené. Celé zapínanie a odopínanie je veľmi rýchle a rýchlo sa do neho dostanete. Stačí pár jázd a si na to ako na bežnú vec ktorá je súčasťou vašej domácnosti a zložila Vždy keď sa potrebujete presúvať po schodisku. Zároveň sa dá ľahko kvôli svojej rozoberateľné nosti odkladať napríklad pod posteľ. Množstvo našich klientov si s tým nerobí veľkú hlavu a necháva ho v pivničných priestoroch. Keď sa pravidelne nabíja Môžete sa vždy spoľahnúť, že bude fungovať. Bolo by vhodné nabíjať ho dvakrát do mesiaca.

Bezpečnosť

Pokiaľ zariadenie narazí na nejaký predmet zastaví. Zastaví samozrejme aj keď jednoducho iba pustite tlačítko. Pohyb je maximálne vyladený. Jemný štart i-stop prispôsobujú jazdu pre pohodlie. Navyše nastaviteľná opierka hlavy je k dispozícii preto aby ste sa naozaj cítili počas presunu po schodisku pohodlne. Pásový schodolez sa skladá z trupu, ktorý je elegantne zakrytý karosériou, pod ktorou sa nachádza motor s prevodovkou, batérie a pásy. Na trup sa pripína rameno. Rameno sa zakladá pod presne určeným sklonom veľmi jednoducho. Zariadenie má určenú polohu pri ktorej sa dá spojiť rameno s trupom. Vozík sa pripína na rameno, ktoré je odnímateľné. Na vrchu ramena sa nachádzajú rúčky so zabudovanými tlačidlami na určovanie smeru jazdy a informačný panel s displejom. Displej nám ukazuje dôležité informácie. Okrem stavu batérie, sklonu schodiska nás upozorní pokiaľ nemáme zaistenú poistku.

 Starostlivosť

 • Je vhodné pravidelne nabíjať. Odporúčame Vám udržiavať batérie stále nabité, jedná sa totiž o olovené batérie a tie podobne ako v aute dokážu fungovať veľa rokov.
 •  Sloboda pre vás, formou bezpečného a jednoduchého presunu po schodisku bez ďalšej starostlivosti.

Najjednoduchšie ovládateľné schodolezy 

 • Model N902  Pre mechanický vozík – Majrýchlejší pásový schodolez na trhu, klasické ovládanie – 130kg nosnosť
 • Model N955 – Pre mechanický vozík. Má zaisťovacie páky v hornej časti – pásový schodolez sa ľahšie ovláda
 • Model N956 – Pre mechanický vozík. Nosnosť až do 150kg
 • Model N957 – Pre mechanický vozík. Má elektricky vysúvateľný  podvozok.
 • Model N958 – Pre mechanický vozík. Má elektricky vysúvateľný  podvozok, s pohonom nakladania pre ľahké ovládanie a pohodlný presun 
 • Model N959 schodolez pre elektrické vozíky – 3 varianty (vieme obstarať vozík 64kg, teda osoba cca 80kg môže využiť aj tento schodolez s týmto vozíkom)
 • Schodolez Yack repravá na sedátku, alebo na mechanickom vozíku. 

Model sherpa N958 je plná verzia pre mechanický vozík.

Pri presune po rovných plochách  používa systém výsuvných koliesok a preto nie je potrebné nakloniť schodolez počas presunu rovno.
Sherpa N958 je vybavený aj pohonom pre naklápanie vozíka na schodolez. Tieto funkcie má aj model N959.
Tieto inovácie ešte viac uľahčia presun pre asistenta a zvýšia pohodlie pre pasažiera.

Bezplatné odskúšanie Vyžiadať bezplatné odskúšanie

Výhody:

 • Toto riešenie umožňuje prekonávanie viacerých schodísk.
 • Ponúka jednoduché a bezpečné prekonávanie viacerých poschodí. ( až 40 na jedno nabitie)
 • Prenosné zariadenie, dá sa ľahko prevážať v aute.
 • Pre schodolez nie je potrebná montáž ako pri schodiskovej plošine, alebo zvislej plošine a stoličkovom výťahu.
 • Presun po schodoch je úctivý a bezpečný.
 • Pásový, kolieskový schodolez je možné financovať cez UPSVaR a KLUB SPIG

 

Výhody spolupráce s firmou SPIG

 • Už viac ako 23  rokov na trhu, jedinečné schodolezy.
 • Individuálny prístup, schodolez si spolu s nami odskúšate nezáväzne a bezplatne.
 • Návšteva a zameranie, odskúšanie u zákazníka je v čase podľa jeho potrieb.
 • Ústretovosť a konzultácie pri akejkoľvek zmene či potrebách klienta.
 • Poradenstvo pri vybavovaní na UPSVaR.
 • Poradenstvo a pomoc v oblasti debarierizácie.
 • Pomoc s financovaním – doplatoku od KLUB SPIG.

Bezplatné odskúšanie

SPIG-schodolez

Pre el. vozík, pracuje na rovnakom princípe

schodolez elektrický vozík 2

Miška Balcová zlatá para-olympionička z Rio

Schodolez pás

Bezpečnostný pás sa veľmi ľahko zapína

Nakladanie schodolezu do auta

Nakladanie – do auta vylezie sám

Schodolez upínanie

Zapínanie vozíka sa ovláda jednoducho.

 

 

 

 

 

 

Pásový Schodolez používame aj pri presune návštevníkov na benefičných podujatiach, ktoré SPIG, s.r.o podporuje a s radosťou, nezištne zabezpečuje bezbariérovosť na benefičných podujatia, kde naše schodolezy naši obchodný zástupcovia používajú pri presune imobilných návstevníkov podujatí po schodiskách anfiteatrov a kultúrnych domoch na Slovensku.

 

schodolez (1)

Žiar Nad Hronom ,,Na krídlách anjelov“

schodolez-s-elektrickym-vozikom-8div

aj v Banskej Štiavnici na 8Dive.

nový pásový schodolez

Spokojní klienti

 

Poďme na to, môžeme začať hneď.

Vyžiadať bezplatné odskúšanie

 

Schodolez Bratislava

Skúšame pri SND

V Bratislave sme sa stretli so Slovenskou zlatou paralympioničkou Mičkou Balcovou, ktorá si odskúšala, ľahkosť presunu po schodisku. Chceli sme si uctiť storočnicu Slovenského Národného Divadla a tak sme testovali schdolezy priamo pred jeho novou budovou. Najprv sme skúšali pre klasický mechanický vozík schodolez  typ sherpa N956 . Následne sme si vyskúšali aj sherpa n959, ktorý dokáže presúvať po schodoch osobu s elektrickým vozíčkom.

Schodolezy-blog

Fotenie schodolezy s Miškou Balcovou

 

schodolez elektrický vozík 2

Miška Balcová

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this