Schodolez

Bariéra, s ktorou sa stretávajú imobilní, sú schody, zvládneme to spolu.

schodolezy

schodolezy

Pomocou môže byť schodolez,  prenosný pomocník, ktorý umožňuje  za pomoci asistena pohodlný presun po schodisku . 

Schodolezy Sherpa

7 typov, schodolezy s najjednoduchším ovládaním. 

Najjednoduchšie ovládanie, najcitlivejší presun Schodolez KSP. Komfortné a dôstojné riešenie, presunu po schodisku schodolez zabezpečí aj na viacerých schodiskách. Schodolez je prenosné zariadenie, ľahko sa nakladá do auta. Schodolezy dokážu na jedno nabitie slúžiť 2 týždne - zhruba 44 jázd. Pri pravidelnom používaní a nabíjaní si batérie zachovajú dlhú životnosť. Ponúkame viacero typov schodolezov s rôznou funkčnosťou a cenou – od pásových schodolezov pre rovné a viacposchodové schodiská po kolieskové schodolezy, ktoré sú navrhnuté pre točité schodiská.

Nájdete u nás pásové schodolezy pre rovné a viac podestové schodiská, ale aj kolieskové schodolezy, ktoré sú navrhnuté pre točené schodiská. V prípade kolieskových schodolezov si máte možnosť vybrať buď tie, ktoré umožňujú pripojenie na vozík, alebo tie, ktoré ponúkajú sedačku. Pridajte sa k našim spokojným klientom a využite možnosť doplatku do 10% od KLUBu SPIG k príspevku na schodolez. Raz vyskúšať je viac, než sto krát vidieť. 

Bezplatne odskúšať schodolez

 

PRODUKTY: SCHODOLEZY

Zaručene si budete môcť vybrať ten vhodný.

Schodolez vám umožní bezpečný presun po schodisku, aj bez akejkoľvek náročnej inštalácie či cenovo nákladnej stavebnej úpravy. Osoba s ťažkým zdravotným postihnutím sa na schodoleze presúva spolu s invalidným vozíkom. Celý proces je veľmi jednoduchý a úplne bezpečný. Invalidný vozík sa veľmi jednoducho upne na schodolez a jazda po schodisku je možná ihneď.

Schodolez patrí do kategórie zdvíhacích zariadení a je možné naňho získať príspevok od UPSVaR. Spolu s doplatkom od KLUB SPIG tak zariadenie môžete získať bezplatne. 

Peňažný príspevok na kúpu Schodolezu


Schodolezom sa kompenzuje znížená schopnosť osoby s ŤZP prekonávať architektonické bariéry a podporujú sa jej schopnosti pri mobilite a sebaobsluhe. Zariadenie slúži aj na premiestňovanie osoby s ŤZP alebo poskytovanie pomoci od inej osoby. Zdvíhacie zariadenie je najmä: schodolez, stropný zdvihák, šikmá schodisková plošina, zvislá plošina, výťah.

Kontaktujte nás.

My sa vám obratom ozveme ohľadom detailov projektu a zameranie máte od nás zdarma!
* Povinné

5500

Spokojných klientov


Snažíme sa v maximálnej možnej miere vychádzať našim klientom v ústrety.

DOKUMENTY NA STIAHNUTIE K ŽIADOSTI O PRÍSPEVOK NA KÚPU ZDVÍHACIEHO ZARIADENIAKlub SPIG?


Pre to, aby sme vám dokázali ešte viac pomôcť, sme vytvorili špeciálny Klub SPIG. Ten zastrešuje všetky sociálne aktivity, ktoré organizujeme pre svojich klientov a členov klubu. Snažíme sa neustále prinášať EXTRA HODNOTY, ktoré Vám spríjemnia a uľahčia život. Vytvárame komunitu ľudí, ktorí sú navzájom prepojení a pomáhajú si. Členstvo v klube je samozrejme bezplatné.


Zaregistrovať sa

Čo členstvom v Klube SPIG získate?

Bezplatné členstvo v OZ Inak obdarení
Pomoc s členom s doplatkami na zdvíhacie zariadenia. Pomoc a poradenstvo pri príspevkoch a kompenzáciách. Poradenstvo pri začleňovaní ŤZP do aktivít Klubu SPIG, aj do života.
Šekovú knižku Inak obdarení
Periodické výhody a benefity pre členov klubu. Pomoc s doplatkom do 10 % z ceny pomôcky. Zadarmo lístky na 10 benefičných koncertov Bonusy ku kúpe zariadení SPIG (zadarmo vozíky, rampy atď.) Zvýhodnené ceny služieb v partnerských organizáciách SPIG Bezplatná asistencia pri komunikácii s ÚPSVaR. Predĺžená záručná doba určitých produktov Množstvo ďalších výhod.
Bonusovú kartu Inak obdarení
Všetky výhody šekovej knižky Účasť na zlosovaniach o hodnotné výhry
Zadarmo predplatné časopisu Inak obdarení
Dvojmesačník, ktorý si tvoria hlavne sami ŤZP a ich blízki. Získate tipy a triky na všetko, čo by vám mohlo pomôcť (informácie, inšpirácie, úspešné terapie a pod. Rady, ako získať rôzne príspevky a pomôcky. Návody, ako si vybudovať bezbariérové prostredie. Predstavenie združení, nadácií a organizácií pre ŤZP. Tipy, ako žiť zdravo, priamo od lekárov. Výbery z tvorby ŤZP (knihy, básne, iná tvorba). Krížovky a sekcia pre deti.
Prístup na web www.inakobdareni.sk
Všetky témy z časopisu Archív časopisu Pravidelne aktualizované rubriky Poradenstvo Online tipy a triky

Ľudský a individuálny prístup

Njlepšie schodolezy na trhu

Bezplatné odskúšanie schodolezu na mieste

Kvalitný servis a prezentácia u vás


SPIG-schodolez-pre-imobilných

Jednoduché a bezpečne prekonávanie schodov – schodolez.

Šikovný schodolez, Vám vytvorí nové, slobodné možnosti.

 • Model N902  najrýchlejší pásový schodolez na trhu, klasické ovládanie – 130kg nosnosť
 • Model N955 – má zaisťovacie páky v hornej časti – pásový schodolez sa ľahšie ovláda
 • Model N956 – nosnosť až do 150kg
 • Model N957 – elektricky vysúvateľný  podvozok
 • Model N958 – elektricky vysúvateľný  podvozok, s pohonom nakladania pre ľahké ovládanie a pohodlný presun 
 • Model N959 schodolez pre elektrické vozíky – 3 varianty (vieme obstarať vozík 64kg, teda osoba cca 80kg môže využiť aj tento schodolez s týmto vozíkom)
 • Schodolez Yack je skvelý kolieskový schodolez na prepravu na sedátku bez vozíka, ale je aj vo variante s pripnutím na vozík


Pásový schodolez

Najjednoduchšie ovládateľný schodolez 

model sherpa N958.

Pri presune po rovných plochách  používa systém výsuvných koliesok a preto nie je potrebné nakloniť schodolez počas presunu rovno.

sherpa N958 je vybavený aj pohonom pre naklápanie vozíka na schodolez. Tieto funkcie má aj model N959. Tieto inovácie ešte viac uľahčia presun pre asistenta a zvýšia pohodlie pre pasažiera.

Bezplatné odskúšanie

Viac o schodolez sherpa N958↵

 


Vyžiadať cenovú ponuku

 

Schodolezy – opis

Pásový schodolez sa skladá z trupu, ktorý je elegantne zakrytý karosériou, pod ktorou sa nachádza motor s prevodovkou, batérie a pásy.

Na trup sa pripína rameno. Rameno sa zakladá pod presne určeným sklonom veľmi jednoducho. Pásový schodolez má určenú poloho pri ktorej sa dá spojuť rameno s trupom.

Vozík sa pripína na rameno, ktoré je odnímateľné. Na vrchu ramena sa nachádzajú rúčky so zabudovanými tlačidlami na určovanie smeru jazdu a informačný panel s displejom. Dispej nám ukazuje dôležité informácie. Okrem stavu betérie, sklonu schodiska nás upozorní pokiaľ nemáme zaistenú poistku. Samozrejme pokiaľ displej nie je nič pre Vás, máte možnosť vybrať si schodolez bez displeja, ktorý o všetkom potrebnom informuje za pomoci svetelnej signalizácie. (maličké svetielka)

K schodolezu patrí aj nabíjačka. Je vhodné pravideľne schodolez nabíjať. Pokiaľ ho neyabudnete dať nabíjať minimálne 2 krát za mesiac. Odporúčame Vám udržiavať batériu stále nabitú, jedná sa totiž o olovenú baterku a tie podobne ako v aute dokážu fungovať veľa rokov pokiaľ sa nevybíjajú úplne.

Schodolez SPIG, s.r.o. Pásový, kolieskový Schodolez pre ZŤP osoby. 7 typov – Sherpa, Yack. Schodolezy prinesú slobodu pre vás, formou bezpečného a jednoduchého presunu po schodisku.


Schodolez Bratislava

Schodolez skúšame pri SND

 

schodolez elektrický vozík 2

Miška Balcová a schodolez


Výhody:

–       Schodolez umožňuje prekonávanie viacerých schodísk.

–        Zároveň je možné prekonávanie viacerých poschodí. ( až 40 na jedno nabitie)

–       Schodolez je prenosné zariadenie, dá sa ľahko prevážať v aute.

–        Pre schodolez nie je potrebná montáž ako pri schodiskovej plošine, alebo zvislej plošine a stoličkovom výťahu.

–        Presun po schodoch je úctivý a bezpečný.

–        Pásový, kolieskový schodolez je možné financovať cez UPSVaR a KLUB SPIG

 

Výhody spolupráce s firmou SPIG

 • Už viac ako 22  rokov na trhu, jedinečné schodolezy
 • Individuálny prístup, schodolez si spolu s nami odskúšate nezáväzne a bezplatne.
 • Návšteva a zameranie, odskúšanie u zákazníka je v čase podľa jeho potrieb.
 • Ústretovosť a konzultácie pri akejkoľvek zmene či potrebách klienta.
 • Poradenstvo pri vybavovaní na UPSVaR.
 • Poradenstvo a pomoc v oblasti debarierizácie.
 • Pomoc s financovaním – doplatoku od KLUB SPIG

 


V Bratislave sme sa stretli so Slovenskou zlatou paralympioničkou Mičkou Balcovou, ktorá si odskúšala ,ako použiť schodolez. Schceli sme si uctiť storočnicu Slovenského Národného Divadla a tak sme testovali schdolezy priamo pred jeho novou budovou.

Najprv sme skúšali pre klasický mechanický vozík schodolez  typ sherpa N956 . Následne sme si vyskúšali aj sherpa n959, ktorý dokáže presúvať po schodoch osobu s elektrickým vozíčkom.

Schodolezy-blog

Fotenie schodolezy s Miškou Balcovou

Bezplatné odskúšanie

SPIG-schodolez

Schodolez pre el. vozík

schodolez elektrický vozík 2

Miška Balcová a schodolez

Schodolez pás

Bezpečnostný pás

Nakladanie schodolezu do auta

Nakladanie schodolezu do auta

Schodolez upínanie

Schodolez – zapínanie

Nakladanie schodolezu do auta 2

Nakladanie do auta

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pásový Schodolez používame pri presune návštevníkov na benefičných podujatiach, ktoré SPIG, s.r.o podporuje a s radosťou, nezištne zabezpečuje bezbariérovosť na benefičných podujatia, kde naše schodolezy naši obchodný zástupcovia používajú pri presune imobilných návstevníkov podujatí po schodiskách anfiteatrov a kultúrnych domoch na Slovensku.

schodolez (1)

Schodolez – Žiar Nad Hronom ,,Na krídlách anjelov“

schodolez-s-elektrickym-vozikom-8div

Schodolez používame aj v Banskej Štiavnici na 8Dive.

nový pásový schodolez

Spokojní klienti, skúšajú ich nový pásový schodolez .

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this