Šikmé schodiskové plošiny

Vyriešime vaše schodiskové bariéry a prispôsobíme vašu domácnosť vašim každodenným potrebám 

Šikmé schodiskové plošiny - Slovenská kvalitná výroba 

Šikmá schodisková plošina sa používa ako pomôcka na schodisku. Zabezpečí pre osoby odkázané na vozík úplnú samostatnosť pri presune.  SPIG, s.r.o. vyrába šikmé schodiskové plošiny od roku 1998.

Keďže zariadenie konštruujeme a vyrábame je možné upraviť rozmery plošiny a navrhnúť jedinečný tvar dráhy. Máte na výber všetky farby vzorkovníka RAL. Sme jednotkou na Slovensku v životnosti schodiskových plošín pre imobilných. 

Vždy sa snažíme splniť všetky špeciálne potreby a požiadavky našich klientov. 


SCHODISKOVÉ PLOŠINY SPIG

Peňažný príspevok na kúpu Šikmej schodiskovej plošiny


Schodiskovou plošinou sa kompenzuje znížená schopnosť osoby s ŤZP prekonávať architektonické bariéry a podporujú sa jej schopnosti pri mobilite a sebaobsluhe.

 

Kontaktujte nás.

My sa vám obratom ozveme ohľadom detailov projektu a zameranie máte od nás zdarma!
* Povinné

5500

Spokojných klientov


Snažíme sa v maximálnej možnej miere vychádzať našim klientom v ústrety.

DOKUMENTY NA STIAHNUTIE K ŽIADOSTI O PRÍSPEVOK NA KÚPU ZDVÍHACIEHO ZARIADENIA

Klub SPIG?


Pre to, aby sme vám dokázali ešte viac pomôcť, sme vytvorili špeciálny Klub SPIG. Ten zastrešuje všetky sociálne aktivity, ktoré organizujeme pre svojich klientov a členov klubu. Snažíme sa neustále prinášať EXTRA HODNOTY, ktoré Vám spríjemnia a uľahčia život. Vytvárame komunitu ľudí, ktorí sú navzájom prepojení a pomáhajú si. Členstvo v klube je samozrejme bezplatné.


Zaregistrovať sa

Čo členstvom v Klube SPIG získate?

Bezplatné členstvo v OZ Inak obdarení
Pomoc s členom s doplatkami na zdvíhacie zariadenia. Pomoc a poradenstvo pri príspevkoch a kompenzáciách. Poradenstvo pri začleňovaní ŤZP do aktivít Klubu SPIG, aj do života.
Šekovú knižku Inak obdarení
Periodické výhody a benefity pre členov klubu. Pomoc s doplatkom do 10 % z ceny pomôcky. Zadarmo lístky na 10 benefičných koncertov Bonusy ku kúpe zariadení SPIG (zadarmo vozíky, rampy atď.) Zvýhodnené ceny služieb v partnerských organizáciách SPIG Bezplatná asistencia pri komunikácii s ÚPSVaR. Predĺžená záručná doba určitých produktov Množstvo ďalších výhod.
Bonusovú kartu Inak obdarení
Všetky výhody šekovej knižky Účasť na zlosovaniach o hodnotné výhry
Zadarmo predplatné časopisu Inak obdarení
Dvojmesačník, ktorý si tvoria hlavne sami ŤZP a ich blízki. Získate tipy a triky na všetko, čo by vám mohlo pomôcť (informácie, inšpirácie, úspešné terapie a pod. Rady, ako získať rôzne príspevky a pomôcky. Návody, ako si vybudovať bezbariérové prostredie. Predstavenie združení, nadácií a organizácií pre ŤZP. Tipy, ako žiť zdravo, priamo od lekárov. Výbery z tvorby ŤZP (knihy, básne, iná tvorba). Krížovky a sekcia pre deti.
Prístup na web www.inakobdareni.sk
Všetky témy z časopisu Archív časopisu Pravidelne aktualizované rubriky Poradenstvo Online tipy a triky

Ľudský a individuálny prístup

Certifikovaný Slovenský výrobca

Bezplatné zameranie na mieste

Kvalitný servis a prezentácia u vásŠikmé schodiskové plošiny vyrábané na Slovensku v SPIG, s.r.o.

šikmá schodisková plošina

Schodisková plošina SPU225

schodisková plošina

Schodisková plošina pre imobilných

schodisková plošina nájazd

Nájazdová rampa

Šikmá schodisková plošina SPZ225

schodiskova-plosina-spu3

Schodisková plošina SPU3

Otváranie – manuálne/ elektrické

schodisková plošina pre imobilných

Schodisková plošina pre imobilných

Šikmá schodisková plošina

Šikmá schodisková plošina

schodisková plošina dráha

dierovanie – dokonalý presun v zákrutách

 

Vyžiadať cenovú ponuku

Vďaka šikmej schodiskovej plošine si užívatelia pri presune po schodisku nemusia presadať z mechanického ani elektrického vozíka. Presun po schodisku ich nijako neobmedzuje. Stačí im nastúpiť na podlahu plošiny priamo na ich vozíku. Pred jazdou je potrebné, aby nástupné rampy boli sklopené dohora a madlá v pozícii jazda, oba tieto prvky spĺňajú totiž aj bezpečnostný účel. Pasažier zo šikmej plošiny vďaka ním počas jazdy nemá ako vypadnúť, navyše má počas jazdy na vozíku zabrzdené kolesá .Madlá sa naraz spolu s nástupnými rampami ovládajú jednoducho buď ručne alebo elektricky, zatlačením tlačidla na plošine.


Vyžiadať cenovú ponuku

Šikmá schodisková plošina má ľahké ovládanie.

Okrem toho sa dá ovládať, otvárať a privolávať diaľkovým ovládaním, ktoré sa Vám zmestí do vrecka. Pred jazdou je potrebné zariadenie spustiť kľúčom. Kľúčom sa zároveň po použití šikmá plošina zamkýna a tak môžete toto zariadenie používať aj vo verejných priestoroch, kde stačí prísť, odomknúť, privolať a otvoriť plošinu, previezť sa, zamknúť plošinu a ísť ďalej. Pre verejné priestory sa často montuje k šikmej plošine zvonček, ktorým sa privoláva zaučená osoba, ktorá zariadenie spustí a pomôže pri presune po konkrétnom schodisku. Šikmú schodiskovú plošinu je možné prispôsobiť aj pre EURO kľúč.


Pri výbere šikmej schodiskovej plošiny  

Si volíte smer nastupovania na plošinu

 • Okrem klasického predného nastupovania na podlahu schodiskovej plošiny teda môže byť aj čelný.
 • Schodisková plošina s čelným nástupom a jedinečne konštruovanou dráhou môže byť použiteľná aj v malých a úzkych priestoroch.
 • Po použití sa podlaha šikmej schodiskovej plošiny zatvorí spolu s bezpečnostnými madlami. Rozmer v zatvorenom stave je max. 35 cm od steny.

Schodisková plošina je najvhodnejšia pre samostatnosť.

 

 


Šikmá schodisková plošina – Dráha  sa skladá z dvoch nerezových rúr.

Vrchná slúži ako dokonalé zábradlie v spodnej sa nachádzajú otvory, vďaka ktorým sa schodisková plošina po dráhe pohybuje. Dráha môže byť pripevnená na stenu alebo nosné stĺpiky. Nie je možné použiť pre upevnenie dráhy schodiskovej plošiny Vaše súčasné zábradlie. Stĺpiky, ktoré nesú dráhu musia byť pevné. Vďaka jedinečnosti našej tvorby dráha šikmej schodiskovej plošiny môže plniť účel zábradlia. Medzery sa dajú vyplniť napríklad nerezovými tyčkami alebo následným namontovaním pôvodného zábradlia.


 Šikmá plošina potrebuje zásuvkový elektrický prívod. Postačuje zásuvka do 5 m v blízkosti dráhy. Pokiaľ zásuvka nie je v blízkosti dráhy plošiny, je potrebné zabezpečiť prívod 230V/ 50Hz, kábel CYKY 3C x 2,5,1,  fázový istič 16A  dvojpólové vypínanie, jednofázový prúdový chránič.

Je na vás či si vyberiete priamy elektrický prívod alebo batériový, Vaša schodisková plošina sa vyrába na mieru. Môžete si zvoliť aj jej farbu RAL. Používa sa polyuretánový náter, kladivková farba, alebo nerez (vhodný pre extrémne podmienky).


Šikmé schodiskové plošiny našej výroby spĺňajú normu STN EN 81-40:2011-04 (27 4003).

Výhody, ktoré Vám ponúkame:

Pomoc s doplatkom na schodiskovú plošinu od KLUB SPIG do 10% z ceny schodiskovej plošiny.

Šikmé schodiskové plošiny vyrábame na mieru

 • Schodisková plošina – výroba na mieru, ktorá umožňuje vyrobiť aj atypické zariadenia. Sme výrobcom a vieme pre vás upraviť aj rozmery telesa plošiny, povrchové  úpravy a podobne. Celý proces prebieha s dôrazom na bezpečnosť a platné normy.
 • sklon dráhy je možný až do 70° bez obmedzenia nosnosti. Tým sa nemôžu pochváliť ani stoličkové výťahy a pri plošinách sme v tomto jedineční.
 • nerezová dráha a nerezový čelný kryt. Ich výhodou je, že nehrdzavejú, nepoškriabu sa a nehrozí ani olúpanie farby, či iné vplyvy opotrebenia.
 • schodisková plošina má dráhu v tvare zábradlia. Môže mať výplň z nerezových trubiek. To znamená, že ju môžete využiť aj ako plnohodnotné zábradlie.

Schodisková plošina slúži aj v prípade, že sa nechcete presúvať na vozíku. 

 • Okrem plošín s priamym prívodom, ponúkame tiež plošiny s batériovým vybavením.
 • Periodické prehliadky na naše šikmé schodiskové plošiny postačujú raz ročne, v záruka sú bezplatné. Po nej ponúkame cenovo zvýhodnenú servisnú zmluvu.
 • V prípade presťahovania či potreby demontáže našej šikmej plošiny a následnej inštalácie na iné miesto, môžeme ako výrobca uviesť toto zariadenie opätovne v zmysle zákona na trh aj do prevádzky. Okrem toho naše plošiny sú tak unifikované, že je to isté zariadenie možné použiť na ľavé aj pravé umiestnenie, do zákrut aj bez zákrut – plošina je zhodná, mení sa len dráha.
 • Vysoká životnosť a bezporuchovosť. Štandardne máme aj 15 ročné zariadenia bez jedinej poruchy.

MINIMÁLNA ŠÍRKA SCHODISKA pre šikmú schodiskovú plošinu:

 1. Pre rozmer podlahy 900 x 750 mm – 1100 mm
 2. Pre rozmer podlahy 900 x 700 mm – 1050 mm.  Pokiaľ je potrebné kotvenie na nosné stĺpy do podlahy treba pripočítať 40-60 mm.
 3. Podľa rozmeru  vášho schodiska a vášho vozíka n  alebo detského kočíka môžeme podlahu upraviť aj atypicky. Aj pre šírku schodiska menej než 1000 mm.

Šikmé schodiskové plošiny obsahujú BEZPEČNOSTNÉ PRVKY:

 • Bezpečné elektro prevedenie podľa najnovších predpisov
 • Ochranné madlá – automatické a mechanické blokovanie behom jazdy
 • Sklopné nájazdové rampy – zaistenie vozíka, automatické a mechanické blokovanie behom jazdy
 • Pevné bezpečnostné madlo pre pridržanie
 • Bezpečnostné STOP tlačítka na plošine aj na ovládacích skrinkách v staniciach
 • Bezpečnostné spínače dojazdu a extradojazdu
 • Bezpečnostné mikrospínače citlivého dna a nájazdových rámp – zastavenie plošiny pri stretnutí s prekážkou
 • Bezpečnosť počas jazdy je garantovaná bezpečnostnými systémami proti nárazu, pritlačeniu a zachyteniu predmetov, navyše je možné v prípade potreby zastaviť
 • Pojazd aj z ktorejkoľvek stanice STOP tlačidlom v staniciach.
Schodisková plošina Žilina

Schodisková plošina SPU225

Schodiskova plošina Rajecké Teplice 5

Schodisková plošina Rajecké Teplice 5

Šikmá schodisková plošina

Šikmá schodisková plošina

schodiskova-plosina-spu3

Schodisková plošina SPU3

Schodisková plošina Poprad 3

Schodisková plošina Poprad

Schodisková plošina v Pezinku

aj pre minimálny priestor na podeste

Schodisková plošina Bratislava

Schodisková plošina Bratislava

sikma-schodiskova-plosina-SPZ225_8

Šikmá schodisková plošina SPZ225

 

 

Šikmá schodisková plošina sa používa ako pomôcka na schodisku.

Zabezpečí pre osoby odkázané na vozík úplnú samostatnosť pri presune.  SPIG, s.r.o. vyrába šikmé schodiskové plošiny od roku 1998.

Keďže zariadenie konštruujeme a vyrábame je možné upraviť rozmery plošiny a navrhnúť jedinečný tvar dráhy. Máte na výber všetky farby vzorkovníka RAL. Sme jednotkou na Slovensku v životnosti schodiskových plošín pre imobilných. Vždy sa snažíme splniť všetky špeciálne potreby a požiadavky našich klientov. Schodisková plošina sa montuje na stenu alebo podporné stĺpiky. Tie sa vyrábajú na mieru podľa sklonu schodiska spolu s dráhou.

Pre priamu dráhu je určený typ SPZ, pre dráhu so zákrutami typ SPU. Po použití sa plošina zloží a neprekáža na schodisku. Plošina môže mať dve varianty sklopenia nájazdových rámp a podlahy: mechanické a elektrické.

Elektrické sklopenie nájazdových rámp je vhodné, ak plošinu budú využívať osoby s rôznym stupňom postihnutia. Plošina je vybavená mikročipom a je možné automaticky zvoliť spôsoby jazdy, sklopenia či iné funkcie.

Spoločnosť SPIG, s.r.o. vyrába schodiskové šikmé a zvislé plošiny pre slovenský a európsky trh.

Tieto zariadenia dokážu presunúť osobu na vozíku po schodisku bez toho, aby si musela presadnúť. Stačí iba nastúpiť na podlahu plošiny priamo na vozíku a stlačiť tlačidlo. Kvalita našej výroby je ocenená dlhodobou prevádzkou našich produktov,  ktoré dennodenne pomáhajú našim klientom pri ich mobilite.

MINIMÁLNA ŠÍRKA SCHODISKA pre schodiskovú plošinu:
1.      pre rozmer podlahy 900 x 750 mm – šírka oboch ramien aj s medzerou 2400 mm

2.       pre rozmer podlahy 900 x 700 mm – šírka oboch ramien aj s medzerou 2200 mm

Ak medzi ramenami schodiska je napr. múr a nie je možné do medzery inštalovať, je potrebná šírka každého ramena schodiska :

1.     pre rozmer podlahy 900 x 750 mm – 1100 mm

2.      pre rozmer podlahy 900 x 700 mm – 1050 mm.
Pokiaľ je potrebné kotvenie na nosné stĺpy do podlahy treba pripočítať 40-60 mm.

 

Podľa rozmeru  Vášho schodiska a Vášho vozíka môžeme podlahu upraviť aj atypicky. ( Aj pre šírku schodiska menej než 1000 mm.  )

BEZPEČNOSTNÉ PRVKY našich schodiskových plošín :

Bezpečné elektroprevedenie podľa najnovších predpisov
Ochranné madlá – automatické a mechanické blokovanie behom jazdy

Sklopné nájazdové rampy – zaistenie vozíka, automatické a mechanické blokovanie behom jazdy

Pevné bezpečnostné madlo pre pridržanie

Bezpečnostné STOP tlačidlá na plošine aj na ovládacích skrinkách v staniciach
Bezpečnostné spínače dojazdu a extradojazdu

Bezpečnostné mikrospínače citlivého dna a nájazdových rámp – zastavenie plošiny pri stretnutí s prekážkou

NORMA: STN EN 81-40:2011-04 (27 4003)

Bezpečnosť počas jazdy je garantovaná bezpečnostnými systémami proti nárazu, pritlačeniu a zachyteniu predmetov, naviac je možné v prípade potreby zastaviť pojazd aj z ktorejkoľvek stanice alebo na plošine pustením tlačidla.

 


Kontaktujte nás.

My sa vám obratom ozveme ohľadom detailov projektu a zameranie máte od nás zdarma!
* Povinné
Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this