Šikmé schodiskové plošiny

Šikmé schodiskové plošiny - Slovenská kvalitná výroba už viac ako 22 rokov.

Šikmá plošina pre trvalé inštalovanie je zariadenie na prekonávanie architektonických bariér. Pohybuje sa po dráhe, ktorá má tvar nerezového zábradlia.

Materiál dráhy šikmej plošiny je štandardne nerezový. Môže byť doplnená výplňou z nerezových trubiek, vďaka čomu môže plnohodnotne nahradiť zábradlie schodiska. Rozmery schodiskovej plošiny sú zvolené tak, aby splnili požiadavky telesne postihnutých osôb. Ovládacie prvky sú ľahko dosiahnuteľné a samotná plošina vyžaduje len jednoduchú obsluhu.

Pre priamu dráhu je určený typ SPZ, pre dráhu so zákrutami typ SPU. Plošina na schodisku nezavadzia, pretože po použití sa jednoducho zloží. Môže mať dve varianty sklápania nájazdových rámp a podlahy. Buď mechanickú, alebo elektrickú.

Elektrické sklápanie je vhodné pre ŤZP osoby s rôznym stupňom postihnutia. Plošina má riadiacu jednotku. Automaticky môžete navoliť spôsoby jazdy, sklápania či iné funkcie, medzi ktoré patrí napríklad hlásenie periodických prehliadok.

Mechanické sklápanie zvyčajne postačuje vtedy, keď plošinu obsluhujú asistujúce osoby, alebo handicap ZŤP neobmedzuje ruky.

Peňažný príspevok na kúpu Šikmej schodiskovej plošiny


Schodolezom sa kompenzuje znížená schopnosť osoby s ŤZP prekonávať architektonické bariéry a podporujú sa jej schopnosti pri mobilite a sebaobsluhe. Zariadenie slúži aj na premiestňovanie osoby s ŤZP alebo poskytovanie pomoci od inej osoby. Zdvíhacie zariadenie je najmä: schodolez, stropný zdvihák, šikmá schodisková plošina, zvislá plošina, výťah.

 

Kontaktujte nás.

My sa vám obratom ozveme ohľadom detailov projektu a zameranie máte od nás zdarma!
* Povinné

5500

Spokojných klientov


Snažíme sa v maximálnej možnej miere vychádzať našim klientom v ústrety.

DOKUMENTY NA STIAHNUTIE K ŽIADOSTI O PRÍSPEVOK NA KÚPU ZDVÍHACIEHO ZARIADENIA

Klub SPIG?


Pre to, aby sme vám dokázali ešte viac pomôcť, sme vytvorili špeciálny Klub SPIG. Ten zastrešuje všetky sociálne aktivity, ktoré organizujeme pre svojich klientov a členov klubu. Snažíme sa neustále prinášať EXTRA HODNOTY, ktoré Vám spríjemnia a uľahčia život. Vytvárame komunitu ľudí, ktorí sú navzájom prepojení a pomáhajú si. Členstvo v klube je samozrejme bezplatné.


Zaregistrovať sa

Čo členstvom v Klube SPIG získate?

Bezplatné členstvo v OZ Inak obdarení
Pomoc s členom s doplatkami na zdvíhacie zariadenia. Pomoc a poradenstvo pri príspevkoch a kompenzáciách. Poradenstvo pri začleňovaní ŤZP do aktivít Klubu SPIG, aj do života.
Šekovú knižku Inak obdarení
Periodické výhody a benefity pre členov klubu. Pomoc s doplatkom do 10 % z ceny pomôcky. Zadarmo lístky na 10 benefičných koncertov Bonusy ku kúpe zariadení SPIG (zadarmo vozíky, rampy atď.) Zvýhodnené ceny služieb v partnerských organizáciách SPIG Bezplatná asistencia pri komunikácii s ÚPSVaR. Predĺžená záručná doba určitých produktov Množstvo ďalších výhod.
Bonusovú kartu Inak obdarení
Všetky výhody šekovej knižky Účasť na zlosovaniach o hodnotné výhry
Zadarmo predplatné časopisu Inak obdarení
Dvojmesačník, ktorý si tvoria hlavne sami ŤZP a ich blízki. Získate tipy a triky na všetko, čo by vám mohlo pomôcť (informácie, inšpirácie, úspešné terapie a pod. Rady, ako získať rôzne príspevky a pomôcky. Návody, ako si vybudovať bezbariérové prostredie. Predstavenie združení, nadácií a organizácií pre ŤZP. Tipy, ako žiť zdravo, priamo od lekárov. Výbery z tvorby ŤZP (knihy, básne, iná tvorba). Krížovky a sekcia pre deti.
Prístup na web www.inakobdareni.sk
Všetky témy z časopisu Archív časopisu Pravidelne aktualizované rubriky Poradenstvo Online tipy a triky

Ľudský a individuálny prístup

Certifikovaný Slovenský výrobca

Bezplatné zameranie na mieste

Kvalitný servis a prezentácia u vásŠikmé schodiskové plošiny vyrobené na Slovensku v SPIG, s.r.o. na prekonávanie architektonických bariér. Schodisková plošina pre imobilných.

šikmá schodisková plošina

Schodisková plošina SPU225

schodisková plošina

Schodisková plošina pre imobilných

schodisková plošina nájazd

Nájazdová rampa

Šikmá schodisková plošina SPZ225

schodiskova-plosina-spu3

Schodisková plošina SPU3

Otváranie – manuálne/ elektrické

schodisková plošina pre imobilných

Schodisková plošina pre imobilných

Šikmá schodisková plošina

Šikmá schodisková plošina

schodisková plošina dráha

dierovanie – dokonalý presun v zákrutách

Vyžiadať cenovú ponuku

Šikmá schodisková plošina je vyvinutá špeciálne pre vozičkárov.

Vďaka nej si nemusia pri presune po schodisku presadať z mechanického, alebo elektrického vozíka. Presun po schodisku ich nijak neobmedzuje. Stačí im nastúpiť na podlahu plošiny priamo na ich vozíku. Pred jazdou je potrebné, aby nástupné rampy boli sklopené do hora a madlá v pozícii jazda, oba tieto prvky spĺňajú totiž aj bezpečnostný účel. Pasažier zo šikmej plošiny vďaka ním počas jazdy nemá ako vypadnúť, navyše má počas jazdy na vozíku zabrzdené kolesá .Madlá sa naraz spolu s nástupnými rampami ovládajú jednoducho buď ručné, alebo elektricky, zatlačením tlačidla na plošine.


Vyžiadať cenovú ponuku

Šikmú schodiskovú plošinu môže osoba na vozíku ovládať samostatne, prispôsobená pre kvadruplegikov.

Okrem toho sa dá ovládať, otvárať a privolávať diaľkovým ovládaním, ktoré sa Vám zmestí do vrecka. Pred jazdou je potrebné zariadenie spustiť kľúčom. Kľúčom sa zároveň po použití šikmá plošina zamkýna a tak môžete toto zariadenie používať aj vo verejných priestoroch, kde stačí prísť, odomknúť, privolať a otvoriť plošinu, previesť sa, zamknúť plošinu a ísť ďalej. Pre verejne priestory sa často montuje k šikmej plošine zvonček, ktorým sa privoláva zaškolená osoba, ktorá zariadenie spustí a pomôže pri presune po konkrétnom schodisku. Šikmú schodiskovú plošinu je možné prispôsobiť aj pre EURO kľúč.


Pri výbere šikmej schodiskovej plošiny  

Si volíte smer nastupovania na plošinu

 • Okrem klasického predného nastupovania na podlahu schodiskovej plošiny teda môže byť aj čelný.
 • Schodisková plošina s čelným nástupom a jedinečne konštruovanou dráhou môže byť použiteľná aj v malých a úzkych priestoroch.
 • Po použití sa podlaha šikmej schodiskovej plošiny zatvorí spolu s bezpečnostnými madlami. Rozmer v zatvorenom stave je max. 35 cm od steny.

Schodisková plošina je najvhodnejšia, pre samostatnosť.

 

 


Šikmá schodisková plošina – Dráha  sa skladá z dvoch nerezových rúr.

Vrchná slúži ako dokonalé zábradlie, v spodnej sa nachádzajú otvory vďaka ktorým sa schodisková plošina po dráhe pohybuje. Dráha môže byť pripevnená na stenu, alebo nosné stĺpiky. Nie je možné použiť pre upevnenie dráhy schodiskovej plošiny vaše súčasné zábradlie. Stĺpiky, ktoré nesú dráhu musia byť pevné. Vďaka jedinečnosti našej tvorby dráha šikmej schodiskovej plošiny môže plniť účel zábradlia. Medzery sa dajú vyplniť napríklad nerezovými tyčkami, alebo následným namontovaním pôvodného zábradlia.


 Šikmá plošina potrebuje zásuvkový elektrický prívod. Postačuje zásuvka do 5 m v blízkosti dráhy. Pokiaľ zásuvka nie je v blízkosti dráhy plošiny, je potrebné zabezpečiť prívod 230V/ 50Hz, kábel CYKY 3C x 2,5,1,  fázový istič 16A  dvojpólové vypínanie, jednofázový prúdový chránič.

Je na vás či si vyberiete priamy elektrický prívod, alebo batériový, vaša schodisková plošina sa vyrába na mieru. Môžete si zvoliť aj jej farbu RAL. Používa sa polyuretánový náter, kladivková farba, alebo nerez (vhodný pre extrémne podmienky).


Šikmé schodiskové plošiny našej výroby spĺňajú normu STN EN 81-40:2011-04 (27 4003).

MINIMÁLNA ŠÍRKA SCHODISKA pre šikmú schodiskovú plošinu:

 1. Pre rozmer podlahy 900 x 750 mm – 1100 mm
 2. Pre rozmer podlahy 900 x 700 mm – 1050 mm.  Pokiaľ je potrebné kotvenie na nosné stĺpy do podlahy treba pripočítať 40-60 mm.
 3. Podľa rozmeru  vášho schodiska a vášho vozíka, alebo detského kočíka môžeme podlahu upraviť aj atypicky. Aj pre šírku schodiska menej než 1000 mm.

Šikmé schodiskové plošiny obsahujú BEZPEČNOSTNÉ PRVKY:

 • Bezpečné elektro prevedenie podľa najnovších predpisov
 • Ochranné madlá – automatické a mechanické blokovanie behom jazdy
 • Sklopné nájazdové rampy – zaistenie vozíka, automatické a mechanické blokovanie behom jazdy
 • Pevné bezpečnostné madlo pre pridržanie
 • Bezpečnostné STOP tlačítka na plošine aj na ovládacích skrinkách v staniciach
 • Bezpečnostné spínače dojazdu a extradojazdu
 • Bezpečnostné mikrospínače citlivého dna a nájazdových rámp – zastavenie plošiny pri stretnutí s prekážkou
 • Bezpečnosť počas jazdy je garantovaná bezpečnostnými systémami proti nárazu, pritlačeniu a zachyteniu predmetov, navyše je možné v prípade potreby zastaviť
 • Pojazd aj z ktorejkoľvek stanice STOP tlačidlom v staniciach.

Výhody, ktoré vám ponúkame:

Šikmé schodiskové plošiny konštruované a vyrobené v SPIG, s.r.o. sú svetový unikát, dokážeme vyrobiť schodiskovú plošinu so sklonom stúpania dráhy až 70°. Keďže zariadenie konštruujeme a vyrábame je možné upraviť rozmery plošiny a navrhnúť jedinečný tvar dráhy.

Šikmé schodiskové plošiny vyrábame na mieru

 • Schodisková plošina – výroba na mieru, ktorá umožňuje vyrobiť aj atypické zariadenia. Sme výrobcom a vieme pre vás upraviť aj rozmery telesa plošiny, povrchovú úpravy a podobne. Celý proces prebieha s dôrazom na bezpečnosť a platné normy.
 • sklon dráhy je možný až do 70° bez obmedzenia nosnosti. Tým sa nemôžu pochváliť ani stoličkové výťahy a pri plošinách sme v tomto jedineční.
 • nerezová dráha a nerezový čelný kryt. Ich výhodou je, že nehrdzavejú, nepoškriabu sa a nehrozí ani zlúpanie farby, či iné vplyvy opotrebenia.
 • schodisková plošina má dráhu v tvare zábradlia. Môže mať výplň z nerezových trubiek. To znamená, že ju môžete využiť aj ako plnohodnotné zábradlie.

Schodisková plošina slúži aj v prípade, že sa nechcete presúvať na vozíku. 

 • >dostatok energie. Priamy prívod 220V ponúka možnosť odvezenia aj 30x po sebe, nie je obmedzený kapacitou batérie. Neriešite žiadnu nákladnú výmenu batérii a nemusíte vybavovať ani príspevok na úrade. Plošina bude jazdiť aj 15 rokov a nebudete sa musieť obávať toho, že vám v nepravú chvíľu dôjdu batérie. V prípade, že u vás doma vypadáva el. prúd, môžeme vám dodať originálny náhradný zdroj, ktorý vás ušetrí všetkých starostí s batériami.
 • okrem plošín s priamym prívodom, ponúkame tiež plošiny s batériovým vybavením. Odporúčame Šikmé schodiskové plošiny však používať na krátke úseky rovných dráh, kde je optimálna životnosť batérie 4-5 rokov.
 • periodické prehliadky na naše Šikmé schodiskové plošiny postačujú raz ročne, v záruka sú bezplatné. Po nej ponúkame cenovo zvýhodnenú servisnú zmluvu
 • v prípade presťahovania, či potreby demontáže našej šikmej plošiny a následnej inštalácie na iné miesto, môžeme ako výrobca uviesť toto zariadenie opätovne v zmysle zákona na trh, aj do prevádzky. Okrem toho naše plošiny sú tak unifikované, že je to isté zariadenie možné použiť na ľavé aj pravé umiestnenie, do zákrut aj bez zákrut – plošina je zhodná, mení sa len dráha.
 • vysoká životnosť a bezporuchovosť. Štandardne máme aj 15 ročné zariadenia bez jedinej poruchy.
Schodisková plošina Žilina

Schodisková plošina SPU225

Schodiskova plošina Rajecké Teplice 5

Schodisková plošina Rajecké Teplice 5

Šikmá schodisková plošina

Šikmá schodisková plošina

schodiskova-plosina-spu3

Schodisková plošina SPU3

Schodisková plošina Poprad 3

Schodisková plošina Poprad

Schodisková plošina v Pezinku

aj pre minimálny priestor na podeste

Schodisková plošina Bratislava

Schodisková plošina Bratislava

sikma-schodiskova-plosina-SPZ225_8

Šikmá schodisková plošina SPZ225


Kontaktujte nás.

My sa vám obratom ozveme ohľadom detailov projektu a zameranie máte od nás zdarma!
* Povinné
Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this