Stoličkové výťahy pre vonkajšie a vnútorné použitie

Stoličkové výťahy pre vonkajšie a vnútorné použitie sú zariadenia, ktoré vám dajú dostatok mobility na to, aby ste sa mohli bez starostí presúvať po schodisku.

Stoličkový výťah je zdvíhacie zariadenie. Ide o vhodné riešenie pre seniorov a osoby, ktorým presun po schodisku spôsobuje ťažkosti. Stoličkový výťah je tiež vhodný aj pre ťažko zdravotne postihnutých.

Tieto zdvíhacie zariadenia je možné montovať do rôznych stupňov schodiska. Nemusíte sa báť, ani keď je vaše schodisko trochu neštandardné. V prípade, že montáž do schodiska nie je vhodná, stoličkové výťahy sa montujú do bočných stien. Túto montáž je možné vykonať napríklad po vonkajšom obvode schodiska. Bežná je montáž stoličkového výťahu po vnútornom obvode  schodiska, kedy je výhodou kratšia dráha.


Peňažný príspevok na kúpu zdvíhacieho zariadenia

Zdvíhacím zariadením sa kompenzuje znížená schopnosť osoby s ŤZP prekonávať architektonické bariéry a podporujú sa jej schopnosti pri mobilite a sebaobsluhe. Zariadenie slúži aj na premiestňovanie osoby s ŤZP alebo poskytovanie pomoci od inej osoby. Zdvíhacie zariadenie je najmä: schodolez, stropný zdvihák, šikmá schodisková plošina, zvislá plošina, výťah.

 

Mám záujem o:

Kontaktné údaje:

* Povinné
* Povinné
* Povinné
* Povinné
* Povinné

5500

Spokojných klientov


Snažíme sa v maximálnej možnej miere vychádzať našim klientom v ústrety.

DOKUMENTY NA STIAHNUTIE K ŽIADOSTI O PRÍSPEVOK NA KÚPU ZDVÍHACIEHO ZARIADENIA


Stoličkové výťahy pre vonkajšie a vnútorné použitie

Bližší popis

 

Stoličkový výťah FLOW2

Sa vyrába na mieru podľa jednotlivých sklonov schodiska. Tento stoličkový výťah je unikátny najmä jednoduchým ovládaním a špeciálnou technológiou jedno rúrkovej dráhy, ktorá sa pohybuje mierne nad schodiskom. FLOW2 dokáže stúpať so sklonom do 70° a ušetriť veľa priestoru v spodnej parkovacej stanici vďaka strmému štartu. Model FLOW2 sa navyše dá naprogramovať tak, že sa osoba sediaca na stoličkovom výťahu spolu s celým sedadlomautomaticky natáča počas jazdy v prípade prechádzania cez úzky priestor. Vďaka tejto vlastnosti je stoličkový výťah FLOW2 použiteľný aj pri úzkych schodiskách, do 68 cm.


Stoličkový výťah

Stoličkový výťah | SPIG,s.r.o | Zdvíhacie zariadenie pre imobilných

Stoličkový výťah HomeGlide

Je vhodný pre rovné schodiská, jeho konštrukcia pozostáva zo sedačky pod ktorou je umiestnený pohon a rovnej koľaje s ozubením skrytým v spodnej lište. K schodiskovému, stoličkovému výťahu HomeGlide môžeme dodať aj v spodnej časti dráhy automaticky sklopnú koľaj, vďaka ktorej stoličkový výťah nemusí parkovať v spodnej nástupnej stanici, čím sa ušetrí priestor. Riešenie so sklopnou koľajou sa najčastejšie využíva v malých priestoroch, tam kde by parkovanie stoličkového výťahu aj samotná koľaj prekáža priechodu, ale môžu tam zastať počas používania.

HomeGlide sa dodáva aj vo variantoch pre exteriér a v dizajnovo vyššom prevedení HomeGlide Extra.Stoličkové výťahy pre vonkajšie a vnútorné použitie

Sedačka, opierky rúk aj podlaha sa po použití a zastavení v stanici zaklopia.
Stoličkový výťah musí parkovať v jednej zo staníc, kde sa aj nabíja. Parkovacie stanice sa urobia na každom vami určenom poschodí v priestoroch, kde Vám to bude najviac vyhovovať. Stoličkový výťah môže vo vrchnej stanici zastať na úrovni posledného schodu čím výška podlahy výťahu je na tej istej úrovni ako podlaha poschodia – podesty.

Prípadne, ak to priestory dovolia,  môže dráha stoličkového výťahu pokračovať a výťah môže parkovať na podeste. Pri vysadaní vo vrchnej stanici sa stolička otočí o 90°, čím sa zabezpečí bezpečné a pohodlné nastupovanie.

Záujemca o debariérizáciu domácnosti si sám navolí miesto nastupovania, stoličkový výťah sa vyrába podľa konkrétnych potrieb klienta a priestorov na mieru. Podľajednotlivých sklonov, točení a zákrut schodiska.

Moderný stoličkový výťah vám dokáže ušetriť miesto na schodisku pokiaľ dráha po ktorej jazdímá jednoduchúkonštrukciu, ktorou je iba jedna koľaj.

Stoličkové výťahy pre vonkajšie a vnútorné použitie


Klub SPIG?


Pre to, aby sme vám dokázali ešte viac pomôcť, sme vytvorili špeciálny Klub SPIG. Ten zastrešuje všetky sociálne aktivity, ktoré organizujeme pre svojich klientov a členov klubu. Snažíme sa neustále prinášať EXTRA HODNOTY, ktoré Vám spríjemnia a uľahčia život. Vytvárame komunitu ľudí, ktorí sú navzájom prepojení a pomáhajú si. Členstvo v klube je samozrejme bezplatné.


Zaregistrovať sa

Čo členstvom v Klube SPIG získate?

Bezplatné členstvo v OZ Inak obdarení
Pomoc s členom s doplatkami na zdvíhacie zariadenia. Pomoc a poradenstvo pri príspevkoch a kompenzáciách. Poradenstvo pri začleňovaní ŤZP do aktivít Klubu SPIG, aj do života.
Šekovú knižku Inak obdarení
Periodické výhody a benefity pre členov klubu. Pomoc s doplatkom do 10 % z ceny pomôcky. Zadarmo lístky na 10 benefičných koncertov Bonusy ku kúpe zariadení SPIG (zadarmo vozíky, rampy atď.) Zvýhodnené ceny služieb v partnerských organizáciách SPIG Bezplatná asistencia pri komunikácii s ÚPSVaR. Predĺžená záručná doba určitých produktov Množstvo ďalších výhod.
Bonusovú kartu Inak obdarení
Všetky výhody šekovej knižky Účasť na zlosovaniach o hodnotné výhry
Zadarmo predplatné časopisu Inak obdarení
Dvojmesačník, ktorý si tvoria hlavne sami ŤZP a ich blízki. Získate tipy a triky na všetko, čo by vám mohlo pomôcť (informácie, inšpirácie, úspešné terapie a pod. Rady, ako získať rôzne príspevky a pomôcky. Návody, ako si vybudovať bezbariérové prostredie. Predstavenie združení, nadácií a organizácií pre ŤZP. Tipy, ako žiť zdravo, priamo od lekárov. Výbery z tvorby ŤZP (knihy, básne, iná tvorba). Krížovky a sekcia pre deti.
Prístup na web www.inakobdareni.sk
Všetky témy z časopisu Archív časopisu Pravidelne aktualizované rubriky Poradenstvo Online tipy a triky

Ľudský a individuálny prístup

Certifikovaný Slovenský výrobca

Bezplatné zameranie na mieste

Kvalitný servis a prezentácia u vás

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this