Stropný zdvihák

Stropný zdvihák Ergolet – bezpečný a ľahký presun ŤZP v domácnosti

Stropný zdvihák Ergolet je pomôcka, ktorá imobilným osobám uľahčuje presun z postele na vozík či pri osobnej hygiene. Montuje sa do pevného stropu alebo bočných, aj sadrokartónových stien.

Jeho prevádzka je naozaj jednoduchá. Zdvíhanie z postele alebo z vozíka prebieha prostredníctvom motora Luna. Zariadenie sa presúva takmer bez trenia. Presun je možný prakticky po celej miestnosti, navyše, prehupový systém umožňuje aj presun do vedľajšej izby. Má veľkú variabilitu koľají s možnosťou montáže aj do sadrokartónu.

Peňažný príspevok na kúpu Stropného zdviháku

Stropným zdvihákom sa kompenzuje znížená schopnosť osoby s ŤZP prekonávať architektonické bariéry a podporujú sa jej schopnosti pri mobilite a sebaobsluhe. Zariadenie slúži aj na premiestňovanie osoby s ŤZP alebo poskytovanie pomoci od inej osoby. Zdvíhacie zariadenie je najmä: schodolez, stropný zdvihák, šikmá schodisková plošina, zvislá plošina, výťah.

 

Kontaktujte nás.

My sa vám obratom ozveme ohľadom detailov projektu a zameranie máte od nás zdarma!
* Povinné

5500

Spokojných klientov


Snažíme sa v maximálnej možnej miere vychádzať našim klientom v ústrety.

DOKUMENTY NA STIAHNUTIE K ŽIADOSTI O PRÍSPEVOK NA KÚPU ZDVÍHACIEHO ZARIADENIA

Klub SPIG?


Pre to, aby sme vám dokázali ešte viac pomôcť, sme vytvorili špeciálny Klub SPIG. Ten zastrešuje všetky sociálne aktivity, ktoré organizujeme pre svojich klientov a členov klubu. Snažíme sa neustále prinášať EXTRA HODNOTY, ktoré Vám spríjemnia a uľahčia život. Vytvárame komunitu ľudí, ktorí sú navzájom prepojení a pomáhajú si. Členstvo v klube je samozrejme bezplatné.


Zaregistrovať sa

Čo členstvom v Klube SPIG získate?

Bezplatné členstvo v OZ Inak obdarení
Pomoc s členom s doplatkami na zdvíhacie zariadenia. Pomoc a poradenstvo pri príspevkoch a kompenzáciách. Poradenstvo pri začleňovaní ŤZP do aktivít Klubu SPIG, aj do života.
Šekovú knižku Inak obdarení
Periodické výhody a benefity pre členov klubu. Pomoc s doplatkom do 10 % z ceny pomôcky. Zadarmo lístky na 10 benefičných koncertov Bonusy ku kúpe zariadení SPIG (zadarmo vozíky, rampy atď.) Zvýhodnené ceny služieb v partnerských organizáciách SPIG Bezplatná asistencia pri komunikácii s ÚPSVaR. Predĺžená záručná doba určitých produktov Množstvo ďalších výhod.
Bonusovú kartu Inak obdarení
Všetky výhody šekovej knižky Účasť na zlosovaniach o hodnotné výhry
Zadarmo predplatné časopisu Inak obdarení
Dvojmesačník, ktorý si tvoria hlavne sami ŤZP a ich blízki. Získate tipy a triky na všetko, čo by vám mohlo pomôcť (informácie, inšpirácie, úspešné terapie a pod. Rady, ako získať rôzne príspevky a pomôcky. Návody, ako si vybudovať bezbariérové prostredie. Predstavenie združení, nadácií a organizácií pre ŤZP. Tipy, ako žiť zdravo, priamo od lekárov. Výbery z tvorby ŤZP (knihy, básne, iná tvorba). Krížovky a sekcia pre deti.
Prístup na web www.inakobdareni.sk
Všetky témy z časopisu Archív časopisu Pravidelne aktualizované rubriky Poradenstvo Online tipy a triky

Ľudský a individuálny prístup

Certifikovaný Slovenský výrobca

Bezplatné zameranie na mieste

Kvalitný servis a prezentácia u vás


Stropný zdvihák

Bližší popis

Stropný zdvihák je zariadenie, ktoré Vám v domácnosti pomôže oveľa jednoduchšie a efektívnejšie ako pojazdný zdvihák.

Stropný zdvihák nemusíte fyzicky presúvať a nezaberá žiaden podlahový priestor. Pohon sa pohybuje po vodiacich koľajniciach tesne pod stropom, pričom neobmedzuje ani svietidlo v miestnosti. Pokiaľ áno, vhodné svietidlo vám dodáme.

Pohonom stropného zdviháka Ergolet  je motor Luna. Luna má 6,7 kg, nemusíte ju prenášať ručne. Nosnosť stropného zdviháka  je 200kg, prípadne 275kg. Celý systém stropného zdviháka je vodotesný.

Ovládač stropného zdviháka je zapojený do pohonu Luna káblom. Preto sa nestratí, zároveň je vždy po ruke. Vďaka nemu môžete stropný zdvihák ovládať, zdvíhať hore, spúšťať nižšie, prípadne dopredu, dozadu. Pre jednoduchosť ovládania ovládač slúži zároveň aj pre nabíjanie . Po vložení ovládača do malej nabíjacej stanice, ktorá môže byť napríklad pripevnená na stene, alebo položená na nočnom stolíku sa batéria stropného zdviháka začne nabíjať.


Pokiaľ chce vozíčkar stropný zdvihák používať sám, je vhodné použiť Lunu s elektrickým horizontálnym pojazdom.

Vďaka tomuto typu Luny je možné sa stropným zdvihákom posúvať po miestnosti samostatne vďaka elektrickému pojazdu.  Základná funkcia stropného zdviháka je ľahko a bezpečne zdvíhať a presúvať ŤZP osobu v domácnosti. Čím plnohodnotne uľahčuje prácu asistentom pri presune. Vďaka elektrickému horizontálnemu pojazdu je presun po miestnosti, napríklad z postele na vozík ovládaní elektricky. Vďaka tomuto riešeniu osoba so zdravotným postihnutím môže byť pri presune po domácnosti (z postele na vozík, v kúpeľni) samostatná a zvládne to bez pomoci iných.

Možnosť elektrického horizontálneho pojazdu, ovládanie diaľkovým ovládačom, v zdviháku sa môžete sami nielen zdvíhať, ale aj riadiť pohyb motora v koľaji, sami sa môžete aj pohybovať v zdviháku po miestnosti.


Stropný zdvihák je vhodný aj ak máte záujem rehabilitovať v domácnosti, vertikalizovať, nacvičovať chôdzu.

Je to možné vďaka stropnému zdviháku a vertikalizačnému vaku.

Pokiaľ je vaša miestnosť dostatočne vysoká, vďaka vertikalizačnému vaku sa môžete postaviť.

Vertikalizácia a nácvik chôdze navyše prináša – zlepšenie zdravotného stavu, odľahčí črevný systém, tým vzniká menej toxínov, odpuchnú ľadviny a pečeň, tie prestanú tlačiť na pľúca a tým na srdce a zlepší sa zdravotný stav.

Koľajnicový systém stropného zdviháka sa môže namontovať vo viacerých miestnostiach.


Prehupový systém z jednej do druhej miestnosti prepojí všetky priestory bez stavebných úprav alebo rozširovania zárubní.

Miestnosťami je možné prechádzať prepínaním motoru Luna v priestore zárubni z  jednej miestnosti do popruhu napojeného na koľajnicový systém v druhej miestnosti. Vďaka prehupu medzi miestnosťami vám stropný zdvihák zabezpečí presun vo všetkých vami zvolených obytných priestoroch. Najžiadanejší je variant s obytnou izbou, obývačkou, chodbou, kúpeľnou, toaletou.


Stropný zdvihák umožňuje bezbariérovú kúpeľňu môžete mať aj bez stavebných úprav.

Stropný zdvihák vďaka kúpaciemu závesnému vaku môžete používať vo vani, alebo v sprche. Aj pokiaľ máte v kúpeľni úzke dvere, cez ktoré neprejde invalidný vozík. Pomôže vám prehupový systém stropného zdviháka. Toto riešenie je najbezpečnejšie, pretože si nemusíte pri kúpaní presadať do vane, alebo na hygienickú stoličku. Po kúpeli vak stačí nechať vyschnúť. Prať ho budete v práčke. To nie je všetko, so stropným zdvihákom máte aj toaletu bez bariér, pretože máte k dispozícii aj toaletný vak.>


FOTOGALÉRIA


Systém vodiacich koľajníc stropného zdviháka je vďaka širokej variabilite komponentov plne prispôsobiteľný priestorom v ktorých ho potrebujte používať.

Portálový H systém sa skladá z dvoch rovnobežných koľajníc v ktorých jazdí kolmá tretia koľaj. Táto koľaj sa volá portálová, nachádza sa v nej vozík s ložiskami na ktorý sa upína pohon Luna. Toto riešenie umožňuje pohyb  po miestnosti všetkými smermi. Okrem portálu je možné použiť iba jednu koľaj, prípadne zákrutu. Pre úzke priestory je možné použiť model koľajníc  E-track.


Montáž stropného zdviháka prebieha počas jedného dňa.

Koľajnicové systémy stropného zdviháka Ergolet sa môžu montovať do stropu. Pokiaľ nie je dostatočne pevný, tak do bočných stien. Stropný zdvihák dokážeme namontovať aj cez sadrokartónový strop a aj do sadrokartónových stien. Montáž je možná aj do panelu, pórobetónu, plnej aj dutinkovej tehly, v novostavbách  aj v starých budovách, v Slovenských tradičných dreveniciach, v drevo domoch, kamenných domoch.  Technické riešenie vám navrhneme na mieru.

Na Stropný zdvihák od SPIG, s.r.o. dostávate záruku 5 rokov.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this