Stropný zdvihák

Vyriešime Vaše schodiskové bariéry a prispôsobíme vašu domácnosť vašim každodenným potrebám.

Stropný zdvihák Ergolet – bezpečný a ľahký presun ŤZP v domácnosti

stropný zdvihák SPIG

Stropný zdvihák SPIG

Stropný zdvihák je zariadenie, bez ktorého si tí, ktorí ho už majú nevedia predstaviť funkčnú domácnosť.

Stropný zdvihák je špeciálne vyvinutý pre pomoc v domácnosti a v zdravotníckych centrách. Zabezpečuje jednoduché polohovanie,  presun z postele, rýchly pohyb po celom byte, presun z vozíka do kresla, bezpečné kúpanie. Je to tá najlepšia pomoc, ktorú hendikepovaní ocenia pre svoj každodenný život.   Pokiaľ je pomoc potrebná, vďaka stropnému zdviháku je jednoduchá a nevyžaduje si žiadnu fyzickú námahu. Stropný zdvihák uľahčuje presun, ale zároveň slúži aj pre domácu rehabilitáciu, fyzioterapiu, nácvik chôdze a verikalizáciu.

Polohovanie, presun  z postele do vedľajšej izby, na vozík je vďaka stropnému zdviháku veľmi jednoduché. Je spoľahlivý a bezpečný.

Vďaka stropnému zdviháku sa môžete presúvať po celom vašom byte, veľkou výhodou je odstránenie bariér v kúpeľni. Či už máte doma sprchový kút, alebo vaňu vďaka stropnému zdviháku ľahko prekonáte bez povšimnutia každú bariéru. Kúpať sa navyše môžete rovno vo vaku, ktorý Vám starostlivo pomôžeme vybrať.

Záujem o bezplatné zameranie

Produkty - stropný zdvihák

Ako sme získali stropný zdvihák? | Prečo ho potrebujeme? | Klienti SPIG a ich príbeh lásky.

 

3D PREHLIADKA STROPNÉHO ZDVIHÁKA

3D prehliadka stropný zdvihák ergolet

 

Stropný zdvihák umožňuje bezbariérovú kúpeľňu aj bez stavebných úprav.

Stropný zdvihák vďaka kúpaciemu závesnému vaku môžete používať vo vani, alebo v sprche. Aj pokiaľ máte v kúpeľni úzke dvere, cez ktoré neprejde invalidný vozík. Pomôže Vám prehupový systém stropného zdviháku. Toto riešenie je najbezpečnejšie, pretože si nemusíte pri kúpaní presadať do vane alebo na hygienickú stoličku. Po kúpeli vak stačí nechať vyschnúť. Prať ho budete v práčke. To nie je všetko, so stropným zdvihákom máte aj toaletu bez bariér, pretože máte k dispozícii aj toaletný vak.


Stropný zdvihák Vám v domácnosti pomôže oveľa jednoduchšie a efektívnejšie ako pojazdný zdvihák.

Stropný zdvihák nemusíte fyzicky náročne presúvať a nezaberá žiaden podlahový priestor. Pohon sa pohybuje po vodiacich koľajniciach tesne pod stropom, pričom neobmedzuje ani svietidlo v miestnosti. Pokiaľ áno, vhodné svietidlo Vám dodáme.

Peňažný príspevok na kúpu Stropného zdviháku

Stropným zdvihákom sa kompenzuje znížená schopnosť osoby s ŤZP prekonávať architektonické bariéry a podporujú sa jej schopnosti pri mobilite a sebaobsluhe. Zariadenie slúži aj na premiestňovanie osoby s ŤZP alebo poskytovanie pomoci od inej osoby. Zdvíhacie zariadenie je najmä: schodolez, stropný zdvihák, šikmá schodisková plošina, zvislá plošina, výťah.

Kontaktujte nás.

My sa vám obratom ozveme ohľadom detailov projektu a zameranie máte od nás zdarma!
* Povinné

5500

Spokojných klientov


Snažíme sa v maximálnej možnej miere vychádzať našim klientom v ústrety.

DOKUMENTY NA STIAHNUTIE K ŽIADOSTI O PRÍSPEVOK NA KÚPU ZDVÍHACIEHO ZARIADENIA

 

 

Viac informácii o stropnom zdviháku

Prehup stropným zdvihákom

Prehupový systém z jednej do druhej miestnosti prepojí všetky priestory bez stavebných úprav alebo rozširovania zárubní.

[read-more]

Miestnosťami je možné prechádzať prepínaním motoru Luna v priestore zárubni z  jednej miestnosti do popruhu napojeného na koľajnicový systém v druhej miestnosti. Vďaka prehupu medzi miestnosťami Vám stropný zdvihák zabezpečí presun vo všetkých vami zvolených obytných priestoroch. Najžiadanejší je variant s obytnou izbou, obývačkou, chodbou, kúpeľnou, toaletou.

Pohonom stropného zdviháka Ergolet  je motor Luna.

Luna má 6,7 kg, nemusíte ju prenášať ručne. Nosnosť stropného zdviháka  je 200kg, prípadne 275kg. Celý systém stropného zdviháka je vodotesný.

Ovládač stropného zdviháka je zapojený do pohonu Luna káblom.

Preto sa nestratí, zároveň je vždy po ruke. Vďaka nemu môžete stropný zdvihák ovládať, zdvíhať hore, spúšťať nižšie, prípadne dopredu, dozadu. Pre jednoduchosť ovládania ovládač slúži zároveň aj pre nabíjanie . Po vložení ovládača do malej nabíjacej stanice, ktorá môže byť napríklad pripevnená na stene alebo položená na nočnom stolíku sa batéria stropného zdviháka začne nabíjať.


 

Pokiaľ chce vozíčkar stropný zdvihák používať sám, môže si vybrať aj Lunu s horizontálnym

elektrickým pojazdom.

Vďaka tomuto typu Luny je možné sa stropným zdvihákom posúvať po miestnosti samostatne vďaka elektrickému pojazdu.  Základná funkcia stropného zdviháka je ľahko a bezpečne zdvíhať a presúvať ŤZP osobu v domácnosti. Čím plnohodnotne uľahčuje prácu asistentom pri presune. Vďaka elektrickému horizontálnemu pojazdu je presun po miestnosti, napríklad z postele na vozík ovládaní elektricky. 

Vďaka tomuto riešeniu osoba so zdravotným postihnutím môže byť pri presune po domácnosti (z postele na vozík, v kúpeľni) samostatná a zvládne to bez pomoci iných.

Možnosť elektrického horizontálneho pojazdu, ovládanie diaľkovým ovládačom, v zdviháku sa môžete sami nielen zdvíhať, ale aj riadiť pohyb motora v koľaji, sami sa môžete aj pohybovať v zdviháku po miestnosti.


Stropný zdvihák je vhodný aj ak máte záujem rehabilitovať v domácnosti, vertikalizovať, nacvičovať chôdzu.

Je to možné vďaka stropnému zdviháku a vertikalizačnému vaku.

Pokiaľ je Vaša miestnosť dostatočne vysoká, vďaka vertikalizačnému vaku sa môžete postaviť.

Vertikalizácia a nácvik chôdze navyše prináša – zlepšenie zdravotného stavu, odľahčí črevný systém, tým vzniká menej toxínov, odpuchnú ľadviny a pečeň, tie prestanú tlačiť na pľúca a tým na srdce a zlepší sa zdravotný stav.

[/read-more]

stropný zdvihák rozmery


 

Pomoc s financovaním stropného zdviháka - doplatok od KLUBU SPIG.

Klub SPIG?


Pre to, aby sme Vám dokázali ešte viac pomôcť, sme vytvorili špeciálny Klub SPIG. Ten zastrešuje všetky sociálne aktivity, ktoré organizujeme pre svojich klientov a členov klubu. Snažíme sa neustále prinášať EXTRA HODNOTY, ktoré Vám spríjemnia a uľahčia život. Vytvárame komunitu ľudí, ktorí sú navzájom prepojení a pomáhajú si. Členstvo v klube je samozrejme bezplatné.


Zaregistrovať sa

Čo členstvom v Klube SPIG získate?

Dofinancovanie príspevku na stropný zdvihák
Na stropný zdvihák je možné získať príspevok od Úradu Práce, Sociálnych Vecí a Rodiny vo výške maximálne 95%. Využite preto možnosť dofinancovania ceny zariadenia od KLUBU SPIG do výšky až 10%.
Bezplatné členstvo v OZ Inak obdarení
Pomoc s členom s doplatkami na zdvíhacie zariadenia. Pomoc a poradenstvo pri príspevkoch a kompenzáciách. Poradenstvo pri začleňovaní ŤZP do aktivít Klubu SPIG, aj do života.
Bonusovú kartu Inak obdarení
Všetky výhody šekovej knižky Účasť na zlosovaniach o hodnotné výhry
Zadarmo predplatné časopisu Inak obdarení
Dvojmesačník, ktorý si tvoria hlavne sami ŤZP a ich blízki. Získate tipy a triky na všetko, čo by vám mohlo pomôcť (informácie, inšpirácie, úspešné terapie a pod. Rady, ako získať rôzne príspevky a pomôcky. Návody, ako si vybudovať bezbariérové prostredie. Predstavenie združení, nadácií a organizácií pre ŤZP. Tipy, ako žiť zdravo, priamo od lekárov. Výbery z tvorby ŤZP (knihy, básne, iná tvorba). Krížovky a sekcia pre deti.
Prístup na web www.inakobdareni.sk
Všetky témy z časopisu Archív časopisu Pravidelne aktualizované rubriky Poradenstvo Online tipy a triky

Stropný zdvihák pre imobilných


SPIG | Spokojní klienti odporúčajú | zdvihák do vane a sprchy | Kúpací vak | Bezbariérová kúpeľňa

 

Spokojní klienti | Domáca vertikalizácia | SPIG Zdvihák pre imobilných Ergolet

 

 

Vyžiadať cenovú ponuku

 

 

Prečítajte si aj  týchto 5 článkov o stropnom zdviháku

1. Stropný zdvihák sa veľmi ľahko používa

Obsluha stropného zdviháka nie je náročná, je veľmi jednoduchá. Samozrejme ako každé iné zariadenie aj stropný zdvihák pritom má obsiahly návod k  obsluhe. Splnili sme si povinnosť a návod ponúkame k dispozícii na prečítanie v nasledujúcich stránkach.

viac o obsluhe stropného zdviháka


2. Funkcie stropného zdviháka Ergolet Luna

Na tejto stránke nájdete kompletnú inštruktáž, vďaka ktorej nebudete musieť volať servis, pretože budete dobre poznať svoje zariadenie. Samozrejme, že nemusíte nosiť tieto informácie v pamäti, sú pre Vás dostupné tu u nás.

viac o funkciách stropného zdviháka


3. Bezpečnostné funkcie stropného zdviháka

Núdzové zastavenie: Túto funkciu používajte len v prípade núdze, napr. ak zariadenie nereaguje alebo sa nedá zastaviť po odpojení ručného ovládania. Toto tlačidlo ihneď zastaví všetky funkcie.

viac o bezpečnostných funkciách stropného zdviháka


4. Nabíjanie stropného zdviháka

Zariadenie Luna môžete nabíjať pomocou nástennej nabíjačky alebo nabíjacej jednotky na vozíku Luna. Premiestnite zariadenie do nabíjacej stanice a ručné ovládanie umiestnite do nabíjačky.

viac o nabíjaní stropného zdviháka


5. Prechod medzi miestnosťami vďaka stropnému zdviháku

Prehup stropným zdvihákom medzi miestnosťami  bez stavebných úprav a rozširovania zárubne aj pri úzkej zárubní.

viac o prehupe medzi miesnosťami

 

 


Stropný zdvihák

Stropný zdvihák

Systém vodiacich koľajníc stropného zdviháka

je vďaka širokej variabilite komponentov plne prispôsobiteľný priestorom v ktorých ho potrebujte používať.

Portálový H systém sa skladá z dvoch rovnobežných koľajníc v ktorých jazdí kolmá tretia koľaj. Táto koľaj sa volá portálová, nachádza sa v nej vozík s ložiskami na ktorý sa upína pohon Luna. Toto riešenie umožňuje pohyb  po miestnosti všetkými smermi. Okrem portálu je možné použiť iba jednu koľaj, prípadne zákrutu. Pre úzke priestory je možné použiť model koľajníc  E-track.

Montáž stropného zdviháka prebieha počas jedného dňa.

Koľajnicové systémy stropného zdviháka Ergolet sa môžu montovať do stropu. Pokiaľ nie je dostatočne pevný, tak do bočných stien. Stropný zdvihák dokážeme namontovať aj cez sadrokartónový strop a aj do sadrokartónových stien. Montáž je možná aj do panelu, pórobetónu, plnej aj dutinkovej tehly, v novostavbách  aj v starých budovách, v Slovenských tradičných dreveniciach, v drevo domoch, kamenných domoch.  Technické riešenie Vám navrhneme na mieru.

Na stropný zdvihák od SPIG, s.r.o. dostávate záruku 5 rokov.

Vyžiadať cenovú ponuku

 

Pohon stropného zdviháka

Zdvihák pre imobilných

Stropný zdvihák prechod

Stropný zdvihák prechod

Stropný zdvihák obsluha

Stropný zdvihák obsluha

Ovládač stropného zdviháka

Ovládač  zdviháka

Motor stropného zdviháka

Motor stropného zdviháka

Kúpanie so stropným zdvihákom

Kúpanie so stropným zdvihákom

Pestrá ponuka vakov

Pestrá ponuka vakov

Zapínanie vaku

Zapínanie vaku

Pripínanie popruhov

Pripínanie popruhov

Stropný zdvihák vertikalizácia

Stropný zdvihák vertikalizácia a chôdza

Stropný zdvihák portál v kúpeľni

Portál v kúpeľni

Stropný zdvihák portál v izbe

Stropný zdvihák portál v izbe

Stropný zdvihák v detskej izbe

Zdvihák pre imobilných v detskej izbe

Jedna koľaj

Jedna koľaj namontovaná do steny

Pre presun medzi miestnosťami

Pre presun medzi miestnosťami

Stropný zdvihák v obývačke

Zdvihák pre imobilných v obývačke

Stropný zdvihák môžete mať doma

Stropný zdvihák môžete mať doma

montáž do stropu

montáž v domácnosti do stropu

Stropný zdvihák iba nad posteľou

Stropný zdvihák iba nad posteľou

Pomoc pre imobilných

Pomoc pre imobilných v domácnosti

Stropný zdvihák v kuchyni

Stropný zdvihák u klienta v kuchyni

Stropný zdvihák pre pacienta

Zdvihák pre pacienta v domácnosti

Stropný zdvihák pre imobilného pacienta

Archív časopisu INAK OBDARENÍ 

archív inak obdarení

Archív časopisu INAK OBDARENÍ

 

 

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this