Úpravy vozidla – nastupovanie do vozidla

Nakladač vozíka – ZŤP (nielen) za volantom
17. septembra 2021
prítlačný krúžok na volant
Ručné riadenie vozidla – prítlačný krúžok
28. októbra 2021

Úpravy vozidla – nastupovanie do vozidla

pre presun ZŤP

Pre presun ZŤP do auta

Dnes by som sa chcela s Vami podeliť o svoju skúsenosť ohľadne cestovania ZŤP osoby a úpravy vozidla. V minulosti som cestovala v kufri auta, čiže som sedela na vozíku priamo v batožinovom priestore. Spomínam si aké to bolo nekomfortné až priam nebezpečné. V zákrutách vozík ťahalo zo strany na stranu. Musela som mať skutočne dobrý žalúdok, aby som to zvládala. Dokonca aj nastupovanie po nájazdových rampách bolo ako adrenalínový šport. V súčastnosti je už našťastie situácia iná. Je množstvo kvalitných úprav, ktoré Vám pomôžu s presunom.

Úpravy vozidla – Uľahčenie nastupovania do vozidla

Existuje mnoho spôsobov ako uľahčiť nastupovanie z vozíka do auta a to :
·       Presadacia doska
·       Presadacia doska s elektrickým zdvihom
·       Zdvihák pre ZŤP
·       Otočná sedačka

Pokiaľ sa presúvate z invalidného vozíka do sedačky auta bez úpravy vozidla vždy budete vystavený riziku pádu. Pritom nastupovanie sa dá uľahčiť tak, že si nebude vyžadovať žiadnu fyzickú námahu a bude maximálne bezpečné.

Ako získať takúto úpravu vozidla?

Hneď ako nás budete kontaktovať, spätne sa Vám ozve náš regionálny obchodný zástupca, s ktorým bude možné zariadenia aj vyskúšať. Naše predvádzacie vozidlo je vybavené zariadením na presun osoby – HURT Lift. Okrem zdvíhacieho zariadenia HURT Lift Vám pri presune do auta môže pomôcť aj sklopná presadacia doska. Pre vyššie autá existuje aj presadacia doska so zdvihom. Niekomu najviac vyhovuje otočná sedačka. Je potrebné vedieť si na ňu presadnúť.

Filozofia našich zariadení vychádza z faktu, že klient na sedadle vozidla má oveľa väčšie pohodlie než by mal počas jazdy sedieť na vozíku. Zariadenia, ktoré umožňujú presadnutie na sedačku auta sú oveľa dôstojnejšie a ľahko sa používajú a vy si môžete užiť pohodlnú jazdu autom.

Simone Sophie Stewart

SPIG presadanie do vozidla

SPIG presadanie do vozidla

Comments are closed.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this