Automobily pre ZŤP

SPIG zdvíhacie zariadenia
Bezbariérová kúpeľňa
11. marca 2019
DNI BEZ BARIÉR 2019 V ARBORÉTE BOROVÁ HORA ZVOLEN
DNI BEZ BARIÉR 2019 V ARBORÉTE BOROVÁ HORA ZVOLEN
11. apríla 2019

Automobily pre ZŤP

Automobily pre ZŤP
Nie len ľudia v produktívnom veku potrebujú pre svoju osobnú prepravu používať osobné vozidlo. Platí, že v živote by nikto z nás nemal byť diskriminovaný, najmä nie kvôli svojim zdravotným problémom. Prejdime si možnosti vhodného výberu vozidla a úpravy vozidla pre osoby so zdravotným postihnutím. Kúpa automobilu , úprava auta. Pri kúpe vozidla sa vždy zamýšľame najmä nad jeho účelom. Pokiaľ má vozidlo spĺňať podmienku samostatnosti, samotná úprava bude iná ako v prípade, že vozidlo chceme používať iba na prevážanie imobilnej osoby. Pokiaľ osoba na vozíku potrebuje byť samostatná a chce sama riadiť vozidlo, odporúčame už dopredu vybrať vozidlo s automatickou prevodovkou. Ručné riadenie vozidla s automatickou prevodovkou sa ovláda oveľa ľahšie ako v prípade manuálnej prevodovky, cena úpravy je nižšia.  Riadiť vozidlo môže aj šofér s postihnutím vrchných končatín vďaka nadstavcom na volant, riadiacu páku a premosteniu smeroviek. Okrem samotného šoférovania je potrebné sa zamyslieť aj nad presúvaním z vozíka do auta. Pre šoféra je možnosť výberu z pomedzi presadacích dosiek, pripadá k úvahu aj otočná sedačka. Pre spolujazdca je najkomfortnejšie použiť zdvíhacie zariadenie – zdvihák HURT Lift. Toto zariadenie môže slúžiť pri presune z invalidného vozíka do sedadla automobilu na strane spolujazdca, aj do zadnej rady sedadiel. Montuje sa do rámu dverí, nezaberá žiaden priestor v rámci podlahy vozidla.
  • Nakladanie vozíka na strešný box
  • Otočná sedačka SPIG, s.r.o.
  • presadacia doska s pohonom
  • prítlačný krúžok na volant
  • mero2 ručne riadenie páka pod volantom
  • Nadstavec na riadiacu páku - úprava auta pre ZŤP
  • Premostenie smeroviek na pravú stranu
  • Zdvihak pre ZŤP - presun do auta
  • Trojzubec - nadstavec na volant pre ZŤP
  • Vidlicka - nadstavec na volat pre ZŤP

 

Medzi užívateľmi sú veľmi obľúbené vozidla s výsuvnými dverami. Existuje možnosť úpravy aj s elektrickým otváraním, napriek tomu odporúčame kúpiť vozidlo s výsuvnými dverami priamo od výrobcu. Pri výsuvných dverách prichádza k úvahu využiť túto ich vlastnosť buď pre usadenie hendikepovaného do zadnej rady sedadiel, alebo pre umiestnenie invalidného vozíka do týchto priestorov.  Vďaka nakladaču mechanického vozíka, alebo žeriavíka pre elektrický vozík je možné zadné výsuvné dvere využiť pre uloženie vozíka. Vďaka takejto úprave sa šofér dokáže obslúžiť sám a nepotrebuje asistenciu. Samostatnosť pri odkladaní a vyberaní invalidného vozíka si môže zabezpečiť aj vďaka strešnému boxu, ten však nie je vhodný pre elektrické vozíky.

Pokiaľ nemáte v pláne byť samostatný, ale chcete uľahčiť nakladanie elektrického vozíka do kufra svojmu asistentovi, je vhodné si zvoliť v rámci úpravy žeriavík pre elektrický vozík do kufra. Toto zariadenie naloží do kufra Vášho auta elektrický vozík s nosnosťou do 200kg za pomoci diaľkového ovládača.

Medzi ďalšie vaše možnosti patria aj nájazdové rampy a zdvíhacie plošiny. Takéto zariadenia sa najčastejšie využívajú pri úprave dodávkových vozidiel.

Na úpravu automobilu je možné rovnako ako pri zdvíhacích zariadeniach získať príspevok od UPSVaR a spolu s doplatkom od KLUBU SPIG môže byť pre Vás zaujímavé, že úpravu vozidla môžete mať bezplatne.


Zdvihák pre ZŤP do auta 

Ovládanie je jednoduché, máte na výber medzi ovládaním na kábli, tlačítkom na plastovej časti dverí, prípadne diaľkovým ovládaním.

K zdviháku sú prístupné dva druhy vakov, jeden je driečny a je možné ho nasunúť pri sede na vozíku, alebo v sedadle auta. Pokiaľ však osoba má problémy s udržaním chrbtice v vzpriamenej polohe pri presune, je vhodnejšie použiť pevný vak.


MERO 3 ručné riadenie brzdy a plynu

Jednoduchosť ručného ovládania MERO3 Vás prekvapí. Vyberať môžete z viac ero typov madiel a ovládania plynu. Mechanicky, elektronicky, alebo otáčaním plynovej páčky.

MERO3 je novo vyvinuté zariadenie, ktoré ponúka možnosť ovládania plynu smerom k sebe, alebo otáčaním. Všetky varianty ručného riadenia MERO3 možno vybaviť elektronickým plynom, ktorý zabezpečí ešte jemnejší chod.

Vďaka kompaktným rozmerom celého zariadenia zaberá systém minimum miesta.
Nastavenie vášho volantu zostane zachované.
Páku možno sklopiť dozadu k získaniu ešte väčšieho priestoru pre vodiča, ktorý páku nepoužíva.
Pri vozidle s manuálnou prevodovkou doplníme elektronickú spojku.


Zdvihák pre elektrický vozík do kufra auta

Jednoduché naloženie elektrického vozíka

Naloženie vozíka aj do minimálnych priestorov vrámci kufra vďaka možnom prispôsobení pri montáži.
Nakladanie vozíka je jednoduché a fyzicky nenáročné.
V prípade potreby je rameno ľahko odnímateľné.
Je možné si zvoliť mechanické/elektrické ovládanie otáčania ramena
Je možné si zvoliť bezdrôtové ovládanie / štandard na kábli
Zdvihák môže byť namontovaný do priestoru bočných otváracích dverí a je možné ho ovládať aj z pozície vodiča.
Zdviháky sa vyrábajú vo viacerých variantoch s nosnosťou až do 200 kg, s elektrickou či mechanickou točňou.

A množstvo ďalších úprav .

Comments are closed.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this