Úprava automobilov pre imobilné osoby

Úprava automobilov pre osoby so zdravotným postihnutím

3D prehliadka úprava automobilov

Úprava vozidla  je neoddeliteľnou súčasťou jednoduchého života osoby so zdravotným postihnutím. To platí pre aktívnych vozičkárov, ktorí denne pracujú, potrebujú sa presúvať. Častokrát ide o živiteľov rodiny a potrebujú voziť deti do školy, k lekárovi a tak ďalej.

Zároveň to platí aj pre rodiny, v ktorých člen nie je kvôli svojmu hendikepu až tak aktívny, ale potrebuje sa presúvať, stará sa oňho jeho rodina.

Obe tieto skupiny  potrebujú mať čo najľahšie podmienky a úprava auta od SPIG, s.r.o., je práve na to zameraná.

Ručné riadenie 

Môžete si vybrať viacero spôsobov riešenia ručného riadenia. Napríklad, prítlačný krúžok a páka pod volantom MERO2, ktorou sa brzdí. Máme v ponuke aj jednoduchšie riešenia, ktoré nie je potrebné inštalovať do a ani pod volant. Hovoríme o páke MERO3, ktorá sama o sebe dokáže aj brzdiť, aj pridávať plyn. Samozrejme, súčasťou ručného riadenia je aj aretačné tlačítko, ktoré drží brzdu zabrzdenú. Auto s automatickou prevodovkou Vám bez zabrzdenia ani nenaštartuje. 

Nadstavce na volant, radiacu páku, premostenie smeroviek

Auto s ručným riadením má najčastejšie automatickú prevodovku, ale pokiaľ klient používa jednu nohu, je možné upraviť aj vozidlo s manuálnou prevodovkou. Šoférovať môžu aj kvadruplegici vďaka nadstavcom na volant, riadiacu páku a presmerovaniu smeroviek. A množstvo ďalších úprav. 

Uľahčenie nastupovania do vozidla

Na vozidlách pre ZŤP sa častejšie ako riadenie upravuje nastupovanie.  Pokiaľ sa presúvate z invalidného vozíka do sedačky auta bez úpravy vozidla vždy bude riziko pádu. Pritom nastupovanie sa dá uľahčiť tak, že si nebude vyžadovať žiadnu fyzickú námahu a bude maximálne bezpečné.  Hneď ako nás budete kontaktovať, spätne sa Vám ozve náš regionálny obchodný zástupca, s ktorým bude možné zariadenia aj vyskúšať. Naše prezentačné vozidlo je vybavené zariadením na presun osoby – HURT lift. Okrem zdvíhacieho zariadenia HURT lift Vám pri presune do auta môže pomôcť aj sklopná presadacia doska. Pre vyššie autá
existuje aj presadacia doska so zdvihom. Niekomu najviac vyhovuje otočná sedačka. Je potrebné vedieť si na ňu presadnúť. Filozofia našich zariadení vychádza z faktu, že klient na sedadle vozidla má oveľa väčšie pohodlie než by mal počas jazdy sedieť na vozíku, vzadu. Zariadenia, ktoré umožňujú presadnutie na sedačku auta sú oveľa dôstojnejšie, ľahko sa používajú.

Nakladanie vozíka do auta

Keď už sedíme v aute a vieme ho šoférovať ostáva otázka, čo bude s vozíkom? Množstvo vozičkárov sú schopní počas toho ako už sedia za volantom poskladať vozík a uložiť si ho veľa seba v aute. Ale ak je raz niekto kvadruplegik, tak si sám neporadí ani ak má ten najľahší mechanický vozík na svete. Preto existujú systémy, ktoré Vám pomôžu vozík uložiť. Napríklad, strešný box. Toto zariadenie sa montuje na strechu auta a zabezpečuje úplnú samostatnosť pre šoféra. Rovnako aj nakladač vozíka do zadných dverí. Ten dokonca dokáže naložiť aj elektrický vozík. Nakladanie elektrického vozíka je náročnejšie než pri mechanickom vozíku. Elektrické vozíky majú v niektorých prípadoch 50kg, 70kg, dokonca až 100kg. Možnosťou ako ich naložiť do kufra auta je buď za pomoci nájazdových rámp, alebo použitím špeciálneho zariadenia – Žeriavu, ktorý Vám naloží aj 100kg elektrický vozík do kufra vášho auta.

Vzhľadom k tomu, že osoba, ktorá sa presúva na vozíku má trošičku iné požiadavky na pohodlnú prepravu vo vozidle do kolónky pomoc pre inak obdarených môžeme zaradiť aj úpravy vozidiel. A myslí na to aj zákon č. 447 Zz. 2008.O kompenzáciách

Úprave vozidiel sa venuje §35. V rýchlosti, hlavné podmienky - mať zamestnanie alebo školu. Vozidlo nemôže byť staršie ako 5 rokov. Pokiaľ máte povinnosti, prácu alebo školu, ale Vaše vozidlo je staršie ako 5 rokov nemáte nárok na upravenie vozidla. Najideálnejšie pre Vás je žiadať si aj príspevok na kúpu vozidla §34. Takýmto spôsobom, môžete mať nové auto, ktoré sa pre Vás už bude dať upraviť. Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny poskytuje príspevok do výšky max. 98% z ceny zariadenia. Táto suma je v maximálnej výške 6 638,79 €. 

Pridajte sa k našim spokojným klientom a získajte zároveň aj doplatok do 10% od KLUBU SPIG.

Peňažný príspevok na úpravu vozidla

Úpravou vozidla sa kompenzuje znížená schopnosť osoby s ŤZP prekonávať architektonické bariéry a podporujú sa jej schopnosti pri mobilite a sebaobsluhe. Zariadenie slúži aj na premiestňovanie osoby s ŤZP alebo poskytovanie pomoci od inej osoby. Zdvíhacie zariadenie je najmä: schodolez, stropný zdvihák, šikmá schodisková plošina, zvislá plošina, výťah.

Kontaktujte nás.

My sa vám obratom ozveme ohľadom detailov projektu a zameranie máte od nás zdarma!
* Povinné

5500

Spokojných klientov


Snažíme sa v maximálnej možnej miere vychádzať našim klientom v ústrety.

Klub SPIG?


Pre to, aby sme Vám dokázali ešte viac pomôcť, sme vytvorili špeciálny Klub SPIG. Ten zastrešuje všetky sociálne aktivity, ktoré organizujeme pre svojich klientov a členov klubu. Snažíme sa neustále prinášať EXTRA HODNOTY, ktoré Vám spríjemnia a uľahčia život. Vytvárame komunitu ľudí, ktorí sú navzájom prepojení a pomáhajú si. Členstvo v klube je samozrejme bezplatné.


Zaregistrovať sa

Čo členstvom v Klube SPIG získate?

Dofinancovanie príspevku na stropný zdvihák
Na stropný zdvihák je možné získať príspevok od Úradu Práce, Sociálnych Vecí a Rodiny vo výške maximálne 95%. Využite preto možnosť dofinancovania ceny zariadenia od KLUBU SPIG do výšky až 10%.
Bezplatné členstvo v OZ Inak obdarení
Pomoc s členom s doplatkami na zdvíhacie zariadenia. Pomoc a poradenstvo pri príspevkoch a kompenzáciách. Poradenstvo pri začleňovaní ŤZP do aktivít Klubu SPIG aj do života.
Bonusovú kartu Inak obdarení
Všetky výhody šekovej knižky Účasť na losovaniach o hodnotné výhry
Zadarmo predplatné časopisu Inak obdarení
Dvojmesačník, ktorý si tvoria hlavne sami ŤZP a ich blízki. Získate tipy a triky na všetko, čo by Vám mohlo pomôcť (informácie, inšpirácie, úspešné terapie a pod. Rady, ako získať rôzne príspevky a pomôcky. Návody, ako si vybudovať bezbariérové prostredie. Predstavenie združení, nadácií a organizácií pre ŤZP. Tipy, ako žiť zdravo, priamo od lekárov. Výbery z tvorby ŤZP (knihy, básne, iná tvorba). Krížovky a sekcia pre deti.
Prístup na web www.inakobdareni.sk
Všetky témy z časopisu Archív časopisu Pravidelne aktualizované rubriky Poradenstvo Online tipy a triky


 

Hneď ako nás budete kontaktovať, spätne sa Vám ozve náš regionálny obchodný zástupca, s ktorým bude možné zariadenia aj vyskúšať. Naše prezentačné vozidlo je vybavené zariadením na presun osoby – HURT lift. Okrem zdvíhacieho zariadenia HURT lift Vám pri presune do auta môže pomôcť aj sklopná presadacia doska.

Objednať predvádzacie vozidlo Cenová ponuka

 

Všetky produkty vrámci úprav vozidiel pre osoby so zdravotným postihnutím . –>

Spokojný klient s úpravou vozidla od spigu

Spokojný klient s úpravou vozidla od spigu

 

Archív časopisu INAK OBDARENÍ 

archív inak obdarení

Archív časopisu INAK OBDARENÍ

Oprávnenia na montáž a certifikáty

 

Pověření k montážím – SPIG

HURT LIFT – Certifikát 2021

Osvědčení HURT J

Osvědčení MERO 1 EL

Osvědčení MERO 2a

Osvědčení MERO 3

Osvědčení MERO OS

 

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this