Výťah na schody

schodolez Banská Bystrica
Schodolez pre imobilných – Banská Bystrica
5. novembra 2020
Rožňava - zariadenia pre imobilných
Rožňava – zariadenia pre imobilných
27. novembra 2020

Výťah na schody

SPIG zdvíhacie zariadenia

Výťah na schody

Pre osoby so zdravotným postihnutím je výťah na schody viac než len pomôcka. Výťah na schody zabezpečuje úplne jednoduché a bezpečné presúvanie po schodisku.

Zdvíhacie zariadenia sú výťahy pre imobilných. Do tejto kategórie patrí výťah na schody – šikmá schodisková plošina, stoličkový výťah, alebo prenosný schodolez.

Tieto zariadenia sa do domácnosti pre osoby s ŤZP zabezpečujú vďaka príspevku od úradu práce a doplatku od KLUB SPIG. Pokiaľ uvažujete aký výťah na schody by bol pre Vás najzaujímavejší, obráťte sa na nás. Konzultácia je bezplatná, rovnako ako aj zameranie schodiska a vypracovanie cenovej ponuky. Všetky podklady pre podanie žiadosti na priznanie príspevku na výťah na schody dostanete od nás. Peňažný príspevok sa poskytuje najviac vo výške 11 617,88 €. Výška sa určí percentuálnou sadzbou v závislosti od ceny zdvíhacieho zariadenia a príjmu fyzickej osoby s ŤZP. Výplata príspevku Nárok na peňažný príspevok a na jeho výplatu vzniká právoplatným rozhodnutím príslušného úradu práce, sociálnych vecí a rodiny o jeho priznaní.

 

Schodisková plošina je výťah na schody pre osoby na vozíku.

Osoba sa na schodiskovej plošine presúva priamo na vozíku. Schodiskovú plošinu je možné ovládať vďaka ovládaciemu panelu na plošine. Zároveň aj vďaka diaľkovému ovládaniu.

Šikmá schodisková plošina Vranov Nad Topľou 3

Bezbariérový vstup

Schodisková plošina Poprad

dráha na mieru

Ovládanie

Plošina sa pohybuje po dráhe, ktorá dokonale nahrádza pôvodné zábradlie na schodisku. Pri výbere šikmej schodiskovej plošiny  si volíte smer nastupovania na plošinu

Okrem klasického predného nastupovania na podlahu schodiskovej plošiny teda môže byť aj čelný.
Schodisková plošina s čelným nástupom a jedinečne konštruovanou dráhou môže byť použiteľná aj v malých a úzkych priestoroch.
Po použití sa podlaha šikmej schodiskovej plošiny zatvorí spolu s bezpečnostnými madlami. Rozmer v zatvorenom stave je max. 35 cm od steny.

Stoličkový výťah je výťah na schody pre seniorov.

Ovládnite všetky priestory Vášho domova a opäť sa otvorte vonkajšiemu svetu.
Stoličkový výťah Vám pomôže zabezpečiť si pohodlnú a bezpečnú jeseň života. Zdolá schody namiesto Vás. Vyjsť alebo zísť schodisko už nebude problém, ale príjemná chvíľa. Schodiskový stoličkový výťah je možné nainštalovať na akékoľvek schodisko, pred vstupom do domu,

schodiskový výťah

schodiskový výťah

 

Stropný zdvihák na zdvíhanie a ukladanie do postele.

Pacient nie je bremeno, ale treba ho zdvihnúť. Vďaka technológiám, ktoré zabezpečujeme je zdvíhanie jednoduché, dvíha stroj nie asistent.


archív inak obdarení

Archív časopisu INAK OBDARENÍ

Comments are closed.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this